Gorila

Komedie

Česko, 2011, 66 min

Jan Horáček

Nemůžu jinak. Na pražské premiéře v kině Oko jsem celou dobu buď zíral naprosto v tranzu nebo jsem slzel smíchy (dokonce místy obojí současně). Bravo nejen za scénář a nadhled a smysl pro humor všech zúčastněných, ale i všem hercům za jejich výkony. Gratulace rovněž producentům Šámotu Černochýšovi a Janu Bartovi - takového matroše se držte chlapci i do budoucna :-)(7.12.2011)

Scénáře (původně divadelní hry) Hulmuta Kuhla (či René Levínský) jsou hodně zvláštní. Poprvé se to převedení na plátno až tak úplně nevydařilo (Ještě žiju s plácačkou...), podruhé už jo. Přesto je tu jedna citelná slabina, ty hry-scénáře jsou strašně ukecané a v některých chvílích prostě nesedí hercům do huby. Režisér ale dělal, co mohl, aby napasoval všechen ten mix filozife a pičování dohromady a odvedl dobrou práci. Jo, bavilo mě to. Škoda, že v Brně tyhle filmy vždycky hrajou o Vánocích, kdy je Brno vylidněná vesnice, páč všichni studenti odjeli.(11.2.2013)

• DuhovaKulicka

Věřím, že někteří tento film mohou vnímat jako správný punk, bohužel já tento film vnímám jako přisprostlou kravinu, ze které jsem po jejím zhlédnutí byla tak akorát otrávená. Hromada sprostých slov v každé větě ještě punk nedělá. Vadilo mi to a jsem po tomto "zážitku" ještě více vysazená na hrubé svetry. NEVER MORE!(24.9.2014)

Skutečně ryze punkový film. Poprvé jsem tuto autorskou hříčku viděl v divadelní podobě od hradeckého souboru Nejhodnější medvídci a skvěle se bavil. Scénář je až neskutečným nářezem postaveným na změti pseudointelektuálských výlevů, které do roztrhání těla (a po žraločím konci doslova) opakují svobodomyslní punkáči, aby se ve snaze dospět k nejvyšším ideálům prokopali až na samé morální dno. Přestože film působí vlastně po všech stránkách dost amatérsky, na svěžesti a originalitě mu to nikterak neubírá, spíše naopak. Nevadila mi ani kapku dějově vytržená intermezza se Zdeňkem Srstkou, který měl zřejmě dokreslovat ono zoofilní poselství pořadu "Chcete mě?". Film možná obsahuje nejvíce vulgarismů v české kinematografii a přestože mi to jindy spíš vadí, v Gorile jsou i sprostá slova punkovou poezií.(27.5.2017)

Těsně ještě 3*. Dokud jsem si to nepřečetl v názorech tady, nenapadlo mě to - ale opravdu: ten film je PUNK. Nenapadá mě, co by to vystihovalo víc. Úpa nejvíc lovely je kontrapunkt prochlastaných kožených bund a rozhovorů s prudce filosofickým podtónem: to nepřeháním - vždyť přece mluvíme o panku, no ne? Zahrádkářský bonus pro fanoušky Libně a filmu "U mě dobrý", záchodový bonus pro fanoušky Plastiků!(2.3.2012)