Dead Mine

Freddie Yeo, Mike Wiluan

Scénografie:

Ian Bailie
  • elanius

(67/2013, DVDRip) / Škoda toho záveru, nejako sa to skončilo rýchlo, aj keď práve v tom momente sa mohlo rozhodnúť či pôjde o nad alebo podpriemer. Zostalo pri tom druhom. Námet super, ale asi to chcelo viac snahy aby sa z neho dal vytrieskať kúsok s väčším napätím, kvalitnejším spracovaním. Dead Mine vyslovene nesklamal, ale highlight sobotného hororového večera z neho bude ťažko. (4/10)(10.6.2013)

• zolo23

Celý film je o tom ako sa skupinka ľudí snaží dostať zo starej japonskej bane a samozrejme je to o tom, komu sa podarí prežiť v spoločnosti nejakých zmutovaných pseudozajatcov. Scenár je otrepané klišé akých poznáme neúrekom a tak nám neostáva nič iné ako dúfať aspoň v nejaké prešpikované vraždy. Celý film sa tiahne v rovnakom tempe, nič extra čo by Vás prekvapilo, no a ten záver je z ríše zaužívaného stereotypu. Jednoducho režisér film stopne a hotovo.....(30.5.2013)

• Madsbender

Nebolo to totálne o ničom, v podstate súhlasím s J*A*S*M -om. Je to slabšie hororové béčko s trochou akcie a Joe Taslimom, ktorého si možno niektorý pamätajú ako toho sympatického seržanta zo skvelého The Raid: Redemption. Len je škoda, že radšej s tým istým obsadením (inak Sam Hazeldine mi v roli bývalého vojaka pripomenul Mikaela Persbrandta v novej Bond-like sérii Hamilton) nenatočili zábavný akčný thriller, hlavne keď mali k dispozícii výbornú kameru (týmto odovzdávam pochvalu za kvalitný vizuál) a zaujímavé pekné externé lokácie, ktoré sa žiaľ objavia len krátko. Príbeh je zbierkou pozliepaných myšlienok a tém z iných filmov, vraždy sú tuctové a nezaujímavé (čo je vzhľadom na celkom dobré obsadenie, ktoré si vyžaduje štýlovú vyvražďovačku paradox), no stále sa to dá pozerať a miestami je to aj celkom zábava, alebo sa aspoň s Hazeldinom divák zamyslí nad podstatou vojaka. Mimochodom dobre nadškrtnutá téma na diskusiu. Nebyť otrasného záveru a toho, že od nástupu cisárskej stráže na scénu to už nie je ani horor, dal by som možno aj tri *.(4.6.2013)

Dead Mine bol natočený na objednávku pre HBO Asia a vzišiel zo spolupráce britského hororového režiséra Stevena Sheila s indonézsko-singapurskou spoločnosťou Infinite Studio. Tento kúsok síce neprináša nič zásadné či nevídané, v mnohých ohľadoch je však konkurencieschopný aj v celosvetovom merítku. Príbeh stojí a padá na postavách podzemných mutantov, ktorých masky nie sú najhoršie, v momente keď sa však na scéne objavia členovia cisárskej stráže, ktorí sú všetko možné, len nie desiví, to celé akosi začína ísť dolu vodou.(16.3.2018)

Porovnanie s Descentom či Morituris celkom sedí, ale podľa očakávania to nedosahuje kvality ani jedného z týchto snímkov. Skupinka vojačikov, jaskyňa, šachty, mutanti / gladiátori, boj o život. Námet, ktorý sa obvykle nedá veľmi pokaziť - čo je vlastne režisérove veľké šťastie. Nakrútené je to v poriadku, takže som od momentu, keď hlavné postavy vstúpia do jaskyne, čakal, že to ohodnotím lepšie. Lenže väčšiu prvú polovicu som sa dosť prenudil, postavy mi veľa nehovorili - nebolo komu fandiť - a nebyť záverečnej vybíjanej, šiel by som do podpriemeru. Gore síce dobré, akcie je celkom dosť, ale podzemné priestory si pýtajú aj kúsok atmosféry a strachu, a s tým režisér žiaľ narábať nevie. Takže celkovo u mňa len o miniatúrnu štipku lepšie ako ďalší podobný horor Underground (2011) a na Stevenovom mieste by som sa v budúcnosti radšej vrátil k jednoduchým a poriadne brutálnym exploiťákom.(5.5.2013)