Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 2013, 96 min

Očekávání, co se tržeb týče, film asi ne zcela naplnil (s ohledem na rozpočet). Není divu, jde jen o lehce nadprůměrný animák, vtipných momentů je sice celkem dost a příběh drží solidně pohromadě, ale z podobného námětu se dalo vytěžit jistě daleko více. ***SPOILER*** Co se týká vyprávění totiž téměř žádný nápad - máme jedince, který má sen, během odloučení od skupiny, kde ho nikdo nechápe, získá schopnost, díky které může snu za pomoci druhých dosáhnout. Stává se z něj postupně objekt velkého zájmu, během hlavního závodu o schopnost přichází, těsně před cílem/závěrem závod dokončí za pomoci vlastních sil (čti bez zvláštní schopnosti). Sportovně-rodinných filmů s podobnou strukturou bylo ale natočeno celkem dost, mně například Turbo nápadně připomíná Objev roku. ***KONEC SPOILERU*** Není to prostě nic extra, někdo může namítat, co bych měl od animáku chtít? Právě ale od tohoto žánru čekám ve vyprávění trochu více invence (zvlášť s takovým rozpočtem) a ne jen sázku na jistotu, která se tady navíc moc nepodařila.(26.11.2013)

Snáď sa ani nedá spočítať, koľko príbehov sa natočilo na tento motív. Outsider porazí neprajníkov, stane sa hrdinom dňa a jeho sláva spočinie na veky. A to ani nehovorím, koľko z toho patrí práve do detského filmu. TURBO je presne to isté čo minule a to, čo príde potom. Takže nič nové na svete, dáme si repete, posadíme detváky do sedačiek a máme hodinku aj pol na muchlovanie sa s manželkami ( priateľkami ).(28.12.2016)

• Dont

Pro děti možná fajn podívaná, ale někteří dospělí tenhle snímek spíše protrpí. Podobně jako všechny současné animáky i Turbo se snaží hodně spoléhat na vtipné postavičky a scénky. V tomto ohledu zcela neselhává a zařadil bych ho někam do průměru. Stupidní je ale námět filmu, z obyčejného šneka se v důsledku chemické reakce stane superrychlý šnek a s pomocí svého nového majitele se dostává na vysněný závod, kde se utká s nejrychlejšími silničními speciály. No, nevím, přišlo mi to hodně přitažené za vlasy.(27.12.2013)

Úvodní minuty jsou takové vlažnější a mají skutečné hlemýždí tempo. Od chvíle, kdy je hlavní hrdina obdařen turbo rychlostí, jde o nápaditou podívanou, kterou ocení především malí caparti. Roztomilý šneček se jim určitě bude líbit a nepochybně mu budou držet palce v jeho snažení vyhrát životní závod. Nechápu, že se někdo zamýšlí nad tím, že šnek přece nemůže soupeřit se závodními speciály. To je samozřejmě fakt, ale jde snad přece o pohádku pro děti, takže se na to dospělý člověk musí dívat také dětskýma očima. Navíc graficky je to výborně zpracované a pěkně se na to kouká. A tomu odpovídá i moje hodnocení.(11.3.2014)

Na slabší 4 hvězdy jsem se u prostřední části filmu docela nudil. Ale začátek je skvělý, vynikající humor, hlášky, ale i dobře zobrazená zapadákovská komunita, konec se mi také líbil, ale přece jen, když už jsou rozdány karty, už se vlastně jen čeká na ten závod. Mohlo to být kratší, ale i tak to docela pobaví.(15.2.2014)

• - Netradičně je v animovaném filmu použita opravdová značka elektroniky, konkrétně značku HP, jejíž logo je vidět na laptopech, které se ve filmu objeví. (dandislav1991)

• - Úradujúci šampión organizácie IndyCar Guy Gagné je výstižne pomenovaný podľa francúzskeho slova "(Avoir) Gagné", čo je v danom jazyku príčastie minulé od slovesa "vyhrať". (stefi7773)

• - V útrobách studia Dreamworks byla neustále zaparkována americká formule organizace IndyCar, aby měli tvůrci okamžitý přístup k závodním vozům. (Dr Lizal)