Čerstvý absolvent Simon chce procestovat Evropu, potřebuje se vzpamatovat z rozchodu s dlouholetou přítelkyní. Proto se vydává z Ameriky do Paříže, kde se zamiluje do mladé prostitutky, s níž se záhy vydá na osudovou cestu. Simon se právě rozešel s dívkou a se zlomeným srdcem se vydává do Paříže, kde si chce vyčistit hlavu. Po pár dnech bezstarostného bloumání se dostane do stripbaru, kde si to užije s exotickou prostitutkou Victorií. Chemie mezi nimi funguje až do té doby, než zjistí, že jsou spolu ve vážném vztahu. Ve vztahu, kde vydírání a zrada odhalí Simonovu skutečnou tvář. (oficiální text distributora)

Traffic

Brilance. Campos se během několika dnů dostal mezi moje oblíbené mladé americké režiséry. P.S. Je příznačné, že zatím všichni, co z toho filmu blijou, se odvolávají na nesympatického hlavního hrdinu - zoufalce. Prostě si přiznejte, že se v něm sami aspoň částečně poznáváte a je vám to nepříjemné. Ten film je formálně prakticky nenapadnutelný (čti suverénně natočený); ještě se o tom rozepíšu. ()

chezush

Popravdě si vůbec nejsem jistá, co si o Simonovi myslet. Sem tam to zadrhává, ale jako znepokojivý thriller to působí vcelku dobře, už jen díky té nepříjemně pochmurné atmosféře a psychopatovi v roli Corbeta. Co ale postrádám, je jakékoliv vysvětlení ohledně psychické poruchy, ačkoliv je to tak trochu svým způsobem ironické, protože vše vidíme z pohledu a myšlenek Simona. Tak či tak, nikdy nevěřte každému úsměvu. A neprocházejte se po noční Paříži. A nespěte s cizinci. ()

S.Quentin QUALE

Tenhle film není žádná bystrá extra třída, ale doporučuju ho všem důvěřivcům, speciálně pak těm bez pindíka, protože oháknut do prostého, ale erotického kabátku poukazuje na jednoduchou věc, kterou si lidi nepřipustí, dokud ji sami nezažijí, a to, že přetvářka je běžná, v některých případech i soutěžní věc, hlavně pak u lidí s pěkným xichtem. Takže - pobuda s kuním xichtem Corbeta, zneužitá šlapka Diop, sex, přetvářka, násilí....a skvělá hudba. Chápu festivalové buržousty, že se jim to nezdálo, já jet do Varů kvůli tomuto, tak su taky nasraný, ale z tepla domova krásných 70%. Líbilo se mi to více než například Stud. ()

Flakotaso

Je až bolestné sledovat, jak primitivními prostředky se Camposův film chce tvářit jako těžce stylový a artový indie thriller. Slovo "killer" v názvu (už jenom tohle na hodně lidí funguje skvěle, je vtipné, kolikrát jsem před filmem zaslechl od okolostojících lidí věty jako "sajmon killa, pojď na to, super film!"), Američan v Paříži (megaklišé č.1), chcípák pod křídlem prostitutky (megaklišé č.2), mnoho docela cudně natočeného sexu a k tomu nahodile používaná buď burcující nebo pohodová hudba. K tomu všemu navíc brutálně otravný chcípák Brady Corbet (ne, opravdu to není jediný důvod, proč se mi ten film nelíbil) a znovu velmi primitivní a unylá formální stránka, která se snaží navodit dojem promyšlenosti a ucelenosti tím, že se od začátku do konce používá zcela totožné blízké záběrování - progresivita, překvapení, originalita jsou neznámými pojmy. Dvě hvězdy za ústřední song. Camposovým vzorem je prý Haneke, Simon Killer však nesahá po kotníky ani jedinému z filmů tohoto režiséra. Je to spíše taková typická ukázka měšťáckého artu bez skutečných hodnot. ()

Jeremy.jk

...aneb kdo si má všechny ty lži pamatovat. Znepokojivá sonda do (řekněme) poněkud nestabilní mysli. Znepokojivá možná hlavně právě proto, že nikdy nevíme, co se doopravdy odehrává za "maskami", které nám ukazují na první pohled sympatičtí lidé. Corbet se pro podobné psycho role narodil (viz. Funny games USA) - 80%. [48. MFF Karlovy Vary] ()

• Hudbu komponovali Danni Bensi a Saunder Juriaans společně. Vycházeli přitom z povahy hlavního hrdiny. Charakteristika této postavy byla základem pro hudební experiment, který se postupně přetavil v soundtrack přímo vytvořený filmu na míru. (=woody=)