Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Povedený animák o šnekovi, který má sen si zazávodit na Indianapolis 500. Při nezaviněné nehodě získá potřebnou rychlost a může se pokusit si splnit sen. Já jsem se celkem bavil, navíc já se rád dívám na závody aut a tady to fakt dobře natočili. I hudba ve filmu byla velice dobrá. Jediné negativum je ten konec závodu, ten byl fakt přizpůsoben dětem, ale jelikož film je určen především jim, tak se to dá pochopit.(11.9.2015)

Příběh je strašná píčovina ( i na animák ) a ke vší smůle postrádá humor pro ty nejmenší, pro které by měl být určen především.Vtipných situací je málo a když už jsou, pochopí je spíš starší divák.Náš špunt se u toho z větší části nudil a my odrostlejší se občas zasmáli nějaké té infantilnosti.Za vše mluví zcela prázdný sál Cinema City, ve kterém jsem byl já s rodinou, dvanáctiletý kluk ( v jeho věku jsem se snažil dostat do porno kina, ale proti gustu... ) a znuděný a otravený pán, který měl zjevně svého synka půjčeného na odpoledne a chtěl to zabít Turbem, bohužel jeho syn měl jiný názor a po hodině běhání v celém sálu ho zbalil a odešli.Nekomerční zbytečnost, která nejde dětem abolutně vstříc a na hloubku humoru animáku pro dospělé, jako byla první Doba Ledová nemá sílu.Animace byla super a závody napínavé a perfektně udělané, bohužel vše kolem je máčka stokrát viděná a jediný důvod k opětovanému zhlédnutí by bylo sehnání originálu kvůli hlasu Ryana Reynoldse.Slabý průměr.50%.(21.10.2013)

• Pluhy

Snůp dý ou dabl dží rozšířil svojí působnost od pimp kinga v pornu pod jeho taktovkou, po majitele značky huličských potřeb executive branch, až k dětskému animáku dabující zhulenýho šneka aka Smoove Move. Ale ani hlas Snoop Dogga, Ryana Reynolse, nebo Samuela L. Jacksona nezlepší pocit z Turba, jakožto průměrného animáku s tisíckrát viděným příběhovým klišé.(2.8.2014)

Klasický rodinný průměr s hodně fajn akcí (hlavně závěrečný závod se povedl) a pár povedenými vtípky. Jinak ovšem nic nového pod animovaným sluncem a bavit se tak budou hlavně děti. Vedlejší postavy jsou navíc na animák až překvapivě nevýrazné a dabing bohužel dost zabijí potenciál, který originální znění určitě nabízelo. Jako jednohubka na zabití večera či přikování nějakého prcka k televizi to však stále stačí.(7.10.2013)

Když se váš malý rozmazlený parchantík, hrající si na prezidenta planety, snaží na pečlivě udržované zahrádce plenit vše, co je menší než rohlík s máslem, který jste mu s láskou připravili k snídani, za prvé s ním bude asi něco špatně. Za druhé - okamžitě mu to zaražte. Nikdy nevíte, kdy přejede na své kárce nějakého Schumachera 2. Protože pokud s tím něco neuděláte, přijdete o všechny profity. Takže už si už jen počkat na déšť a hurá na hon šneků.. Jop a přibalte si krejcary. Šneci prý rádi tvarůžky. Solničky raději nechejte doma, nebo se naštvou (pokud se dřív nerozpustí) a nitro si schovají pro vaše sousedy, ke kterým se přestěhujou. Vy jen budete závistivě přihlížet, jak se Pepa s Marií koupou v novém bazénu za výhru v Apačopolis 500, zatímco vy si s dětmi hrajete v kalužích.(23.10.2013)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)