Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Dětem a především chlapcům se animák o závodícím šnekovi nejspíš bude zamlouvat. Příběh je dost předvídatelný a díky trailerům byla jasná i pointa filmu půl roku předem. Každopádně bylo na co koukat a čemu se smát, i když je jasné, že je film zaměřen na mladší havěť. Mě se to prostě líbilo, a když čtu zdejší komentáře, tak vážně nevím proč. Za mě 5/5 (90%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam".(29.10.2013)

Naprosto, totálně, bláznivě střelený nápad superšneka oficiálně soutěžícího s auty při závodech Indianapolis 500 je samozřejmě jedno velké WTF, ovšem odvyprávěné suverénně, konzistentně a téměř bez blbých infantilních vtípků. I generický vizuál se při vysokých rychlostech vytáhne, takže ve výsledku mírně příjemné překvapení a lepší 3 hvězdy.(12.11.2013)

• Carol Pifková

Nemôžem tomu uveriť ale ja dávam rozprávke odpad! To bola tak neskutočná sračka, že to nie je ani možné a ťažko uveriteľné, že môže niečo tak neskutočne nudné a nezáživné vzniknúť. Áno, pár krát tam bol u mňa náznak veľmi decentného smiechu, ale to bol tak sakra decentný úchecht, že to skôr znelo, že mám zaseknuté sople v krku. Ja ani neviem kvôli čomu by som mala dať z milosti jednu hviezdičku. Možno kvôli tomu, že to bolo krátke. Nieeeeee, nedám tomu jednu hviezdičku aj keby mi 100 slimákov lezie po tvári a svojimi očami by ma boxovali. Sračka. A už som spomínala, že je to sračka? Vedela som, že je to slabé, ale som naozaj šokovaná, že to má až ,pre mna neskutočných, 68%. Ja budem mať asi dávivý reflex. Neskoro už ho mám musím vyčistiť klávesnicu. Keby chcem niekoho umučiť k smrti asi mu to pustím.(29.12.2013)

Milá rozprávka (animák) od Dreamworksu. Som rád, že som si našiel čas a šiel som na to aj do kina, lebo to celkom stálo za to. Patrí to medzi priemerné animáky, ale keď by som to mal zhodnotiť všeobecne, tak DW má aj lepšie kúsky :) Pointa zachytená celkom dobre, jadro zábavné, záver trošku nudný ale koniec koncov, je to pre malé deti, pre starších by som odporučil niečo ako Príšerky: Univerzita. No na Turba som sa tešil už predtým, než mal ísť do kín, som ale mierne sklamaný, že nenaplnil to čo som vlastne očakával, ale i rád, že som si našiel čas a že som šiel objektívne zhodnotiť pred strieborné plátno... 4* za to že je to od Dreamworks a za mega nápad (F1 slimáka) i keď nebol strojený originálnejšie než by sa dalo spraviť. DW má predsa len na viac... !(28.10.2013)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $83,028,130Tržby Celosvetovo $286,896,578Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,419,794 //počet predaných kusov 995,667Tržby za predaj DVD v USA $43,093,782 //počet predaných kusov 1,982,487║ DreamWorks fakt valia a opäť ponúkajú vydarený animovaný "oddychový" počin, tento krát skôr pre tých menších, príbeho taký jednoduchší ale za to opäť s kvalitným 3D efektom, množstvom strhujúcich scén a slušnou dávkou zábavnosti, spokojnosť, takže po tohtoročných prestrelených cestných banditov v Rýchlo a Zbesilo 6 a výbornom dramatickom filme z F1 Rivali tu máme oddychovku Turbo kde pre zmenu máme klasické americké ľavotočivé preteky v Indianapolise osviežené slimákom /videl v kine 3D verziu: 80%/ __moja recenzia(20.10.2013)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (just_pie)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)