Modlitba lovce

For the Dogs

Akční / Thriller

USA, 2017, 91 min

• kaylin

Takový celkem obyčejný film o tom, jak se jeden zabiják rozhodne, že pro jednou bude za klaďase a pomůže jedné dívce se trochu pomstít na zemřelých rodičích, a hlavně přežít, protože i jí někdo jde po krku. Worthington není vyloženě špatný, ale film má jen jednu dvě scény, které z hlediska akce dovedou nadchnout.(31.8.2017)

• tron

Pomsta Terminátorov. Režisér a scenáristi T3 a herec z T4 sa stretli v rutinnom béčku o polepšenom nájomnom vrahovi. Našťastie je to krátke, cca hodinka a pol, čiže sa to dá zvládnuť. Ale i tak bije do očí celková (pod)priemernosť tohto projektu (ktorý neviem prečo Sama Worthingtona zlákal až do takej miery, že ho aj produkoval). Neobjavný scenár plný strašne zostarnutých klišé a zvratov, béčkarské tváre v podporných rolách, unavená réžia a mdlé akčné sekvencie.(29.5.2017)

• malylada

Naprostý Shit !!! Proč má proboha Sam zapotřebí hrát v těchto béčkách v Seagalovském stylu. Celý film se snaží tvářit vážně, hrát si na drama a má to naprosto opačný efekt. Jednání postav, jakým způsobem jsou napsané vztahové záležitosti, se rovná naprostému podprůměru. Není to ani tak nuda, jak spíše otravný film. Akce vůbec nepomáhá ke zlepšení celkového dojmu a je to naprosto stejná mizérie. Letos jsem moc horších filmů neviděl......3/10(20.6.2017)

Ja som sa tento film rozhodol zhliadnuť kvôli Odeyi, pretože je krásna a už v The Giver dokázala svoj talent. Tu sa taktiež predviedla a na počudovanie aj Worthington nebol zlý. Avšak príbeh obohraný, nič nového nedávajúci, z občasnými scénami ktoré čakáte, že budú využité a nevyužijú sa(tie vyšľachtené agresívne psy som čakal, že vypustia na Worthingtona a prd.) Záporák stál tiež za nič, tá jeho pravá ruka bola fajn ale mal málo priestoru. Čo sa týka akcie tak jediná fakt výborná je tá v tej reštike proti sniperovi a tomu samopalníkovi, kde likvidácia oboch je skvelá. Zaverečná je však tak posratá, že koniec. Takže to vidím na 2* a tretiu pridám za Odeyu. P.S. Čudujem sa, že toto natočil ten istý režisér ktorý mi naservíroval skvelého T3.(11.8.2017)

Obstarožní režijní návrat, který Jonathan Mostow přijal jako sponzorský dar od Sama Worthingtona, kterému se zželelo režisérových ladem plesnivějících schopností. Z průhledného a schematického scénáře by nevyrazil něco extra nikdo. Pravda, Mostow má za sebou lepší režijní včerejšky. Nechat zdát si může svůj "terminátoří" akční sen o akčních veletočích, na něž nebyl ideální rozpočet. Ono projít se a projet se po sychravých evropských lokacích může mít své kouzlo, nečekat tedy atraktivní krajinku. Dějově standard. Po smrti svých rodičů mladá Ella (Odeya Rush) na své strastiplné cestě po Švýcarech střetne Lucase (Sam Worthington), válečného veterána, narkomana a nájemného zabijáka v jedné osobě, který ji z rodičovských pohnutek začne chránit, a méně sexuálně obtěžovat, sám má takovou cácorku v jejím věku doma. Až později se Ella dozvídá férově od Lucase, že byl najat, aby ji zabil. Pro holku je to šok, začne menstruovat, Lucas musí prostřílet cestu skrz vyslané zabijáky až k obchodu s tampony. Za nitky v pozadí tahá mocný průmyslník, který ovládá FBI, divadlo Spejbla a Hurvínka, českou politickou scénu a občas cvičí v lukostřelbě svého synka. Akce je bang bang, občas se autem srazí padouch. Napětí absentuje, režie nedodá nic překvapivého, neobjeví se ani žádný dějový zvrat, něco, co by prospělo filmu dostat jej z průměru. Prostě jen rovná, přehledná krajina, žádný kopec, útvar, co by se vryl do paměti. Worthington film tahá z béčkovosti, Odeya Rush v pohodě, hlavní záporák se nepovedl, zbytek nohsledů klade dvojici překážky nijak extrovním způsobem. Literární předlohu neznám, nezajímá mě, tady není literární kroužek. Film je naprosto průhledný a režijně vyvanulý sprej. Zbývalo jen telefonu odstřihnout šňůru. Šňůra značky Worthington to podržela. 5/10(18.10.2017)