Světla! Akce! Hudba! (TV film)

Lights! Action! Music!

Dokumentární / Hudební

USA, 2007, 57 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Hudba je transformovaná energie. ___ "Můžete mít úžasný scénář, ale hudba má emocionální a okamžitý dopad, který film zvedá na jinou úroveň. Hudba film zasáhne víc než cokoliv jiného. Pokud tam sedí, je to jako podvědomé sdělení, které míří přímo k obecenstvu." (John Barry) ___ "Já myslím, že ze všeho nejdůležitější je tempo. Tempo může dodat filmu křídla. A pak nebudete chtít, aby film po dvou hodinách skončil, budete chtít, aby film pokračoval." (Elliot Goldenthal) ___ "V uměleckém světě v podstatě vždycky vyrážíte na výlet do neznáma. Vždycky. Pokud se toho výletu bojíte, tak neděláte to, co byste měli dělat." (Terence Blanchard) ___ "Při komponování filmové hudby podle mne je velmi důležité zachovat místa, kde je ticho." (Mira Nair) ___ Hudba jako podtext, který odhaluje to, co není vidět na plátně. Hudba jako vnitřní myšlenky, pocit nebo stav filmového hrdiny. ___ "Velcí režiséři jsou velcí vyprávěči. Použijí úplně všechno, co jim pomůže vyprávět jejich příběh. Práce s kostýmy, s herci, prostředím, kamerou – všechny tyto složky přispívají k dosažení jednoho cíle. Jak se tomu říká v jaderném štěpení? Kritické množství. A tak funguje hudba – ta opravdu může něco přinést a spojit všechny tyto složky dohromady. A je to pocitový zážitek." ___ "Myslím, že hudba nás přesvědčí o tom, že ten svět opravdu existuje." Který svět – reálný nebo filmový? ___ Typický americký dokument ve stylu výrok odborníka-ilustrativní ukázka, kde se tak trochu vypovídají slavní skladatelé filmové hudby.(17.6.2012)

Roztříštěný a spíše dojmologický, než pronikavý dokument kazí navíc fakt, že filmy nastřihávané jako ukázky pocházejí z produkce MGM, aniž by nějak výrazně souvisely s hovořícími skladateli (nebo režiséry).(23.3.2012)