Reklama

Reklama

Domov

  • Rusko Dom (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V rozlehlém domě uprostřed ruských stepí se schází celá široká rodina.Když se po 25 letech náhle na prahu dveří objeví i nejstarší syn Viktor, na světlo začnou vyplavovat dosud nedořešené rodinné konflikty. Nikdo však nemá ani tušení, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a že bezcitní nájemní zabijáci v černých oblecích neúnavně hledají jeho tajný úkryt. Skutečným ohrožením už tedy nejsou jen komplikované rodinné vztahy, ale nebezpečí, které na ně číhá venku. Oleg Pogodin vytváří skličující, ale poetický film s podmanivou silou filmových obrazů, kde je cítit vliv nejen ruských filmových velikánů Andreje Tarkovského či Nikity Michalkova, ale i amerických westernů se silným motivem osudovosti a divoké přírody. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (14)

bassator 

všechny recenze uživatele

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - mimo soutěž (Dom / DOM - A RUSSIAN FAMILY / Domov) - SPOILER - Parta zabijáků se vydává do stepi zabít na objednávku Viktora. Místo toho povraždí celou jeho dvacetičlenou rodinu kromně starého nemohoucího, paralizovaného důchodce na invalidním vozejku, kterému se všechny kulky vyhnou. On byť se nemůže ani hnout vezme spravedlnost do svých rukou. To co se nepovedlo Viktorovi a všem za ně spraví on. Zabije je všechny!!! Myslíte pohádka? Nikoliv, toto je film Domov... - 6. 7. 2012 - kino Thermal - Kongresový sál - Karlovy Vary - 6/7 filmu - 45% ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

"Dům" je v druhé řadě filmem o věčném tématu otců a dětí, v třetí řadě o rozkladu patriarchální rodiny v podmínkách postmoderního světa a teprve kdesi na konci filmem s akčními a kriminálními prvky. V první řadě je to však film-podobenství, kde velký dům uprostřed široké stepi symbolizuje dnešní Rusko, rozsáhlá vícegenerační a různorodá rodina představuje společenství národů Ruské federace a konec filmu ztvárňuje režisérskou vizi o východisku ze současného marasmu balancování mezi sebeničením a vůlí k životu, mezi nesnášenlivostí a svorností, mezi duševním úpadkem.a duchovní obrodou. Příslušníci velké rodiny představují skoro všechny archetypy obyvatelstva Ruska počínaje otci a veterány revoluce a různých válek, přes matky i domácí puťky, bloudícího inteligenta a jeho obětující se manželku zcela podle vzoru Raskolnikova a Soni Marmeladové z Dostojevského Zločinu a trestu, Žida věčně na rozcestí mezi Ruskem a Izraelem, změšťanštělou intelektuálku, dělníky, rolníky, establishment a kriminál a konče novou neznámou generací. Rozklad vždy začíná uvnitř oslabením jednotlivých článků a spojů. I ten největší dům přestane být pevností, pokud se rodina nedokáže semknout a zaměřit se na nepřítele. ___ Ruská Rodinná oslava v rodinném sídle Skyfall lehce říznutá Kill Billem s "wagnerovskou" hudbou Melancholie. ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Zřejmě to takhle v Rusku dnes vypadá. Střetává se tu minulost a tradiční ruský životní styl, kde nemůže chybět vodka, ale posezení v širokém rodinném kruhu; do osamoceného domu uprostřed širé stepi, kde dosud byli jedinými nepřáteli lidí vlci, se vrací nejstarší syn Viktor. Nepřichází ovšem sám, má s sebou bodygardy, kteří ho mají chránit před bandou, která ho chce zabít jako pomstu za jeho účast na vraždě jejich předáka. Ne každý Viktora vítá s otevřenou náručí, city k rodné krvi se tu mísí s vědomím, že Viktor si odbyl hodně let ve vězení za vraždu, kterou vlastně způsobil jeho bratr... Rozvíjí se tu drama rodiny, které nutně musí skončit tragicky, když zabijáci najdou úkryt Viktora. O život vlastně přijde většina z dospělých a zachrání se jen tři děti, které se v osudnou chvíli byly vykoupat... A pak nejmladší bratr, který utíká z domova, protože chce svůj osud vzít do vlastních rukou. Přijde s nimi jiná éra? Přijde nová éra pro Rusko? Ne zcela jsem film chápal a už vůbec ne ten masakr na konci filmu, i když to patřilo asi do ideje filmu... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zajímavý nápad, který na první pohled působí hodně drsně, je ve skutečnosti místy dost trapně natočen. Trapně, nevěrohodně a divně. Jak kdyby si herci během natáčení šlehli nějakej moskevskej koks a místo thrilleru točili nějaký psychadelický nesmysle. Prostě jsem jim nerozuměl a spolu s divnými, nudnými postavami, jsem ve výsledku nic závratnýho ani nedostal. ()

Daddko 

všechny recenze uživatele

Filmu môžem vyčítať len 3 veci: 1)Že nezachycuje Novorusov, nemyslým finančnú elitu ani štýl US yuppies, skôr bežných mladých ľudi so slušným vzdelaním a žijúcich bežný rodinný život. Sem tam ich vídavám a majú moje sympatie. 2)Vplyv Ruskej pravoslávnej cirkvi a jej postoje. 3)Záverečnú scénu kde dedko na vozíku končí jazdou ako kamikadze obložený dynamitom. To snáď tvorcovia prehnali. Trochu zle sa pozerá film ktorý nemá ani jednu kladnú postavu, len čierne. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (9)

  • Existovalo celkem devět variant finální scény filmu. Kromě toho byl v rámci zkrácení stopáže vynechán prolog filmu, kde děd (ve filmu stoletý oslavenec) přijíždí během občanské války do těchto krajů pro státem nařízený výběr obilí od rolníků (tzv. prodrazverstka) a zabíjí při tom vlastního bratra. (Aelita)
  • Dům – místo děje – navrhl a postavil filmový architekt Sergej Agin během půldruhého měsíce. Pro stavbu vyhledal a použil části starých domů ze sousedních vesnic – okenní rámy, dveře, vyřezávaná orámování oken, podlahová prkna, staré cihly atp. Právě stavba domu si vyžádala nejvíce času, kvůli čemuž se dlouho odkládalo samotné natáčení, které pak trvalo 53 dnů a bylo ztíženo četnými dešti. (Aelita)
  • Přes kladné hodnocení filmových kritiků film naprosto propadl v kinech. Tržby činily 142 tisíc amerických dolarů při rozpočtu 4 miliony. Film se tak stal jedním z nejztrátovějších ruských filmů roku 2011. (Aelita)

Reklama

Reklama