Smiley

Horor / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Piče, kurva ťa! Tak príjemný námet , ešte aj ten koniec, keď sa teda veľká záhada vyrieši, to je presne také moje. Jediná hrubá chyba, a teda kokotsky hrubá, bol pre mňa výber tuto kozliatka do hlavnej úlohy. Ešte sa nehanbia do scenáru napísať vetu v zmysle „neobliekaj sa, nesprávaj sa ako keby chodíš do škôlky“. A kozliatko sa usmeje, pripomínajúc dieťa s downovým syndrómom, ukáže zúbky a pri prvom chlapovi, pardon „chlapovi“, zvlhne jak Vltava. Bože už nikdy!! To kozliatko ma dokázalo unudiť a spôsobiť mi mierny infarkt v priebehu troch sekúnd, opakujúc sa pravidelne počas celého filmu. Strašná herečka, proste...(15.9.2016)

• BigDeal

Ako človek, ktorý prakticky nemá život, trávim veľa času na youtube. Preto by som chcel na začiatok povedať, že vidieť prvý film vytvorený youtuberom, v ktorom hrajú samí youtuberi, je pre mňa veľká vec nehľadiac na to, ako snímok dopadol. A ako dopadol? No, pozitívna vec je, že to naozaj vyzerá ako film (prechod od 5-minútových videí k celovečeráku určite nebol jednoduchý). Horšie je, že akokoľvek prižmurujem oči, musím povedať, že je to hlúpy film. Veľmi, veľmi hlúpy film. Hlúpa je celá mytológia zhmotneného zla internetu, hlúpe sú herecké výkony, hlúpy je scenár, prítomné klišé slasherov je takisto hlúpe, neskutočne hlúpa je aj snaha nastrašiť diváka zakaždým, keď hlavná hrdinka do niekoho narazí (smrteľne vážne sa tu ľudia nestretávajú - vždy na seba narazia a vystrašene vykríknu) a úplne najhlúpejší zo všetkého je záverečný zvrat, ktorý nedáva absolútne, ale absolútne žiadny zmysel a zhadzuje už aj tak nevydarený film na úplné dno. Ale ako som napísal na začiatku - napriek tomu je to veľká vec. Len by sa mohli tvorcovia nabudúce vykašľať na horor plný umelých postavičiek a vytvoriť film založený na tom, na čom sú založené ich youtube kanály - na ich výrazných charakteroch, inakosti a schopnosti vyvolať u fanúšikov pocit, že sú jednými z nich, vďaka čomu sa s nimi dá veľmi rýchlo stotožniť.(26.10.2012)

Pre mňa naprosto priemerný slasher. Tento hororový subžáner sa v súčasnosti rodí už len zriedka, keďže ho nahradil brutálny exploitation a som od šťastia celý bez seba, že je tomu tak. Vraždy totiž za veľa nestoja, zápletka je obohraná ako stará platňa a postavy mi boli nesympatické a otravné všetky do jedného, vrátane hlavnej hrdinky. Našlo sa tu ale aj pár plusov, ktoré to na ten priemer vyťahujú. Ja som sa totiž obával, že to bude len nudná blbosť, v ktorej zabijak naháňa svoju obeť, o chvíľu ju doženie a zamorduje. V tomto prípade sa ale tvorcovia koncentrovali najmä na ľakačky, takže zabijak sa zjaví znenazdajky za obeťou či v zrkadle, a diváka pekne trhne, dokonca aj v prípade, že tú ľakačku každú chvíľu čakal (aspoň v mojom prípade to tak bolo). Vrážd je však dosť málo a scénky ako "už už ma zabije" a odrazu "ups, bol to len sen" ma chvíľami pekne vytáčali, aj keď aj v nich sa občas prekvapivo dalo zľaknúť. Záver celkom vydarený. Vlastne stačilo popracovať na stiesnenejšej atmosfére, hudbe a predovšetkým GORE (ako to povedzme bolo v "F", ktorý aj napriek debilnému koncu považujem za najlepšieho zástupcu žánru v posledných rokoch) a bol by som omnoho spokojnejší.(2.10.2012)

• Bloody13

No, po tomhle filmu vám do smíchu zrovna nebude. Smiley je smutnou ukázkou toho, že čistý slasher je, bohužel, už dávno za zenitem. Obzvlášť ten typ teen-vyvražďovačky, kde hlavní slovo drží moderní technika jako notebooky a telefony. Podobný případ jako Chain Letter, což sice byla slabota, ale nepostrádala slušný mordy. Tady to však chybí, včetně napětí samozřejmě. Ještěže koncovka je celkem zajímavá: ta mi mimochodem připomněla jeden slasher z druhé půlky osmdesátých let, který předvedl podobný podfuck na diváka. Ale stejně je to bída. A přesný hodnocení? Za 31, 248%.(22.1.2013)

Fakt netuším co většina lidí proti Smajlíkovi má jelikož je to náhodou dost povedenej horůrek trošku jsem si vzpomněl na Candymana tam bylo 5x zrcadlo tady máme 3x chat holt nová doba nové technologie. Závěr filmu je dobrej nakonec fakt nevíte jak to teda s tím Smajlíkem je a můžete hádat jestli to je bubák z pod postele nebo jestli je virtuálně skutečný. Každopádně já se bavil film mě nenudil maska Smajlíka byla super a že to není nějak brutal mi nevadilo. Proxy byla kost a mít tam erotickou scénu s Ashley tak dám snad pět hvězd. Nebo víte co? Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. A jste mrtví všichni děcka být váma tak se neotáčím ;)(18.2.2013)