Lžeš, zemřeš

Y/N: You Lie, You Die

Thriller / Horor / Sci-Fi

USA / Itálie, 2012, 98 min

• FFilipCZ

Pravda láska jest. Že by další variace na rádoby Sawovinu ve stylu Would You Rather ? Celkem nevšední trávení líbánek po svatbě, vo tom teda žádná. Mimo jiné krásná ukázka toho, jak věta, vytržená z kontextu nebo jen z poloviny řečená může úplně změnit celé chápání věci vyřčené - to by si povinně měli prohlédnout všichni pracovníci bulváru. Jinak opět vůbec né hororové, spíše lehčí thriller.(5.5.2014)

Pořádně nevím, co si myslet. Nápad nijak převratný. Vlastně je to jen hra na pravdu a u té vždy záleží na tom, jak je zpracovaná psychologická stránka věci. A ta je tady značně kolísavá. V jednu chvíli je to fakt totální psycho, které nutí nedutat, v tu druhou chvíli nuda k ukousání a jindy člověk kroutí nad hloupostí postav. K pozitivnějšímu hodnocení mě přemluvily dvě třetiny herců, přičemž Ellen Hollman mě docela zaujala. Když si nehraje na germánskou válečnici, je to docela slušná herečka. 60%(5.1.2014)

• Hpatrik

Začátek vypadal celkem slibně, tedy až do té doby co začali odpovídat na otázky (čekal jsem variaci na Saw), potom ale čím dál větší nuda korunovaná přihlouplým "cukrkandlovým" závěrem. Celou dobu se ohánějí pravdou a přitom jim dávají informace naprosto vytržené z kontextu, podle kterých mají rozhodovat o svých životech?! A film je zařazen do sci-fi žánru díky jedné WTF scéně na konci filmu?! Ve výsledku je to nudná blbost se slušným vizuálem a ucházejícími herci.(15.2.2014)

• drankeryth

Videl som aj lepsie filmy na tento sposob, kde je clovek uvazneny a ani nevie preco. Filmu chybalo viacej akcii, ktore boli nahradene dialogmi, ktore obcas boli neskutocne rozsiahle, co je troska nudne pre mna. Film sa mi podobal na slabsi klon filmu KOCKA. Film sa da v pohode pozriet a urcite to neni sracka:)(4.6.2014)

Ďalší film vraj inšpirovaný úspešnou sériou Saw (ja tam nejakú extra podobnosť nevidím) . Ako horor mi to moc neprišlo, skôr psychlogický thriller s plno chybami. Na to že sa celý dej odohráva prakticky v jednej miestnosti, sa tvorcom podarilo vyťažiť pomerne dosť. Tá hra na pravdu ma celkom oslovila, Ellen Hollman mala tiež niečo do seba a záver mi pripadal skôr ako z romantického filmu než z "hororu". Napriek všetkému som si ho celkom užil večer pri pop corne, aj keď to nebolo nič svetoborné.(30.1.2014)