Reklama

Reklama

Gorila

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

V zahrádkářské kolinii v Libni, přesněji v tamější restauraci "U Buddyho" jsme prostřednictvím vyprávění hostinského Patrika Davida vtaženi do úchvatně napínavého příběhu jedné ženy, tří mužů a jednoho psa, jejichž imperativem byla a je svoboda. Už nehledají vlast pro sebe a své myšlenky, naopak, v postideovém prozření v svých hrudích objevují ta stará, ještě předcivilizačně čistá srdce primátů. Nechávají se vést jejich pulsem, tlukotem tamtamů, zapomenutým lidoopím citem, vydávají se na cestu nástrah a možné spásy.

Ve filmu GORILA předkládá režisér Pavel Sličný nesmlouvavou, antiiluzivní studii světa, konkrétní film, další bludičku - ledoborec avantgardy dle Ejznštejna a Nejhodnějších medvídků. Vypjatě detektivní zápletka tu je jazykově lyrizována nižší sociolektickou složkou, v míře, která překonává všechny myslitelné dimeneze. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

tomkat 

všechny recenze uživatele

Těsně ještě 3*. Dokud jsem si to nepřečetl v názorech tady, nenapadlo mě to - ale opravdu: ten film je PUNK. Nenapadá mě, co by to vystihovalo víc. Úpa nejvíc lovely je kontrapunkt prochlastaných kožených bund a rozhovorů s prudce filosofickým podtónem: to nepřeháním - vždyť přece mluvíme o panku, no ne? Zahrádkářský bonus pro fanoušky Libně a filmu "U mě dobrý", záchodový bonus pro fanoušky Plastiků! ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Scénáře (původně divadelní hry) Hulmuta Kuhla (či René Levínský) jsou hodně zvláštní. Poprvé se to převedení na plátno až tak úplně nevydařilo (Ještě žiju s plácačkou...), podruhé už jo. Přesto je tu jedna citelná slabina, ty hry-scénáře jsou strašně ukecané a v některých chvílích prostě nesedí hercům do huby. Režisér ale dělal, co mohl, aby napasoval všechen ten mix filozife a pičování dohromady a odvedl dobrou práci. Jo, bavilo mě to. Škoda, že v Brně tyhle filmy vždycky hrajou o Vánocích, kdy je Brno vylidněná vesnice, páč všichni studenti odjeli. ()

Reklama

Herbert007 

všechny recenze uživatele

Nemůžu jinak. Na pražské premiéře v kině Oko jsem celou dobu buď zíral naprosto v tranzu nebo jsem slzel smíchy (dokonce místy obojí současně). Bravo nejen za scénář a nadhled a smysl pro humor všech zúčastněných, ale i všem hercům za jejich výkony. Gratulace rovněž producentům Šámotu Černochýšovi a Janu Bartovi - takového matroše se držte chlapci i do budoucna :-) ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Punková satira, která je ve své nečekanosti velmi zábavná. Možná jsem tak úplně nepochopil smysl připomínek zahrádkářů v kolonii, ale asi chtěli tvůrci film natáhnout aspoň na hodinu. Jak mi zbytečně vulgární slovník často vadí, tak tohle je přesně ten případ, kde to dokonale sedělo. I když mnohé výrazy jsem ani neznal, buď nejsem pankáč nebo to byly originální novotvary. Žralok rules! (70%) ()

AnuszkaH 

všechny recenze uživatele

Nemám nic proti "punkovým" filmům, které porušují dramatickou, dějovou, vizuální nebo jakoukoliv jinou složku filmu. Dokonce si troufám říct, že právě takové, experimentálnější, filmy mám ráda. Ale tohle jsem prostě nezvládla (možná jak řekl náš profesor je to i založeno na tom, že ženské pohlaví tento snímek vnímá trochu jinak). Oukej, film měl nějaké poselství, které v punkové verzi podává divákovi - poselství není nijak hluboké, ale to, jakým způsobem je to podáváno herci, mi přijde naprosto neúnosné (vždyť se u toho sami smějou, nejde jim rozumět a podobně)... Film jsou dokoukala později doma, po dlouhé době něco, co mě donutilo odejít z kina - ale uznejme, že to je taky docela úctyhodný výkon. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama