Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Příběh je strašná píčovina ( i na animák ) a ke vší smůle postrádá humor pro ty nejmenší, pro které by měl být určen především.Vtipných situací je málo a když už jsou, pochopí je spíš starší divák.Náš špunt se u toho z větší části nudil a my odrostlejší se občas zasmáli nějaké té infantilnosti.Za vše mluví zcela prázdný sál Cinema City, ve kterém jsem byl já s rodinou, dvanáctiletý kluk ( v jeho věku jsem se snažil dostat do porno kina, ale proti gustu... ) a znuděný a otravený pán, který měl zjevně svého synka půjčeného na odpoledne a chtěl to zabít Turbem, bohužel jeho syn měl jiný názor a po hodině běhání v celém sálu ho zbalil a odešli.Nekomerční zbytečnost, která nejde dětem abolutně vstříc a na hloubku humoru animáku pro dospělé, jako byla první Doba Ledová nemá sílu.Animace byla super a závody napínavé a perfektně udělané, bohužel vše kolem je máčka stokrát viděná a jediný důvod k opětovanému zhlédnutí by bylo sehnání originálu kvůli hlasu Ryana Reynoldse.Slabý průměr.50%.(21.10.2013)

• Chrustyn

Příběhem i celkovým zpracováním, jeden z nejslabších a nejnezajímavějších animáků, co jsem za poslední roky viděl. Možná, že příběh o šnekovi se závodní touhou, zaujme mladší publikum, ale pro dospělého nebo chytře smýšlející diváka, film neskrývá nic, než ohranou historku o tom, že každý si může splnit svůj sen, bez ohledu na to, jak nemožný se zdá být. Nudné a bez humoru.(21.12.2013)

Očekávání, co se tržeb týče, film asi ne zcela naplnil (s ohledem na rozpočet). Není divu, jde jen o lehce nadprůměrný animák, vtipných momentů je sice celkem dost a příběh drží solidně pohromadě, ale z podobného námětu se dalo vytěžit jistě daleko více. ***SPOILER*** Co se týká vyprávění totiž téměř žádný nápad - máme jedince, který má sen, během odloučení od skupiny, kde ho nikdo nechápe, získá schopnost, díky které může snu za pomoci druhých dosáhnout. Stává se z něj postupně objekt velkého zájmu, během hlavního závodu o schopnost přichází, těsně před cílem/závěrem závod dokončí za pomoci vlastních sil (čti bez zvláštní schopnosti). Sportovně-rodinných filmů s podobnou strukturou bylo ale natočeno celkem dost, mně například Turbo nápadně připomíná Objev roku. ***KONEC SPOILERU*** Není to prostě nic extra, někdo může namítat, co bych měl od animáku chtít? Právě ale od tohoto žánru čekám ve vyprávění trochu více invence (zvlášť s takovým rozpočtem) a ne jen sázku na jistotu, která se tady navíc moc nepodařila.(26.11.2013)

• Aljak

Spočiatku fajn, no potom tá kapitola o Indy 500 mi prišla tak absurdná a trápna, že to už bolo moc prehnané dokonca aj na rozprávku. Aj keď to ešte stále zachraňovali dobré hlášky, ktoré to celé držali ako tak nad hladinou. No aj tak som z toho neni nejako obzvlášť nadšený. Mohli zvoliť nejakú inšiu dramatizáciu a nie rovno toto profesionálne závodné prostredie. Veď tá rýchlosť sa isto dala využiť aj na inšie veci a nie len na pretekanie. Takže u mňa prevažuje dosť slabší dojem z toho celého. Pritom to vyzeralo v tej skorej fáze tak schopne...(10.6.2014)

• SonGokussj

Ne, prostě ne :-) Trailer vypadal pěkně, těšil jsem se, co na nás vytáhnou a ... nepovedlo se. Ne, nepovedlo. Pohádka, která nemá v sobě nic hlubokého, je snadno předvídatelná a nudná se spoustou nelogičnosti. Den na to jsem se podíval na Lilo a Stitch, kde jsem skoro ronil slzy. Turbo proti tomu působilo jako sladkej preclík. Přecijen pro menší možná i povedený příběh. Kdo ví. 40%(26.5.2014)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)