Eega

• Indie Naan Ee (více)
všechny plakáty

Po tom, čo ho sok v láske chladnokrvne zavraždí, vracia sa mladík Nani späť na svet ako reinkarnácia muchy. Jeho cieľom je uskutočniť krvavú pomstu. (sochoking)

harfuska

Mucha zabiják? Tak toto bolo už aj na mňa moc. Miestami zábavné, ovšem vačšinu času ma ten muší boj nebavil. A tá hezounká pipenka tomu tiež moc nepomohla. ()

kaylin

Výborná ukázka toho, jak ujeté a divné filmy mohou Indové natočit, ale přitom se jedná o snímek, který vás dovede vtáhnout a bude vás bavit. Zamilovali se do sebe, ale on si měl vybrat jinou ženu. Jeho sok ho brutálně zabije. Reinkarnace ale vede k tomu, že se mladík vrací jako moucha. A chce se pomstít. Prostě divně krásné. ()

easaque

+2* z minula natěšený na zajímavé a netradiční bollywoodské filmy jsem zkusil tuto Mouchu, která už z obsahu vypadala hodně bláznivě. Ale na můj vkus už to bylo hodně, co bych dokázal překousnout - no řekněte sami jak by na Vás působila láska mezi dívkou a mouchou? :-). S nadhledem a s vkusem na divnosti jsem to však vydržel od romantického začátku až do drsného konce. Slabá známka ode mě neznamená, že je to vysloveně špatné, ale myslím díky dlouhému rozjezdu si to neužije fanoušek akčních filmů, kterého by to mohlo bavit nejvíc. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ten zbytečně dlouhý úvod jsem si musel vyloženě protrpět (a jestli takhle vypadají klasické indické romantické komedie, které nesklouznou do jiného žánru, nevěřím, že by se mi nějaká mohla líbit), ale stálo to za to, protože to co nastalo po té reinkarnaci bylo skutečně něco. V tu chvíli se rozjel nesmírně kreativní, vtipný a zajímavě gradující příběh, který ze svého námětu vytěžil skutečně maximum a bavil mě pak až do samotného konce. Navíc i po filmařské stránce to bylo plné skvělých nápadů a jak režisér, tak i kameraman si s tím skutečně vyhráli. Jen teda ta neustále hrající hudba mi tam vadila (což vím, že k Bollywoodu patří, ale čeho je moc, toho je příliš) a občas i ty přehnané zvukové efekty, ale jinak jsem se bavil dobře a na typické bollywoodské scénáristické prvky už jsem si naštěstí zvykl, takže mi nevadí ani to, že je to strašně naivní a dokonce ani to, že ústřední záporák je pitomec a kdyby byl chytřejší, už by tu mouchu několikrát zabil. Klidně bych si to i pustil znova. Slabé 4* ()

Andrea1717

Zase moja, v poslednej dobe obľúbená reč. Keďže fantasy a scifi môžem, bola to paráda a v spojení s indickým poňatím dvojitá. Začiatok bol veľmi originálny a páčil sa mi. Dosť dlho som odkladala pozretie tohto filmu a škoda, nie je to Bollywood, ale je to dobré, nápad, príbeh, spracovanie veľmi dobré. Namiesto šialeného vedca, ktorý by ho premenil na muchu použili duchovnejšiu cestu.... fajn. Treba sa povzniesť nad niektoré drobnosti a detaily spracovania, je to príbeh, nie dokumentárny film, treba si ho užiť a neriešiť to.... :-) ()

Blazena

Bezesporu nejpozoruhodnější akčně-komediální-fantasy-science-fiction-muzikálové melodrama v naší sluneční soustavě, v němž hraje hlavní úlohu moucha, která umí více, než jen sosat kraví hovna za vaším panelákem. ()

Martrix

Je to blboučký, infantilní...dokonce i na indický film, ale kdo by se za to zlobil? Chcete nadávat dětem, že dělají skopičiny? Ne. Tak nespílejte Indům, že se tak rochní v romantice, lásce, emocích...že opěvují radost a štěstí. Nezavírají oči ani před tvrdou realitou, ale chtějí diváky bavit, ne jim ji připomínat. A tady to trochu vázne. Moucha je udělaná fakt moc pěkně, ale její záškodničení mě zprvu moc nebavilo. Příběh se smrskl jen na to, že se moucha snaží překazit snahu chlípného dacana, dostat pod sebe krásnou Bindu. Až do osmdesáté minuty to byla trochu nuda. Pak přišlo pár vtipných a originálních nápadů...dejme tomu, tak dvacet minut. Závěr neurazí, nenadchne, ale viděl jsem o dost lepší bollywooďárny. Ovšem dal by se z toho sestříhat skvělý půlhodinový kraťas. Očekávání tedy nenaplněna. Slabší 3 mouchy. ()

misulka03

Nepochybně je třeba uklonit se před nápadem, protože tohle jen tak někdo nevymyslí. Vsadím se, že nejtěžší na tomto filmu nebyly triky, ale samotný fakt vymyslet, co by tak mohla dokázat moucha. Bohužel něco je už trochu moc, ale pro odpočinek proč ne. ()

