Old 37

Horor

USA, 2015, 84 min

• hous.enka

Hororové sanitky fungují naprosto spolehlivě. Pokud teda hlavní linka není o debilních puberťačkách, co si nechávaj dělat umělý prsa, odbarvujou si vlasy a spěj s chodícíma pohlavníma nemocema... Je mi líto, Old 37 má solidní základ - a já bych fakt chtěla vidět víc akce á la scény na vrakovišti, ale ty děti mě tam neuvěřitelně neštvaly. Nejvíc ta debilní "intelektuálka" v boxerkách, co si projde přeměnou. Už zbývalo, aby jen odhodila brýle a rozpustila si drdol. Pardon, trochu jsem se rozvášnila. Dvě hvězdy a ani o píď víc.(11.11.2015)

• AlistairMir

A to ten začátek vypadal tak šťavnatě...jenže co je to platný, když pak koukáme na, plus mínus, 40 minut lovestory a saniťáci jsou nevyužití jako vánoční stromek v srpnu. Aby toho nebylo málo tak se začnou prolínat přítomnost a minulost až máte pocit, že sami nevíte co se děje kdy a komu. Vraždy jsou tak brutální, že nejsou radši ani vidět, aby to s náma náhodou nešlehlo. Takže nápad se saniťákama, kteří dávají první a zároveň poslední pomoc byl prima, dvojice Kane-Bill jsou legendy, ale když jim nedáte prostor spatříte jediné - Promrhanej potenciál.(15.12.2015)

Od Old 37 jsem očekával poměrně dost ( Působivý trailer, lákavá hlavní dvojice), nakonec z něj vyšel pouze lepší průměr. Film i přes velmi krátkou stopáž se zbytečně věnuje teenejdžrům, což je sakra škoda, poněvadž především z hovada Kanea Hoddera jde slušný respekt. Natočeno je to celkem schopně,hraje zde i fajn soundtrack, ale zamrzí, že většina úmrtí je off screen, po brutální stránce tedy příliš spokojený nejsem. Očekával jsem návrat do roku 2008-09- kde vznikaly nejlepší slashery a expla, to se však nepodařilo. Hláška Don´ t worry I am Paramedic zazněla ve filmu snad 20x a už začínala být otravná. Story 4/10, Atmosféra 6/10, Gore 4/10, Vizuál 6/10, Akce 5/10, Zábavnost 6/10.60%(13.10.2015)

• SOLOM.

Přiznáme se, že příběh (ač ne zrovna dvakrát originální) byl v mém případě hodně velkým magnetem, stejně jako oba představitelé ústředních záporáků.Podstatnou měrou na mrzké úrovni tohoto filmu má však i on sám (režisér Winters), protože jistý potenciál se tu najít rozhodně dal a navíc se z toho dalo vymáčknout mnohem více. Zvlášť když máte po ruce dva skvostné herce, kteří si ve svých záporných rolích opravdu vyžívají. Jak Bill Moseley tak Kane Hodder už mají opravdu bohatou kariéru i zkušenosti s tím, jak svůj talent dokázat co nejlépe prodat a i zde patřili k tomu nejlepšímu, co nám tu bylo nabídnuto, jenže když samotný scénář za moc nestojí, ani oni to nedokázali zachránit. Přitom se na ně tak pěkně koukalo a já si chtěl to utrpení jejich obětí užívat s nimi. Bohužel většinou se vše odehrálo mimo záběr kamer, což byl další kámen úrazu. Přitom zpočátku to na žádný průser nevypadalo. Ukázalo se, že jablko nepadlo daleko od stromu – už jejich otec byl pěkný magor a oba jeho synkové (no hlavně postava, kterou ztvárnil Bill Moseley se vážně potatili). Alfou a omegou byl však samotný příběh. Silnice kde umírají nebo za záhadných okolností mizí lidé a auta – to není v Americe nic neobvyklého, člověk aby se pomalu bál vystrčit nos z města. Ovšem tady jde jen o kousek úseku cesty za městem, na kterém zmizelo snad už něco kolo 40 lidí, policie je bezradná a ani neví, že jen coby kamenem dohodil, stojí staré vrakoviště, které prostě není potřeba prozkoumat. Zvlášť když jeho obyvatelé měli dost často problémy se zákonem. Stejně naivní jsou i během postupného zmizení bandičky teenagerů – prostě to všichni berou, jakoby se nic nedělo. Dále tu máme hlavní hrdinku – šedou myšku, která je stejně blbá jako všichni ostatní, ale má pěknou matku a chce si udělat nové silikony – no tak tam prostě musela trapasit až do samotného konce. Jejím jediným štěstím bylo, že ti dva pošuci byli ještě víc blbí než ona sama. Honička na vrakovišti totiž byla nudná jako prase, stejně tak finální vyvrcholení. Ještě že tam byla ta úvodní scénka s otcem, amatérská lobotomie a podříznutí krku, jinak by se člověk asi unudil k smrti.(31.1.2019)

Tieto bublinky ma už neberú, poňáč sa strácajú v záplave svojich predchodcov a dúfam, že se časy umraví a dojde nová de-generace " burankillerov ". Titulkový autoerokill síce navnadí, no následné 2 x carkill ( obe vykradnuté ) boli zbytočné, pak hustej pokec a najsam prvkom tak ostávajú gore vsuvky z mládí oboch šaškov, ktoré ovplyvnilo ich pozdější nasazení. Na málolitráž však pozerania schopné. Moseley sakra OK a Hodder už kopíruje samého seba. Ten totiž svoje herecké Jason poslanie už dávno splnil a to na výbornú. Jinak ale vpoho aj keď si myslím, že se minutáží mrhalo.(8.10.2015)

• - Režisér Christian Winters sa rozhodol stiahnuť svoje meno z titulkov, pretože počas natáčania filmu nemal žiadnu tvorivú slobodu a výsledok nie je jeho filmom. Namiesto neho sa tak režisérom filmu stal Alan Smithee, frekventovaný pseudonym v podobných prípadoch. (beso74)

• - Scenár vznikol na základe nočnej mory scenáristu Paula Traversa. (Marceloo)