Adoration

Trailer 1

Drama, které režírovala Anne Fontaine, je o příběhu dvou žen. Dvěma nerozlučným kamarádkám z dětství se stane něco, co ani jedna z nich nečekala. Zamilují se navzájem do svých synů. Po mnoha letech se o všem dozvědí jejich nastávající snachy. Obě mají co vysvětlovat. (rreal13)

Trailer 1

Morholt

Jaká je pravděpodobnost, že dvě šukézní milfky, navíc nejlepší kamarádky, mají stejně staré syny, kteří splňují standartní podmínky pro hezouny? A jaká je pravděpodobnost, že se ti dva zamilují do matky toho druhého a matky jejich city opětují? A jako na potvoru jedna je nezadaná a manžel druhé odjíždí za prací do Sydney, což vede k rozbití rodiny. Takže ono by se chtělo říct, že námět je originální, ale on je totálně vymaštěnej. Oukej. I z debilního námětu se dá vytřískat solidní počin. To se tady ovšem nestalo. Když si to tak zpětně přehrávám, tak kluci se zamilujou, ženský se zamilujou a všichni jsou zamilovaný. Jasně, i tady se najde prostor pro moralizování, že to není správné, ale je to vlažné a ani postupem času to na intenzitě nenabývá. A přitom stačilo dát oběma dámám manžely a film se mohl vyvíjet lépe a jinak. Docela mě to štve, protože Naomi i Robin Wright patří k mým oblíbeným herečkám a ačkoliv jsou to právě ony, kdo snese přísnější měřítko, nedokázaly Adore vytáhnout z podprůměru. 30% ()

Fiftis

Nejaké dva roky žijú ako šťastná štvorica, ale ako na to budú reagovať ich nastávajúce nevesty a okolie, tak to už je viac zaujímavá rodinná dráma. Mne sa to veľmi páčilo, neokukaná zápletka filmu, skvelé herecké výkony Naomi Watts a Robin Wright (obe na svoj vek vyzerajú luxusne, tak sa chlapcom ani nedivím, že sa stalo, čo sa stalo) a všetko dokresľuje nádherné pobrežie Austrálie, kde sa naša ľahšie erotická dráma odohráva. Ja nie som ten, kto by niekoho odsudzoval, ale príde mi trošku nechutné chrápať s dieťaťom najlepšej kamarátky alebo kamaráta. Toto smeruje hlavne k úlohe Naomi, tá so synom Robin začala chrápať len preto, keď zistila, že jej syn chrápe s jej naj kamoškou. Na druhú stranu, nech si robí každý čo chce, kedy chce, ale nech sa potom nečuduje tým následkom. ()

herr_carter

Tak o tomhle filmu by se mělo dozvědět sakra více lidí, protože je to celkem nepoznaný klenot. Natočit film o dvou ženských, kterým navzájem přeskočilo z vlastních synů (a nikoliv tak, že by byly zralé na blázinec, i když...), je kurva těžký, a pokud se to podaří natočit takto, pak klobouk dolů. Ten film je doslova nasycen "zakázanou chemií" a závěr mi doslova vyrazil dech - hodně netradiční, svěží filmový vítr !!..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Thomick

No, fakt si teda nedovedu představit, že by mou nejvýraznější reakcí na fakt, že mi moje 20 let vdaná máma šuká s nejlepšim kamarádem ... byla prostá oplátka. To je pro mě naprosto neakceptovatelný východisko; který zřejmě půjde na vrub v první řadě knižní předloze. V čem už ale, hádám, selhal zejména (oscarovej) scénárista Hampton, to je značná uspěchanost, nezvládnutý zobrazení motivu spirálovitý nevěry a mizerná postava Toma (mimo jiné i špatně zahraná). Za plusy považuju akorát tahounku Naomi (se svym svůdně-vtipnym tanečkem), perfektně hmatatelný sexuální napětí při milostných scénách a sem tam i hudbu. ()

easaque

Tento film se snaží být provokativní svým námětem, ale bohužel ho nerozvíjí dostatečně do hloubky. Příběh poklidně pluje na vlnách až tak, že může uspávat, ale na druhou stranu působí uvěřitelně. Vesměs mi však přišel film průměrný a nepřinesl mi obzvlášť vyjímečný filmový zážitek a časem vyšumí. Není však špatný a vlastně je i zajímavý a nutí k zamýšlení nad morálními hledisky a předsudky. Výsledkem jsou pro mě slabší tři hvězdičky a film bych doporučil převážně ženskému publiku. [ PŘÍBĚH: 1/// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

• Film se měl původně jmenovat Grandmothers. (R´Hell)
  • Sophie Lowe hraje Hannah a Jessica Tovey hraje Mary. V závěrečných titulcích byly ale jejich role prohozeny. (Nathanielmon)