13. komnata Petra Baťka (S15E18) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2019, 26 min

Patrik Ulrich

Tohoto herce jsem v podstatě neznal. Věděl jsem, že je talentovaný, ale netušil jsem, že mě bude bavit i jako vypraveč svých příběhů a interpret svých rolí. O zvlášť drastickou komnatu tady vlastně ani nešlo. Především jsme mohli vidět špičkový dokument se všemi parametry, který se velmi vymyká "třináctkovému" standardu důchodců viz Olmer apod.(16.2.2019)

O starším z bratrů Batěkových jsem nikdy neslyšel, ale jeho komnata o despotickém a přísném tatínkovi byla rozhodně zajímavá. Dobré otázky, hodně mluveného slova, trochu ukázek z tvorby méně známého herce, spousta fotek z mládí. Rozhodně zajímavé.(17.2.2019)

Upřímný...workholismus jedna z možných forem útěku...(17.2.2019)

Tomuhle říkám dokument! To se vůbec nedá srovnat s ostatními díly - řemeslo bravurní a osobnost, jak ji ze seriálů rozhodně neznáme. Velmi kompaktní a tentokrát i zajímavý psycholog. Super, že tam byl i Morávek a Županič. Ale proč tam byběl ten Pavel? Vím, že si střeží soukromí, ale kvůli své rodině se mohl obětovat. Jinak špičkové. Dobrá hudba i super televizní ukázky.(16.2.2019)

Jsem vždycky mile překvapena, když vidím komnatu P. Ulricha. Je v ní cítit něco víc, než jen to co mají ostatní díly tohoto pořadu (soulad citů a informací). A taky je vidět, že je řemeslně mnohem dál, než někteří jeho kolegové. Je to asi tou poctivostí. Byť není Petr Batěk úplně známý a megaúspěšný herec, dokázali o něm tvůrci udělat portrét, za který by se vůbec nemuseli stydět i v jiných formátech (Gen, Neobyčejné životy). Chválím to i proto, že jsem měla pocit jisté odlišnosti v kamerovém pojetí, střihu apod.(16.2.2019)