Reklama

Reklama

Turbo

Trailer 1

Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

(více)

Videa (56)

Trailer 1

Recenze (333)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $135miliónovTržby USA $83,028,130Tržby Celosvetovo $286,896,578Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,419,794 //počet predaných kusov 995,667Tržby za predaj DVD v USA $43,093,782 //počet predaných kusov 1,982,487║ DreamWorks fakt valia a opäť ponúkajú vydarený animovaný "oddychový" počin, tento krát skôr pre tých menších, príbeho taký jednoduchší ale za to opäť s kvalitným 3D efektom, množstvom strhujúcich scén a slušnou dávkou zábavnosti, spokojnosť, takže po tohtoročných prestrelených cestných banditov v Rýchlo a Zbesilo 6 a výbornom dramatickom filme z F1 Rivali tu máme oddychovku Turbo kde pre zmenu máme klasické americké ľavotočivé preteky v Indianapolise osviežené slimákom /videl v kine 3D verziu: 80%/ __moja recenzia ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já už nikdy nezpomalím." Nezanechávám za sebou vlhkou stopu, nenosím si bejvák na zádech a ani netrénuju na to, abych někdy předběhl Bugatti Veyron, ale své sny taky mám. Takže šnekovi, který touží vyhrát 500 mil Indianapolis, naprosto rozumím a jsem ochoten mu fandit. Ona je to taková nenáročná zábava, ale když jsem viděl mého synátora nadšeně před obrazovkou prožívat každý smyk, vyhýbat se všem poletujícím pneumatikám a následně viděné hodinu rozebírat, tak si říkám, že i ty čtyři hvězdy jsou možná málo. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

V podstate takovej normalni animak, kterej neurazi ani nenadchne. Dej sice svizne odsejpa, ale foru tu moc neni a i kdyz clovek koikrat vi, ze by to melo bejt vtipny, tak to nedonuti k smichu. Na druhou stranu 90 minut to je pohodova zabavicka, ktera nenudi, pribeh sice predvidatelnej az beda, ale to se da u animaku prehlidnout. Animace spis prumer, hudba povedena, takze celkove vzasade spokojenost, zadnou pecku jsem beztak necekal. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DÁMY A PÁNOVÉ! PŘEDSTAVUJI VÁM DALŠÍHO ŠAMPIÓNA INDY 500!“ … ,,JE TO ŠNEK?…“ /// Komunita šneků a jeden, co má sen. Chce bejt rychlej, a to hodně! Je to klikař. Zrovna kolem jede Dominic Toretto, tak mu proběhne motorem, nasaje trochu toho dusíku (nebazíruj na detailech!) a taky potká Mexikánce, kterej z něj toho motoristickýho mekejše udělá! Dlouho je to takový normální, překvapí a hlavně pobaví až závěrečný ,,pretěky“, který by ho mohli sportovním fandům zvednout. Adrenalin samozřejmě. Já su rád, že mám parchanty vodrostlý, páč by mi jistě letos šneci zasvinili vánoční strom. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Žiju ve světě, kde spolu závoděj šneci a auta. 2.) Prdím si to takhle po dálnici a najednou mě předjel ... (di do prdele! To se Ti nemohlo stát!?). 3.) Thx za titule ,,Bac.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Očekávání co se tržeb týče, film asi ne zcela naplnil (s ohledem na rozpočet). Není divu, jde jen o lehce nadprůměrný animák, vtipných momentů je sice celkem dost a příběh drží solidně pohromadě, ale z podobného námětu se dalo vytěžit jistě daleko více. !SPOILER! Co se týká vyprávění, totiž téměř žádný nápad - máme jedince, který má sen, během odloučení od skupiny, kde ho nikdo nechápe, získá schopnost, díky které může snu za pomoci druhých dosáhnout. Stává se z něj postupně objekt velkého zájmu, během hlavního závodu o schopnost přichází, těsně před cílem/závěrem závod dokončí za pomoci vlastních sil (čti bez zvláštní schopnosti). Sportovně-rodinných filmů s podobnou strukturou bylo ale natočeno celkem dost, mně například Turbo nápadně připomíná Objev roku. !KONEC SPOILERU! Není to prostě nic extra, někdo může namítat, co bych měl od animáku chtít? Právě ale od tohoto žánru čekám ve vyprávění trochu více invence (zvlášť s takovým rozpočtem) a ne jen sázku na jistotu, která se tady navíc moc nepodařila. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (4)

  • V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)
  • Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (odmocnina)
  • Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

Reklama

Reklama