Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Když si šnek umane závodit rychle a zběsile…Turbo je zábavný animovaný snímek s několika skvělými dabéry, jako Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Ken Jeong či Snoop Dogg. Další animák od DreamWorks se může pochlubit především skvělou muzikou a originálním nápadem s jednoduchým příběhem, aby ho pochopili i ti nejmladší. Pohádka o šnekovi závodníkovi je vtipná, akční a oddechová. Díky dobré grafice a skvělé hudbě zaujme jak mladší, tak starší diváky. Já si film užil a kromě toho, že jsem si u něho skvěle odpočinul, tak také parádně pobavil. Ale není to nic extra…prostě další klasický animák, jen s tématem šneků a závodů. 70%(22.1.2014)

Jak by řekl Dušan Jasánek: „Malý je ten, kdo má malý cíl a sláb jenom ten, kdo sundá nohu z plynu.“ (nebo tak nějak to bylo). Nijak inovativně vystavěný animák, v němž klišé má ryze vzdělávací charakter a jehož poslední „závodní“ třetina vykazuje mnohem více atraktivity, než nedělní ukolébavky strejdy Ecclestonea. Zajímalo by mě, jestli Turbo prodá tajemství přilnavosti svalnaté nohy firmě Pirelli a hlavně, odstěhuje se kvůli daním do Evropy? S tím bytem na zádech se mu bude trvalé bydliště v Monaku těžko prokazovat..(30.10.2013)

Na slabší 4 hvězdy jsem se u prostřední části filmu docela nudil. Ale začátek je skvělý, vynikající humor, hlášky, ale i dobře zobrazená zapadákovská komunita, konec se mi také líbil, ale přece jen, když už jsou rozdány karty, už se vlastně jen čeká na ten závod. Mohlo to být kratší, ale i tak to docela pobaví.(15.2.2014)

Jediné, co mi na tom vadilo, byl fakt, že to vykradlo kdeco (Auta, Toy Story). Jinak to ale byl parádní animák, který si v ničem nezadal s parádními kousky od Pixaru. Takové emoce jsem totiž od plazících se šneků rozhodně nečekal a když se k tomu přidal dobrý scénář, tak jsem byl velmi mile překvapen. 90%(9.5.2017)

• Momo_desu

Nemôžem tomu uveriť ale ja dávam rozprávke odpad! To bola tak neskutočná sračka, že to nie je ani možné a ťažko uveriteľné, že môže niečo tak neskutočne nudné a nezáživné vzniknúť. Áno, pár krát tam bol u mňa náznak veľmi decentného smiechu, ale to bol tak sakra decentný úchecht, že to skôr znelo, že mám zaseknuté sople v krku. Ja ani neviem kvôli čomu by som mala dať z milosti jednu hviezdičku. Možno kvôli tomu, že to bolo krátke. Nieeeeee, nedám tomu jednu hviezdičku aj keby mi 100 slimákov lezie po tvári a svojimi očami by ma boxovali. Sračka. A už som spomínala, že je to sračka? Vedela som, že je to slabé, ale som naozaj šokovaná, že to má až ,pre mna neskutočných, 68%. Ja budem mať asi dávivý reflex. Neskoro už ho mám musím vyčistiť klávesnicu. Keby chcem niekoho umučiť k smrti asi mu to pustím.(29.12.2013)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)