Smiley

Horor / Thriller / Drama

USA, 2012, 94 min

Fakt netuším co většina lidí proti Smajlíkovi má jelikož je to náhodou dost povedenej horůrek trošku jsem si vzpomněl na Candymana tam bylo 5x zrcadlo tady máme 3x chat holt nová doba nové technologie. Závěr filmu je dobrej nakonec fakt nevíte jak to teda s tím Smajlíkem je a můžete hádat jestli to je bubák z pod postele nebo jestli je virtuálně skutečný. Každopádně já se bavil film mě nenudil maska Smajlíka byla super a že to není nějak brutal mi nevadilo. Proxy byla kost a mít tam erotickou scénu s Ashley tak dám snad pět hvězd. Nebo víte co? Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. Řekl jsem to ze srandy. A jste mrtví všichni děcka být váma tak se neotáčím ;)(18.2.2013)

• George Stobbart

Aj keď sa slashery dnes už neobjavujú v takom množstve ani kvalite, ich obrovský prínos pre hororové filmy je nepopierateľný a hoci sa niekomu už môžu zdať nezaujímavé či podobné, ja si rád pozriem každý nový kúsok, na rozdiel od napr. tragicky otrepaných duchárčín, ktoré sa navyše zvyknú tváriť smrteľne vážne. Smiley sa zaoberá rovnomennou "urban legend", ktorá koluje internetom a študentkami, ktorí sa na nej zabávajú a rozhodnú sa ju osobne vyskúšať, no zisťujú, že môže byť až nebezpečne pravdivá. Celkové spracovanie sa mi zdalo nevýrazné, postavy boli otravné a občas som sa nudil, no atmosféra miestami pekne hustla a finále sa našťastie nedalo uhádnuť priskoro; len škoda, že nakoniec bolo vykrádačkou iného slasheru z r.2005, takže pre mňa je Smiley slabším subžánrovým prírastkom.(3.10.2012)

• Havaj8

Bylo to opravdu tak trapný, že se tu nechci ani rozepisovat. To že ti herci byli absolutní amatéři, to tak občas bejvá, ale ono tam nefungovalo vůbec nic. Všechno strašně ohraný, a to jak se to vysvětlilo ohledně Smajla a jak to celý skončilo. Je mi trapně ještě teď ráno za všechny, co se na tom podíleli. Takový filmy vůbec nesměj spatřit světlo světa.(24.11.2017)

• Dellamorte

Všimol si vôbec niekto, kam to celé speje? Už neexist film , kde by sa všetky tie technické vymoženosti nevyskytovali. Sračkoidné kamery , net, mobil , foťáky , infra bludy a hlavne tá USA drzosť predávať plevel skrz obal, interview, hyping jumping, hodnotenie na Needham ( IMDb) báze od tvorcov a spolutvorcov...celé je to na dlhú diskusiu. Tento SH*T ale ee ! Stáva sa mi to málokedy, ale tento x hodnotím len obal. Som znechutená a otrávená celým tým mechanizmom. Preškrípala som úplne celý film a ani po záverečných tituloch som nedoškrípala. Nablblo snímané, teen / beer /party / blah-blah. No a ten piskot nad umelohmotnou mŕtvolou - des. Castingom prešiel každý, kto bol na práškoch. Pousmiatia (nev)hodná "filmárčina". Slešoidná mokrá handra, hodená do tváre. Galagher si to mal nechať , ako domáce video a umučiť svoje okolie - nie však Mňa.(5.10.2012)

• peter12

Taká klasická teen vyvražďovačka bez nápadu ale zo sympatickými herečkami.Aj sa troška zasmejete a poviete si že niektoré tie postavy sú čistý debili a príbeh je len zo zúfalých výkrikov tvorcov natočiť aspoň troška originálny slasher tak to nevyšlo.Ale nemôžem povedať že by ma film celkom nebavil.No ale lakačky ma dostali,viac krát sa mi stalo že som sa naozaj ľakol.Bez herečky M.Papalia by bol tento film pomalí nepozerateľný a pamätám si ju z podobného ale o veľa lepšieho filmu the den a práve ona to tam držala celé vo veľmi slušnom a hlavne pozerateľnom stave.A tá finálna pointa bola predvídateľná a minula sa účinku.(24.6.2014)

• - Smiley je založený na mýtu o „Bloody Mary“. (Polgedney)

• - Smiley prodal pouze 30 000 kopií. (Polgedney)

• - Spoiler: Ke konci filmu Ashley (Caitlin Gerard) vyskočí z okna a údajně zemře, avšak pokud přečkáme závěrečné titulky, uvidíme scénu, kde Ashley otevře oči, tudíž pád přežila. (Polgedney)