Gorila

Komedie

Česko, 2011, 66 min

Jan Horáček

Opravdu velice zábavná podívaná kterou jsem si velmi pěkně vychutnal na její premiéře 2.12.2011 v kině Oko. Film se mi líbil a užil jsem si ho snad ještě více než gorilí divadelní zpracování, na kterém jsem byl díky mému příjezdu z výlovu rybníka snad více "najebanej", než všechny hlavní postavy dohromady. Jelikož jednu z hlavních rolí prezentuje má tetička, tak nechci dostat přes tlamu a proto nemůžu zde film hodnotit jinak než na plný počet. Ale to rozhodně neznamená, že si je nezaslouží. Navíc je krásné vidět povedené záběry z mé oblíbené hospůdky nad Viktorkou :)(4.12.2011)

• dvopet

Pseudo punkový film podle dramatu Reného Levínského Harila. Jakkoliv může být v divadle funkční, přenos do formátu amatérského snímku na žánrovém základu road movie s naprosto nezvládnutým rámcem vyprávění mužů, popíjejích na zahradě pivo, jej spolehlivě zabíjí. Pokus o autenticitu tu naráží na vykonstruovanost dialogů s rádoby existenciálním rozměrem, pečlivě slovo od slova pronášených herci. Věřím, že se všichni zúčastnění na place dobře bavili (snad až na Johanu Švarcovou zašitou v kostýmu gorily, kterou jsem upřímně litoval), ale film při své délce a čiré prvoplánovitosti nemá potenciál pobavit kohokoliv dalšího mimo štáb. Kdyby byly vybrány jen ty nejnosnější nápady, snesl bych kraťas o maximálně 15minutové stopáži. Sledovat snímek celých 66 minut je ovšem ryzí utrpení. Gorila může být nahlížena jako pokus o zčeření stojatých vod české kinematografie, jenže záměr - pakliže takový vůbec byl - neplní. Nešokuje, nebaví, neprovokuje. Jediné štěstí pro tvůrce tak spočívá v tom, že se absolutně neberou vážně. To ale samo o sobě znamená jen velmi málo.(5.3.2012)

IMHO najlepšie hlášky od Pelišiek, ale značné "filozofickejšie" a vulgárnejšie ;) Pojednania proč je delfín taková píča že se klidne nechá prcat za slanečka ale žralok to je jediný borec protože ma slobodu jako hlavný imperatív ..nikde inde nenajdes :D Chcem to vidiet znovu a znovu, než tie perly budem vediet naspamat :D(6.1.2012)

• AnuszkaH

Nemám nic proti "punkovým" filmům, které porušují dramatickou, dějovou, vizuální nebo jakoukoliv jinou složku filmu. Dokonce si troufám říct, že právě takové, experimentálnější, filmy mám ráda. Ale tohle jsem prostě nezvládla (možná jak řekl náš profesor je to i založeno na tom, že ženské pohlaví tento snímek vnímá trochu jinak). Oukej, film měl nějaké poselství, které v punkové verzi podává divákovi - poselství není nijak hluboké, ale to, jakým způsobem je to podáváno herci, mi přijde naprosto neúnosné (vždyť se u toho sami smějou, nejde jim rozumět a podobně)... Film jsou dokoukala později doma, po dlouhé době něco, co mě donutilo odejít z kina - ale uznejme, že to je taky docela úctyhodný výkon.(8.11.2012)

• DuhovaKulicka

Věřím, že někteří tento film mohou vnímat jako správný punk, bohužel já tento film vnímám jako přisprostlou kravinu, ze které jsem po jejím zhlédnutí byla tak akorát otrávená. Hromada sprostých slov v každé větě ještě punk nedělá. Vadilo mi to a jsem po tomto "zážitku" ještě více vysazená na hrubé svetry. NEVER MORE!(24.9.2014)