Adoration

• Kanada

Adore

Austrálie / Francie, 2013, 100 min

• Lucindajet

Jako chá chá, to fakt žeru že dva dvacátníci všeobecně splňující kritéria pro pěkný kluky (pro mě až tak ne, ale bříška doprý) dobrovolně tráví veškerej čas se svýma matkama a z jejich chování se zdá že to je stokrát lepší než s kámošema. A co víc, ještě si s něma navzájem začnou spát a všichni budem štastní. To, že to v traileru během dvou minut shrnou jak spolu vyrůstaj a scházej a rozcházej, oukéj ale že to pak ve filmu je napálený téměř stejnou rychlostí, jako by se nechumelilo, ještě pošlem taťku do sydney ať není pátý kolo u vozu, to mě jako nejednou při sledování rozesmálo. Já jako beru že Robin i Naomi jsou větší kočky než leckterý mladice, ani neříkám že mít kolouška je špatný, ale tohle prohození je divný a fakt to berou dějově hopem sotva se pozastaví nad tím, jak je to přeci jen trošku sick, nemluvě o tom že nevím, kterej synek by byl rád že jeho nej kámoš mu líhá s mámou, nevěřím že by se irl poplácali po zádech 'dobře ty' jak tady. No a nakonec vůbec to že ty postavy řeší nějaký problémy je úplná blbost, žijou si v krásných barácích nad pláží kde se jen koupou a večer vínujou, to jsou uplný chuďátka fakt, tyve.(20.12.2013)

Strhující drama o lásce jako trám. I když v jedné chvíli mě napadlo, zda druhý pár chování prvního páru nenapodobuje, protože tam pověstná jiskra neproběhla. Zakázané ovoce chutná nejvíce, i když.... Vztah nebyl pokrevní, přesto tutlaný a skrývaný. Idylka nemohla trvat věčně, to si obě nejlepší kamarádky dobře uvědomovaly. Zásadním a osudovým momentem byla jejich domluva, že jedna se vzdá své lásky ve prospěch druhé, která svou lásku ztratila. Byla to krutá hra s mužským egem a vyústění to jen potvrdilo. Hra na pravdu vzduch pročistila a vše najednou bylo tak, jak na začátku. To bych nečekala. Film byl vyvážený a příjemný volbou scenérií. Moře a pobřeží bylo uklidňující, herci uvolnění a přirození, byl na ně hezký pohled.(17.2.2014)

První co mne napadlo bylo že je to zas nějaká vívegovina. Jenže když spisovatelka Doris Lessing napsala v roce 2003 povídku "Babičky", byla inspirována prý skutečným příběhem. Inspirace přišla v hospodě kde se dvě matky bavily aférou kterou měly společné se synem té druhé. Předlohou je odvážné téma na hraně incestu. Být na režisérské stoličce hřebejk, zapíchl by se pěkně hluboko … Ovšem na režisérské židli je Anne Fontaine, která morálně nejednoznačné téma zpracovala v zdařilé plážové melodrama s pěknými filmovými obrazy. Francouzko-australská produkce se mi už vícekrát osvědčila. Produkce: Gaumont, Screen Australia (5.1.2018)

Tak o tomhle filmu by se mělo dozvědět sakra více lidí, protože je to celkem nepoznaný klenot. Natočit film o dvou ženských, kterým navzájem přeskočilo z vlastních synů (a nikoliv tak, že by byly zralé na blázinec, i když...), je kurva těžký, a pokud se to podaří natočit takto, pak klobouk dolů. Ten film je doslova nasycen "zakázanou chemií" a závěr mi doslova vyrazil dech - hodně netradiční, svěží filmový vítr !!..................moje hodnocení = 8,5 z 10.(2.11.2014)

Upřímně řečeno, pro mě nejzajímavější, co mi tento film přinesl, bylo vyslechnout si názory mých drahých kolegyň v práci, kterým jsem film dodal. Jedna sympatizovala s těmi mladými fešáky i s jejich matkami, druhá považovala film za blbost, protože tohle se přece "nemůže vůbec stát". No a co já? Za mě to vyřkl francouzský název filmu: Perfect Mothers :)(24.12.2013)

• - Film se měl původně jmenovat Grandmothers. (R´Hell)

• - Jedná se o první anglický mluvený film režisérky Anne Fontaine. (Nathanielmon)

• - Sophie Lowe hraje Hannah a Jessica Tovey hraje Mary. V závěrečných titulcích byly ale jejich role prohozeny. (Nathanielmon)