Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Jediné, co mi na tom vadilo, byl fakt, že to vykradlo kdeco (Auta, Toy Story). Jinak to ale byl parádní animák, který si v ničem nezadal s parádními kousky od Pixaru. Takové emoce jsem totiž od plazících se šneků rozhodně nečekal a když se k tomu přidal dobrý scénář, tak jsem byl velmi mile překvapen. 90%(9.5.2017)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $83,028,130Tržby Celosvetovo $286,896,578Tržby za predaj Blu-ray v USA $24,419,794 //počet predaných kusov 995,667Tržby za predaj DVD v USA $43,093,782 //počet predaných kusov 1,982,487║ DreamWorks fakt valia a opäť ponúkajú vydarený animovaný "oddychový" počin, tento krát skôr pre tých menších, príbeho taký jednoduchší ale za to opäť s kvalitným 3D efektom, množstvom strhujúcich scén a slušnou dávkou zábavnosti, spokojnosť, takže po tohtoročných prestrelených cestných banditov v Rýchlo a Zbesilo 6 a výbornom dramatickom filme z F1 Rivali tu máme oddychovku Turbo kde pre zmenu máme klasické americké ľavotočivé preteky v Indianapolise osviežené slimákom /videl v kine 3D verziu: 80%/ __moja recenzia(20.10.2013)

Milá rozprávka (animák) od Dreamworksu. Som rád, že som si našiel čas a šiel som na to aj do kina, lebo to celkom stálo za to. Patrí to medzi priemerné animáky, ale keď by som to mal zhodnotiť všeobecne, tak DW má aj lepšie kúsky :) Pointa zachytená celkom dobre, jadro zábavné, záver trošku nudný ale koniec koncov, je to pre malé deti, pre starších by som odporučil niečo ako Príšerky: Univerzita. No na Turba som sa tešil už predtým, než mal ísť do kín, som ale mierne sklamaný, že nenaplnil to čo som vlastne očakával, ale i rád, že som si našiel čas a že som šiel objektívne zhodnotiť pred strieborné plátno... 4* za to že je to od Dreamworks a za mega nápad (F1 slimáka) i keď nebol strojený originálnejšie než by sa dalo spraviť. DW má predsa len na viac... !(28.10.2013)

Pořád je to to samí. Chápu že to je pro děcka, ale mohli by vymyslet trošku jinou story, tohle už začíná nudit. Shrneme si to ( jo možná to bude obsahovat spoilery, ale stejně už to všichni znaj, takže žádnej problém) Outsider, kterej má svůj sen a všichni ho za to hejtěj. Je sám a jeho vlastní bratr mu řiká, že jeho sen je blbost. Pak Trubo udělá průser a oni ho vyhoděj z gangu šneků, on se urazí a vyrazí na cestu. Shodou náhod se z něj stane superšnek a on se svým bratrem odejde. Dostane se k dalšímu ubožákovi, kterýho nečekaně jeho vlastní bratr taky považuje za blázna a Turbo se tím ubožákem skamarádí. Oba si hodlají splnit svůj sen a už mě to nebaví vyprávět, takže to zkrátim. Prostě šnek někoho obdivuje, ten je v klidu, dokud šnek nezačne dotírat, pak je velkej závod, u kterýho to vypadá, že šnek prohraje a najednou se tam objeví jeho bratr, kterej ho hejtil a řiká ať to nevzdává a on to nevzdá a že nevíte co se stane? ON VYHRAJE! No néé to nikdo nečekal. Oukej konec příběhu. Ale musim říct, že to byla občas sranda a Tito byl vážně dement, ale byl vtipnej. Plus dabing byl skvělej, takže slušnech 65%(6.11.2013)

Jak by řekl Dušan Jasánek: „Malý je ten, kdo má malý cíl a sláb jenom ten, kdo sundá nohu z plynu.“ (nebo tak nějak to bylo). Nijak inovativně vystavěný animák, v němž klišé má ryze vzdělávací charakter a jehož poslední „závodní“ třetina vykazuje mnohem více atraktivity, než nedělní ukolébavky strejdy Ecclestonea. Zajímalo by mě, jestli Turbo prodá tajemství přilnavosti svalnaté nohy firmě Pirelli a hlavně, odstěhuje se kvůli daním do Evropy? S tím bytem na zádech se mu bude trvalé bydliště v Monaku těžko prokazovat..(30.10.2013)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)