Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Úvodní minuty jsou takové vlažnější a mají skutečné hlemýždí tempo. Od chvíle, kdy je hlavní hrdina obdařen turbo rychlostí, jde o nápaditou podívanou, kterou ocení především malí caparti. Roztomilý šneček se jim určitě bude líbit a nepochybně mu budou držet palce v jeho snažení vyhrát životní závod. Nechápu, že se někdo zamýšlí nad tím, že šnek přece nemůže soupeřit se závodními speciály. To je samozřejmě fakt, ale jde snad přece o pohádku pro děti, takže se na to dospělý člověk musí dívat také dětskýma očima. Navíc graficky je to výborně zpracované a pěkně se na to kouká. A tomu odpovídá i moje hodnocení.(11.3.2014)

De facto ničím zajímavý animák, který je jen tuctovou žánrovkou a bohapustou rutinnou. Soren ho zaměřil hlavně na děti, takže se tu pořád někam padá, pořád se něco děje a některé postavy jsou dost otravné. Zápletka je samozřejmě triviální, předvídatelná a nesmyslná, ale to se dá podobnému filmu odpustit. Animace tedy mohla být na můj vkus ještě o trochu propracovanější, ale to není nikterak zásadní výtka. Horší je spíš to, že tu prostě není nic, co by nějak víc zaujalo a co bychom neviděli jinde. Morální poselství je tu opakované tolikrát, že omrzí a otravuje, samotný Turbo je víceméně sympaťák, ale jeho gesta jsou dost sporá a často se opakují. Místy jsem se přistihl, že se nudím a jen čekám na závěr. Ten přidává pár bodíků navíc, protože finální závod je natočen svižně a vzdáleně evokuje skutečné závody, což je vždycky fajn. Jinak jde ale o tuctový a zaměnitelný animák, který by rád parodoval Rychle a zběsile, ale moc se mu to nedaří. 60%(6.10.2013)

Když se váš malý rozmazlený parchantík, hrající si na prezidenta planety, snaží na pečlivě udržované zahrádce plenit vše, co je menší než rohlík s máslem, který jste mu s láskou připravili k snídani, za prvé s ním bude asi něco špatně. Za druhé - okamžitě mu to zaražte. Nikdy nevíte, kdy přejede na své kárce nějakého Schumachera 2. Protože pokud s tím něco neuděláte, přijdete o všechny profity. Takže už si už jen počkat na déšť a hurá na hon šneků.. Jop a přibalte si krejcary. Šneci prý rádi tvarůžky. Solničky raději nechejte doma, nebo se naštvou (pokud se dřív nerozpustí) a nitro si schovají pro vaše sousedy, ke kterým se přestěhujou. Vy jen budete závistivě přihlížet, jak se Pepa s Marií koupou v novém bazénu za výhru v Apačopolis 500, zatímco vy si s dětmi hrajete v kalužích.(23.10.2013)

Pro mě tedy lehký nadprůměr, a že mám takovou dobrou náladu po zhlédnutí snímku, tak tomu šoupnu 4*, ať si to Turbo užije. První, co mě napadlo, když se mu vliv nitroglycerin do žil, tak jen... joooo jasně, šnečí spiderman. Celou dobu jsem ale čekala, že i kdyby vyhrál, tak se tam furt něco zvrtne, protože přece nitro je zakázané používat v závodech.. nebo ne? A ono mu to prošlo. Jinak spousta vtipných scén, okamžiků a frků... jakože tleskají očima o sebe, ten závod se sekačkou o rajče udělaný jako televizní přenos či nějaká videohra, šichta sběru rajčat začíná a končí pískaním čajové konvice /by mě zajímalo, jak by to dělali, kdyby si někdo vařil čas nepravidelně) a spousta dalších. Parádní byly i závěrečné titulky. "Máš nějakej plán Tacobene? - No jasně že jo (nasadí brýle). - Doufám, že ten plán nejsou ty trapný brejle."(24.12.2013)

Příběh je strašná píčovina ( i na animák ) a ke vší smůle postrádá humor pro ty nejmenší, pro které by měl být určen především.Vtipných situací je málo a když už jsou, pochopí je spíš starší divák.Náš špunt se u toho z větší části nudil a my odrostlejší se občas zasmáli nějaké té infantilnosti.Za vše mluví zcela prázdný sál Cinema City, ve kterém jsem byl já s rodinou, dvanáctiletý kluk ( v jeho věku jsem se snažil dostat do porno kina, ale proti gustu... ) a znuděný a otravený pán, který měl zjevně svého synka půjčeného na odpoledne a chtěl to zabít Turbem, bohužel jeho syn měl jiný názor a po hodině běhání v celém sálu ho zbalil a odešli.Nekomerční zbytečnost, která nejde dětem abolutně vstříc a na hloubku humoru animáku pro dospělé, jako byla první Doba Ledová nemá sílu.Animace byla super a závody napínavé a perfektně udělané, bohužel vše kolem je máčka stokrát viděná a jediný důvod k opětovanému zhlédnutí by bylo sehnání originálu kvůli hlasu Ryana Reynoldse.Slabý průměr.50%.(21.10.2013)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)