poster

Turbo

 • USA

  Turbo

 • Slovensko

  Turbo

 • Velká Británie

  Turbo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BMW12
  ****

  Povedený animák o šnekovi, který má sen si zazávodit na Indianapolis 500. Při nezaviněné nehodě získá potřebnou rychlost a může se pokusit si splnit sen. Já jsem se celkem bavil, navíc já se rád dívám na závody aut a tady to fakt dobře natočili. I hudba ve filmu byla velice dobrá. Jediné negativum je ten konec závodu, ten byl fakt přizpůsoben dětem, ale jelikož film je určen především jim, tak se to dá pochopit.(11.9.2015)

 • Nivenx
  ***

  Při nadhledu, kdy Doba ledová, Shrek, Madagaskar či Na vlásku kralovali poslední roky v animácích, tak Turbo je o krok zpět. Co se týče animací, tak ty jsou luxusní, ale příběh a postavičky mě moc nezaujaly. Pro děti to bude jasná zábavička, která neurazí, ale při pohledu na konkurenci jde pouze o průměrný zážitek. 50%(19.10.2013)

 • C0r0ner
  ****

  Jediné, co mi na tom vadilo, byl fakt, že to vykradlo kdeco (Auta, Toy Story). Jinak to ale byl parádní animák, který si v ničem nezadal s parádními kousky od Pixaru. Takové emoce jsem totiž od plazících se šneků rozhodně nečekal a když se k tomu přidal dobrý scénář, tak jsem byl velmi mile překvapen. 90%(9.5.2017)

 • Chrustyn
  **

  Příběhem i celkovým zpracováním, jeden z nejslabších a nejnezajímavějších animáků, co jsem za poslední roky viděl. Možná, že příběh o šnekovi se závodní touhou, zaujme mladší publikum, ale pro dospělého nebo chytře smýšlející diváka, film neskrývá nic, než ohranou historku o tom, že každý si může splnit svůj sen, bez ohledu na to, jak nemožný se zdá být. Nudné a bez humoru.(21.12.2013)

 • korbitch22
  ***

  Příběh je strašná píčovina ( i na animák ) a ke vší smůle postrádá humor pro ty nejmenší, pro které by měl být určen především.Vtipných situací je málo a když už jsou, pochopí je spíš starší divák.Náš špunt se u toho z větší části nudil a my odrostlejší se občas zasmáli nějaké té infantilnosti.Za vše mluví zcela prázdný sál Cinema City, ve kterém jsem byl já s rodinou, dvanáctiletý kluk ( v jeho věku jsem se snažil dostat do porno kina, ale proti gustu... ) a znuděný a otravený pán, který měl zjevně svého synka půjčeného na odpoledne a chtěl to zabít Turbem, bohužel jeho syn měl jiný názor a po hodině běhání v celém sálu ho zbalil a odešli.Nekomerční zbytečnost, která nejde dětem abolutně vstříc a na hloubku humoru animáku pro dospělé, jako byla první Doba Ledová nemá sílu.Animace byla super a závody napínavé a perfektně udělané, bohužel vše kolem je máčka stokrát viděná a jediný důvod k opětovanému zhlédnutí by bylo sehnání originálu kvůli hlasu Ryana Reynoldse.Slabý průměr.50%.(21.10.2013)

 • - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)

 • - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

 • - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (just_pie)