Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

No velevážené panstvo, tomuhle říkám píčovinanakvadrát. Scénář je vyflusanej a vyždímanej do mrtě absolutníma totálníma kýčovitýma klišé(ma), který ke všemu jsou ještě jakžtakž míněný vážně. Alegorie pro děti? Leda prd. Děti se u toho budou nudit a dospělý jsou na to moc dospělý, aby vtípky a scénáristický kličky brali vážně. Děti budou pořád šneky zašlapávat a kochat se, jak jim křoupe ulita, a když už to dělat nebudou, budou dělat vrrrrrum vzuuuum se šnekem po asfaltu. Jenže kupodivu to ve [3D] vypadá aspoň pěkně a k tomu ke všemu je tam celkem povedený hlasový osazenstvo v čele s Peňou a Samuelem. Postrádá to nadhled, vtip, atmosféru, cokoliv, po scénáristický stránce je to sračka, ale nějak záhadně to funguje tak, že se to dá zhlídnout na jeden zátah, aniž by v sedačce bolel zadek.(4.11.2013)

Jediné, co mi na tom vadilo, byl fakt, že to vykradlo kdeco (Auta, Toy Story). Jinak to ale byl parádní animák, který si v ničem nezadal s parádními kousky od Pixaru. Takové emoce jsem totiž od plazících se šneků rozhodně nečekal a když se k tomu přidal dobrý scénář, tak jsem byl velmi mile překvapen. 90%(9.5.2017)

• Chrustyn

Příběhem i celkovým zpracováním, jeden z nejslabších a nejnezajímavějších animáků, co jsem za poslední roky viděl. Možná, že příběh o šnekovi se závodní touhou, zaujme mladší publikum, ale pro dospělého nebo chytře smýšlející diváka, film neskrývá nic, než ohranou historku o tom, že každý si může splnit svůj sen, bez ohledu na to, jak nemožný se zdá být. Nudné a bez humoru.(21.12.2013)

Jak by řekl Dušan Jasánek: „Malý je ten, kdo má malý cíl a sláb jenom ten, kdo sundá nohu z plynu.“ (nebo tak nějak to bylo). Nijak inovativně vystavěný animák, v němž klišé má ryze vzdělávací charakter a jehož poslední „závodní“ třetina vykazuje mnohem více atraktivity, než nedělní ukolébavky strejdy Ecclestonea. Zajímalo by mě, jestli Turbo prodá tajemství přilnavosti svalnaté nohy firmě Pirelli a hlavně, odstěhuje se kvůli daním do Evropy? S tím bytem na zádech se mu bude trvalé bydliště v Monaku těžko prokazovat..(30.10.2013)

Turbo skrýva prekvapivo veľké možnosti a s príbehom pracuje zaujímavo. Ako spojiť ten najpomalší svet s tým úplne najrýchlejším? Autorom sa núkalo viac možností a sám som pri sledovaní odhadoval trošku iný vývoj príbehu, ale vo výslednej podobe dokáže upútať malých i veľkých členov rodiny a najmä prezentovať to, čo máme na animovaných filmoch radi - skvelú zábavu pre všetkých najmenších a dostatočné množstvo vtipov i narážok pre náš starších. Postavičky sú viac než zaujímavé a mrzí ma, že som si nemohol film vypočuť v anglickom znení. Samuel L.Jackson, Michelle Rodriguez, či Snoop Dogg sú dostatočnou motiváciou, aby som túto chybu napravil.(16.2.2015)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)