Hotarubi no mori e

蛍火の杜へ

Animovaný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2011, 45 min

Takahiro Ómori

Anglický překlad názvu: Into the Forest of Fireflies' Light. ■ Film, který se vyrovná Miyazakiho tvorbě nebo tomu, co dělá Makoto Shinkai. Jednoduchý, zpětně vyprávěný příběh přátelství přerůstajícího v lásku mezi dvěma bytostmi, které se nesmí dotknout. Dostačujících 45 minut. Krásná hudba (doporučuji http://www.youtube.com/watch?v=Q7xHV8uvYLY). ■ Lesní svatyně zobrazená v anime (i v původním manga) doopravdy existuje. Jmenuje se Kamishikimi Kumanoimasu Shrine a leží v prefektuře Kumamoto na ostrově Kjúšú.(17.7.2013)

• Shredder

45. miesto v rebricku na MAL, 86% na CSFD a zda sa, ze mne tentokrat nieco uslo. Zamatovy a horskosladky pribeh, ktory je vo svojej forme viac menej lyricky. Efemernost zivota, utrapy milujich ale tiez tych, ktori nemozu milovat, do tohto kratkeho pribehu sa toho zmestilo relativne vela. Problemom je charakter diela. Nepatrim k fanusikom harmonickych, hlbavych a komornych pribehov ako Hanbane Renmei, ci v tomto pripade Hotarubi no mori e, lebo si ich jednoducho nikdy neviem naozaj vychutnat.(19.9.2015)

• Warlukyn

pedofilní láska (hotaru pojd konecne se te mohu dotknout už si vyrostla už ti nejsou 4, ale je ti 15 wtf!) s totálně nudnou hudbou až umírající a usínající.....podle hodnocení sem čekal něco víc, animace taky nic moc a příběhově to mohlo být uděláno víc dokonale, hlavně ten konec..PS: pedofilní anime už tu nechci vidět v červenejch procentech!(12.6.2014)

Pěkný a jednoduchý příběh o jednom ne tak úplně obyčejném kamarádovi z lesa, jenž snad ani nešel zpracovat lépe. Krásné jak po vizuální, tak i hudební stránce, skvěle opředeno tím tajemným kouzlem japonských lesů a duchů, kteří nemusí stát vždy jen na té špatné straně. Nečekejte žádný složitý příběh, kde byste byli nuceni naplno zapojit mozkové závity – tohle je vyloženě odpočinková, uklidňující záležitost na jedno odpoledne, která vás uvede do pohodového rozpoložení a odvane vaše myšlenky far far away do japonských lesů. Jak už uvedl balone, s nímž vlastně naprosto ve všem v jeho komentáři zmíněným souhlasím, tady tvůrci podle mě zvolili správně, když snímek pojali jen jako tříčtvrtěhodinovou podívanou. Kdyby to mělo být jakkoli roztahanější, tak bych si aspoň přál přidat trošku víc mytologie do příběhu, protože jinak by mě to mohlo už nudit a být tak trochu nadstavovanou kaší. Tři čtvrtě hodinky byl čas tak akorát na to, abych si užil vše, co mi mohl snímek nabídnout. Ale stejně jsem si nejvíc užil hudbu – hned několikrát jsem si některé skladby z tohoto snímku pustil. Proto dávám 4*, protože jsem se kolikrát přistihl, že si více užívám hudbu než to, co se děje na obrazovce, přece jen to byla jen jednoduchá oddychovka, u níž bylo jasné, jak skončí. Ale jsou to hodně silné 4*, takže kdyby se tu hodnotilo stupnicí 1-10, dal bych 9 ;)(26.5.2012)

• yenn

Dívka, o níž se mnoho nedozvíme, si během letních prázdnin u strýčka najde v lese prázdninovou lásku, strašidlo (jókai), jež má podobu člověka a také se diváku nepřiblíží. Každý rok se scházejí, procházejí se lesem a jednou zavítají na slavnosti strašidel, které vypadají stejně jako ty lidské. A pak se stane něco, co by mělo být dojemné. Motiv jókai je tu tedy téměř zbytečný a romance se jím jen snaží zakrýt svou tuctovost. Navíc tak činí po dobu dvojnásobně dlouhou, než by bylo vhodné. 3/10(9.6.2013)

• - Snímek je adaptací stejnojmenné mangy od Yuki Midorikawy. (Hromino)

• - Lesní svatyně zobrazená v anime i v původním manze doopravdy existuje. Jmenuje se Kamishikimi Kumanoimasu Shrine a leží v prefektuře Kumamoto na ostrově Kjúšú. (Jirka_Šč)

• - Jedná se o druhé dílo autorky předlohy, které režisér Takahiro Ōmori adaptoval. Prvním byl seriál Natsume yūjinchō (od r. 2008). (Hromino)