StanislachKo

Sám tomu neverím, ale skoro som tomu naparil fullku! Je to čosi neskutočné... Akčné, romantické, vtipné, dojímavé, napínavé. Hlavná dievčinka nádherná, padouch super zlý (s mega temným hlasom!). Na to, že je to (v skratke) o mladíkovi, ktorý ľúbi dievča, je zavraždený mocným a vplyvným sokom, reinkarnovaný do muchy s jasným cieľom zničiť soka (ehm...) je to nadupane akčné, to je najväčší plus. Po tej komickej stránke to napriek zjavnej snahe až tak nefunguje. Každopádne to radím hádam aj do top 5 najväčších filmových úletov. Stavím sa s Vami o čo chcete, že v najbližších rokoch v Amerike vznikne film podozrivo podobný tomuto. A ja sa na to teším! ()

danliofer

Chytlo mě to hned na začátku a až do konce mě to nepustilo. Už jsem se dlouho tak u ničeho nenasmála, jako u tohohle filmečku. Má to vtip, jiskru a skvělou animaci :-) ()

toffy

Vacsina z tohoto filmu je postavena na hlavu, herci nie su nicim zaujimavi, ale len v prvej tretine! Potom sa to uz paradne rozhybe a hlavny hrdina-uz znovuzrodeny-tak toto je akcny hrdina ako ma byt! K tomu krasna hlavna hrdinka (btw ako sa vola?) a super hudba! Ja som sa skvele bavil ! ()

marrjaana

Nejlepší detailní záběry jaký jsem kdy viděla( a to jsem už viděla i Ant-mana)! Po trikové stránce asi jeden z nejvymazlenějších indických filmů. Po dějové... No ty dvě věty v popisu děj plně vystihují, žádný zvrat se nekonal, ale o ten se zjevně ani tvůrci nesnažili, zde jde v první řadě o Mouchu a o její(jeho) pohled na věc. No a děj je až na poslední koleji. ()

DavidS.

The Lovely Bones, A Bug's Life a Bollywood :)...Jednou do roka se podobná indická zvrhlost dá přežít s lehkým úsměvem na rtu... ()

JamesSi

Moucha (2012) je pravděpodobně nejlepší film s názvem Moucha. Ať si nějakej Cronenberg říká, co chce, na mistra z bollywoodu "SS" Rajamouliho nemá! Tohle je příběh pomsty na který jsem čekal roky. Seveřan? Batman? Ale kdeže! Pravou pomstou je Moucha! Už mlčte caparti, budu vám vyprávět skutečný příběh: Byl jednou jeden týpek jménem NANI, který miloval holku. Jenže jedna parádní podnikatelská svině se ho rozhodla odgrádlovat. A teď se reinkarnoval v mouchu - zvíře, které nedokáže ublížit - ani mouše! Jaký je tedy plán!? Vyzbrojit se s těmi nejlepšími miniaturními zbraněmi a poslat zlého podnikatele do pekelného Helu, kam patří! Zábava pro celou rodinu. Nejlepší scény: Satanistický kněz, autonehoda zaviněná muškou, upálení, zloděj, tančení sekvence s vohnňostrojem, závěrečné titulky? Je toho sakra spousta. Film, který mi dal naději, že i v Bollywoodu se dá narazit na zakopané zlato. Společně s genitálním Robotem jde o nejlepší flik z této indické oázy. ()

Remini

Nikto nemáte šajnu o epickosti, pokiaľ ste nevideli muchu, ako prechádza posilňovacím procesom á la Rocky a nakoniec si z tela utrie krv svojho protivníka. S.S. Rajamouli je kráľ zábavy (a oproti Shankarovi sa nespolieha na image hlavných predstaviteľov - prestaň už s tým Rajinim!!) ()

Blue.Shark

To je neuvěřitelné. Kdysi jsem věřil, že originální nápady pochází z japonské kultury. Neznal jsem indii. Eega je nepopsatelně bizarní romantický film, při kterém si od začátku klepete na čelo, ale zároveň se od něho nedokážete odtrhnout. Chudák Bindu, která bude co nevidět velmi sexuálně deprivovaná. Je to horší, než megaepos Bahubali, ale zároveň žánrově jinak zaměřené, takže nelze zcela porovnávat. Spokojil bych se s 3 a 1/2 hvězdičkami. B-Movies Night forever. ()

Pawlisman

Uff, určitě nevěřit hodnocením 5 hvězd a glorifikacím, které zde vidím. S odřenýma ušima za 3 hvězdy. Proti RRR je jiná třída, horší. Není ani vtipné, ani není tak dobře zfilmované. Příliš absurdní a skutečně dts hodně béčkové, RRR si bere z Bollywoodu to nejlpší, zde to však již pro slušného evropského diváka myslím není. ()

nonick1

Rozvleklý začátek s bídou za jednu hvězdu, akční konec téměř za pět, takže celkově za tři - zejména s přihlédnutím k odvaze režiséra zapojit od poloviny filmu do děje digitální mouchu. ()

Bozvav

Nápad dobrý, leč herci se moc nevytáhli, jako celek moc barevné, kýčovité a ve finále nudné. Jedna * za nápad a půl za hudbu. ()