V zahrádkářské kolinii v Libni, přesněji v tamější restauraci "U Buddyho" jsme prostřednictvím vyprávění hostinského Patrika Davida vtaženi do úchvatně napínavého příběhu jedné ženy, tří mužů a jednoho psa, jejichž imperativem byla a je svoboda. Už nehledají vlast pro sebe a své myšlenky, naopak, v postideovém prozření v svých hrudích objevují ta stará, ještě předcivilizačně čistá srdce primátů. Nechávají se vést jejich pulsem, tlukotem tamtamů, zapomenutým lidoopím citem, vydávají se na cestu nástrah a možné spásy.

Ve filmu GORILA předkládá režisér Pavel Sličný nesmlouvavou, antiiluzivní studii světa, konkrétní film, další bludičku - ledoborec avantgardy dle Ejznštejna a Nejhodnějších medvídků. Vypjatě detektivní zápletka tu je jazykově lyrizována nižší sociolektickou složkou, v míře, která překonává všechny myslitelné dimeneze. (oficiální text distributora)

dvopet

Pseudo punkový film podle dramatu Reného Levínského Harila. Jakkoliv může být v divadle funkční, přenos do formátu amatérského snímku na žánrovém základu road movie s naprosto nezvládnutým rámcem vyprávění mužů, popíjejích na zahradě pivo, jej spolehlivě zabíjí. Pokus o autenticitu tu naráží na vykonstruovanost dialogů s rádoby existenciálním rozměrem, pečlivě slovo od slova pronášených herci. Věřím, že se všichni zúčastnění na place dobře bavili (snad až na Johanu Švarcovou zašitou v kostýmu gorily, kterou jsem upřímně litoval), ale film při své délce a čiré prvoplánovitosti nemá potenciál pobavit kohokoliv dalšího mimo štáb. Kdyby byly vybrány jen ty nejnosnější nápady, snesl bych kraťas o maximálně 15minutové stopáži. Sledovat snímek celých 66 minut je ovšem ryzí utrpení. Gorila může být nahlížena jako pokus o zčeření stojatých vod české kinematografie, jenže záměr - pakliže takový vůbec byl - neplní. Nešokuje, nebaví, neprovokuje. Jediné štěstí pro tvůrce tak spočívá v tom, že se absolutně neberou vážně. To ale samo o sobě znamená jen velmi málo. ()

Azrael515

IMHO najlepšie hlášky od Pelišiek, ale značné "filozofickejšie" a vulgárnejšie ;) Pojednania proč je delfín taková píča že se klidne nechá prcat za slanečka ale žralok to je jediný borec protože ma slobodu jako hlavný imperatív ..nikde inde nenajdes :D Chcem to vidiet znovu a znovu, než tie perly budem vediet naspamat :D ()

Shorty_

Opravdu velice zábavná podívaná kterou jsem si velmi pěkně vychutnal na její premiéře 2.12.2011 v kině Oko. Film se mi líbil a užil jsem si ho snad ještě více než gorilí divadelní zpracování, na kterém jsem byl díky mému příjezdu z výlovu rybníka snad více "najebanej", než všechny hlavní postavy dohromady. Jelikož jednu z hlavních rolí prezentuje má tetička, tak nechci dostat přes tlamu a proto nemůžu zde film hodnotit jinak než na plný počet. Ale to rozhodně neznamená, že si je nezaslouží. Navíc je krásné vidět povedené záběry z mé oblíbené hospůdky nad Viktorkou :) ()

Slarque

Punková satira, která je ve své nečekanosti velmi zábavná. Možná jsem tak úplně nepochopil smysl připomínek zahrádkářů v kolonii, ale asi chtěli tvůrci film natáhnout aspoň na hodinu. Jak mi zbytečně vulgární slovník často vadí, tak tohle je přesně ten případ, kde to dokonale sedělo. I když mnohé výrazy jsem ani neznal, buď nejsem pankáč nebo to byly originální novotvary. Žralok rules! (70%) ()

Fifer

Scénáře (původně divadelní hry) Hulmuta Kuhla (či René Levínský) jsou hodně zvláštní. Poprvé se to převedení na plátno až tak úplně nevydařilo (Ještě žiju s plácačkou...), podruhé už jo. Přesto je tu jedna citelná slabina, ty hry-scénáře jsou strašně ukecané a v některých chvílích prostě nesedí hercům do huby. Režisér ale dělal, co mohl, aby napasoval všechen ten mix filozife a pičování dohromady a odvedl dobrou práci. Jo, bavilo mě to. Škoda, že v Brně tyhle filmy vždycky hrajou o Vánocích, kdy je Brno vylidněná vesnice, páč všichni studenti odjeli. ()