Město nemrtvých

Danny Rafic

Kostýmy:

Irin Lee
  • honajz

Sice mi už zombie žánr leze krkem, ale tohle má alespoň pár originálních nápadů a slušnou kameru i kulisy opuštěného města. Asi se točilo někde v Indii, soudě podle nápisů, nebo Pákistánu. Zato postavy se chovají jako dementi, hlavně starej ochránce svých vyvolených, co se rozhodl přečkat, až nákaza odezní. Objevení robotů jsem poněkud nepobral, asi fór. Taky mne často napadalo, kde furt berou munici, když robotu pak došla tak brzy? Nebo proč jednou zombie zaútočí ze všech stran, takže oběť dostanou, zatímco jindy se přibližují po jednom, aby je stíhali přeživší umlátit pažbami. Taky mi přišlo, že zombie stačí kopnout, a jsou mrtví, to mi přišlo divné. Celá ta zápletka s vědcovou dcerou mi taky přišla vachrlatá. Ale jak říkám, koukat se na to dá, není to úplně blbý, má to jistou vnitřní logiku, kulisy města vynikající včetně paláce a Dolph hraje docela slušně, a dokonce sem tam procedí hlášku. Mimochodem, hlavní hrdinka je tak potetovaná, že jsem chvílemi pocit, že je taky zombie. :-)(1.9.2013)

Dolpha mám rád, proto za něj dám vždy nějakou tu hvězdičku navíc, ale už by toho opravdu neměl tolik zneužívat. Zneužil toho i dnes ve Městě nemrtvých, takže vlastně jednoduše ve Městě živých néé? Filmek má pomalé tempo, je jednoduchej jak žebřík a chvílemi je i dost směšný. Třeba scénka kdy si Dolph povídá s robotem "konzervou" (jak mu sám tak vtipně říká - hahaha, chlámu se jak prase) a ještě mu u toho asistuje vymazlený vtipálek s velkým F. Těchto stupidit je tam spousty. No naštěstí jsem od toho nic nečekal. Příjemné překvapení byl Lundgrenův dabing v podání Soukupa, na který jsme zvyklí, ale bohužel je to v poslední době vyjmečná událost, naopak dabing vůdce skupinky živých, byl srandovní jak sviňa. Až mi bude padesát, určitě nechci mít hlásek jak konipásek... No nebudeme to dál rozebírat a čistým středem uzavírám tento film. 50%(14.9.2013)

• zolo23

Dolph je lenivý unikát, na to aby si zahral a zarobil stačí mu pár viet a je vybavené. Lenže ono mu to tak náramne sekne v každom filme, že zatracovať je jednoducho nemožné. Celý film je totálny jednoduchý úlet, ktorý netreba brať vážne. Najviac som sa musel pousmiať na vete " to nie sú zombíci, ale len nakazený ľudia". Cool, keby to nespomenuli, ani nevieme. Robotov beriem, aspoň to trošku oživili a ako nápad vcelku v pohode. Keď na masakrovanie "zombíkov" nestačia ľudia, každá "ruka" je vítaná. Odychovka ako vyšitá a v poslednej dobe jeden ten lepší (tých prepadákov bolo v poslednej dobe naozaj viac) Lundgrenov film.(9.9.2013)

Jsem velmi prijemne prekvapen pul roku po Package se ke mne konecne dostal dalsi film z Dolphem ale tentokrat film kde konecne zase po nejaky dobe nehraje krovi a nedostane pres drzku tady je proste opet borcem v hlavni roli a ja jsem z jeho vykonu nadsen pribeh filmu je velice jednoduchej jak vznikne nakaza je vysvetleno v prvni minute pak se dozvime ze jakysi zazobany bohac ma kdovi proc v meste plnym zombiku svou dceru ale nevadi dostane ji pryc najme si totiz drsneho Dolpha z neuveritelne prdackym jmenem major Max Gatling Dolfik navlikne brneni vlozi paratko do pusy a akce muze zazit uvodni 15 minutova sekvence je pak naprosto bombasticka Lundgren likviduje s neskutecnym prehledem hordy zombiku na sto a jeden zpusob za pomoci gymnastiky strileni nozu sekyr a vubec vsech moznych zbrani co jsou po ruce a samozrejmne ze zvladne opet i pekelne hlaskovat pak se pravda teda tempo trochu zpomali mistama je film i docela ukecanej ale diky svizny stopazi to utika jaksi samo az do druhy pulky kde se k Dolphovi a ostatnim hrdinum pridaji roboti na likvidaci zombiku uprimne z tohohle napadu jsem mel trochu obavy ale nedopadlo to vubec spatne efekty z robotama jsou slusny a do toho pridavaji zabavnost protoze Dolph si je diriguje ruzne tuninguje a vylepsuje a jeste pronasi i hlasky na ne protoze roboti mluvi a Dolfik se s nima vykecava jinak likvidace zombiku jsou celkem prehledne natoceny po shlednuti zbesileho traileru jsem mel obavy jak to bude z prehlednosti ale i kdyz je kamera obcas neklidna a strihac jede jako o zivot tak masakrovani zombiku je pekny efektni a samozrejmne je to erko takze si uzijeme pekne rozmlaceny a rozstrileny hlavy zombiku a krev pekne strika okolo takze Battle of the damned je neskutecne zabavny az navykove roztomily becko ktery si uzijete o to vic cim ho budete brat min vazne je to hlavne poradnej kopec srandy a beckovy akce z Lundgrenem kterej je opet nebezpecne zabavnej takze pro jeho skalni fanousky urcite povinnost nebyl jsem si timhle filmem po pravde moc jistej mel jsem trochu obavy z toho jak to dopadne ale zbytecne pro mne zatim nejzabavnejsi trash roku kterymu naprosto bez vahani strilim pekny 4* a uz se tesim na inteligentni kritiky a takzvany narocny divaky jak zjisti ze to jde hodnotit a zacnou to tady vesele a ve velkem odpadovat ale at si poslouzi na to by jsme jim ja i Dolphino rekli pouze critics you stupid son of the bitch!(2.8.2013)

Tenhle film stojí a padá na Lundgrenovi. Jakmile je na scéně, pak je to tradiční Dolfík se vším všudy - drsné hlášky, kosení zombie (ehm nemocných) nepřátel a jeho klasické obličejové kreace. Vrcholem nejsou ani snad roboti, kteří totálně vytáhnout film do zábavnosti, ale atletický výkon Lundgrena při běhu (ehm chůzi) před zombíky. Nejzábavnější čistokrevné dvd béčko tohoto roku! :-)(25.9.2013)

• - Názov filmu sa objaví až v 15. minúte. (Johnny.ARN)