Brána do záhrobí

(festivalový název)
  • Česko Zombie: Město duchů (neoficiální název) (více)

Luisiana 1927: jedné noci přijíždí do zdejšího hotelu skupina mužů a z pokoje č. 36 vyvlečou násilím muže, který je podezřelý z provozování černé magie. Zavlečou ho do sklepení hotelu a tam brutálně ukřižují. Svým činem však způsobí otevření jedné ze sedmi bran pekla, o které se píše v magické knize Eibon. Luisiana 1981: do opuštěného starého hotelu přijíždí mladá žena, která zde hodlá začít nový život. Brzo však zjišťuje, že s hotelem není něco v pořádku... (caligari)

Deacon59

Viděl jsem poprvé už hodně dávno, ještě jako kluk v němčině. Vím, že spousta scén působila hodně strašidelně a nechutně. Pamatuju si výbornou hudbu a že konec sem ani trochu nepochopil. Každopádně to patří k Fulciho vrcholům tvorby. ()

Pattrick

Proč Fulci ten děj tak kouskoval, nesmyslně, všechno tím ztrácelo gradaci.. Přesto výtečné gore, zajímavá myšlenka, ale toť vše.. + wtf momenty, když někoho střelíš x krát do těla a vidíš, že postačí jednous třelit do hlavy, tak proč pořád střílíš do těla? ()

trollfjord

Spolu s paterem Thomasem nejlepsi Fulciho filmy. Skvela hudba. Jedine co mi vadi, je scena kdy hlavni hrdina strili zombie, samozrejme z revolveru s nekonecnym zasobnikem a teprve na popate trefi do hlavy a zombie zemre. Jenze prichazi dalsi zombik a hrdina opet strili, ruce, nohy, hrud a nakonec pic a zombie lehne. A pak znovu totez. Tak tohle mi vadi. Dodnes mne ale mrazi pri zaverecne scene. ()

simonman odpad!

Největší debilita, co jsem doposavad měl tu čest vidět. Gore efekty, o které tu zřejmě jde především, jsou docela dobré, ale tak křečovité, až mi připadá, že se snaží parodovat samy sebe. Jinak je to jen řada na sebe nenavazujících, směšných a hloupých scén. ...A sklípkani běžných rozměrů trhají (sic!) nebožákovi obličej. ...Aha. ()

Ardath

Silný italský horor v téměř surrealistickém ražení! Sám Lucio Fulci snad prohlásil něco ve smyslu, že Brána do záhrobí je zejména o pocitech. S tím souhlasím - děj jde tentokrát stranou, vítězí deprese, strach a napětí. ()

RathuVSoak

Možná jsem očekával příliš, když jsem se rozhodl shlédnout snímek od legendárního představitele giallo žánru Lucio Fullciho. Očekávání drsného gore stylu vyšumělo do prázdná (až na pár výjimek). Lucio se zaměřil především na vytváření mysteriozní mlhy, do které byl děj zabalen tak dokonale, až se mi děj ztrácel před očima. Po technické stránce je film velmi povedený. Hudba člověku neustále připomíná, že je něco až magicky špatně a kamera a zvolené art prvky pro vykreslení onoho mysteria citlivějšího diváka minimálně zaujmou. Z očekávání na podívanou mému zvrhlému vkusu vlastní však zbyly jen smíšené pocity, které se spíše přiklánějí k zápornému hodnocení. ()

Kloboucek75

Tento horor jsem viděl  na konci 80 let na VHS a musím říct že dlouho jsem neviděl lepší . Název filmu byl pro nás Eibon , dále líbí se mi že Italové umí točit horory v USA kvůli atmosféře . Film pro milovníky hororu povinnost . Nejsem si jist zdali film byl v CZ distribuci stále mám verzi s původní verzi . ()

karelhura

Viděno na popud knihy encyklopedie filmového hororu. Troufnu si tvrdit že už tenkrát to byla sračka hojně zalévaná malinovým sirupem. ()

drkaldj

Oproti Pastoru Thomasovi je to ucelenější a přímější. Nemá to ani tolik zbytečných záběrů.  Přesto se děj táhne. ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007