Potulné pohádkové divadlo

(TV film)

Názvy pohádek:
1. Jak se Vašek chtěl stát králem
2. Josef a čerti
3. Honza a Baba Jaga (sator)

Tsuki003

Tohle je bezvadná podívaná. Kráných čtyřicet minut dobré zábavy. Klasika pohádek v netradičním kabátě s dokonalým Milošem Kopeckým. Je to hodnotná filmová památka, kterou by chtělo zrestaurovat a podstrčit pod nos dnešním dětem, které jsou z velké části vystaveny takovým blbostem, že se na to nedá dívat. ()

Pitryx

Tak pan Kopecký jako baba Jaga bude pro mne nezapomenutelný. I celkově je to stejná pecka jako předcházející díl. Škoda, že je jich tak málo. Brněnská mladá herecká elita, to se prostě nedá pospat, to se musí vidět.   *** A PŮL ()

D.Moore

Všichni milovníci pohádek naruby, parodií a komediálních nahlavupostaveností pozor! Tohle je neskutečný a pohříchu neznámý nářez, který si užijí děti i dospělí. Potulné pohádkové divadlo z roku 1975 má na rozdíl od o rok mladšího (stejnojmenného) filmu úplně vše. Především Miloš Kopecký září. Hned v prvním příběhu dává coby počestný pocestný svému komediálnímu talentu volnou ruku, když v převleku za kouzelného dědečka (vypadá a mluví stejně jako štarý, šlepý ladič pian z Limonádového Joa) napálí chytrého Vaška (Miroslav Donutil), který se vydal ucházet o ruku princezny, dcery krále hraného Jiřím Pechou. Druhá pohádka je čertovská. Chasník Josef (opět Donutil) uzavře smlouvu s čertem (Pecha), pět let se má dobře, a když si pro něho pekelník přijde, vynalézavým způsobem ho zneškodní. Příběh ovšem nekončí, protože chasník se (potěšený tím, jak snadné to bylo) rozhodne uzavřít další smlouvu s jiným čertem (kterého Kopecký hraje jako velice znuděného úředníka), jehož se bude chtít zbavit také. Ale teď pozor! Pohádka číslo tři! Hlavní tahák: Miloš Kopecký v roli Baby Jagy! Víc snad ani psát nemusím. Smíchy jsem křičel a tekly mi slzy, když baba skřehotavým hlasem příchozímu odvážnému princi oznamovala, že právě vaří jíšku a že na něj nemá čas... Stejně jako dva předchozí příběhy je i tenhle zakončený roztomilou pointou, která z něj dělá něco víc než jen pitomost k zabavení děcek. Zkrátka a jednoduše, tuhle třičtvrtěhodinku doporučuji všem: http://www.youtube.com/watch?v=aoO-kVvGafI ()