poster

Život té druhé

 • Francie

  La vie d'une autre

 • anglický

  Another Woman's Life

 • Slovensko

  Život tej druhej

Komedie / Drama / Mysteriózní / Romantický

Francie / Lucembursko / Belgie, 2012, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Čo ak by ste sa jedného dňa zobudili a bolo by zrazu o 15 rokov viac a o ničom čo sa počas nich udialo by ste si nepamätali? A až potom by ste išli objavovať "čo nového" vo vašom živote sa za ten čas stalo... No zistenie, že ste karieristická bezcitná mrcha by vás isto nepotešilo. Marie sa vydáva na cestu za svojou minulosťou, no nič nie je také ako by si priala... Síce takýto námet amnézie už bol spracovaný viac krát, no tento bol svojim spôsobom trochu inší. Ale bohužiaľ ponúknutý potenciál nebol až tak využitý, a to je obrovská škoda. Bolo to dobré, ale nie až tak, aby som si na konci filmu povedal, že by to bolo niečo výnimočné. Inak mi to dosť pripomínalo film 13 Going On 30 - aj keď ten bol robený na štýl fantasy, a všetko sa dalo ešte zvrátiť. No tento francúzsky film bola žiaľ už nezvratná realita, aj keď ešte mnoho vecí má Marie ešte šancu zachrániť.(28.9.2013)

 • troufalka
  **

  Mám ráda výraznou hereckou osobnost Sylvii Testud. Moje zvědavost byla tedy na místě. Leč dostalo se mi příběhu nemastného neslaného, že ho ani má další oblíbená herečka Juliette Binoche nedokázala povýšit. Mám ráda příběhy uvěřitelné s přesahem. Zde jsem postrádala jakoukoliv logiku, nevyvolalo to ve mě ani znepokojení, ani otázky nebo emoce.(25.12.2016)

 • Leník
  **

  Což o to... myšlenka je to hezká, jak se věkem měníme, a jak takzvané zrání člověka často znamená, že zapomene na spontánnost, drobné radosti a prostě se z něj stane suchar. Hlavní hrdinka začíná romantický vztah, pak se ale probudí a zjistí, že od této její vzpomínky uplynulo cca 10 let, během nichž stihla udělat kariéru a zároveň si onoho muže vzít, zplodit s ním dítě a zažádat o rozvod... a nyní se snaží získat ho zpátky. Myšlenka tedy hezká, ale zpracování nic moc. Pár vtipných momentů, ale taky zároveň pár trapných (např. rozpustilé poskakování hlavní hrdinky na lodi mi působilo téměř fyzickou nevolnost). Na hranici snesitelnosti to celé drží jen šarm Juliette Binoche.(13.4.2012)

 • Malarkey
  ***

  Juliette Binoche je ten hlavní důvod, proč jsem setrval až do závěrečných titulků. Po stránce scénáře je nápad sice naprosto parádní, ale jakmile se Juliette probudila do rána s amnézií na krku a předtím jsem se nezasmál ani jednou, tak mi bylo jasné, jakým směrem film bude směřovat. Humor jsem v něm hledal popravdě marně, ale ta myšlenka, že se probudíte a bez udání důvodů si nepamatujete posledních deset let, čímž Vás to lidsky vrátí do myšlenek naprosto odlišných, mě hodně zaujala. Lidi názor opravdu mění a nepotřebuju k takovému zjištění zrovna Zemana, který by mě o tom měl přesvědčovat svým šíleným chováním. Radši se podívám na krásnou Juliette, které se kvůli tomu převrátil život a já měl alespoň důvod jí přát, aby jí to alespoň k něčemu dobré bylo.(24.3.2018)

 • Brinkley
  ****

  Tak já to přiznám na rovinu, film se líbil. Myšlenka je sice jednoduchá, ovšem Juliette Binoche z ní vytřískala, co se dalo a spíš humorné pojetí režisérky Sylvie Testud mi dnes večer zkrátka sedlo. Od samotného momentu Mariina probuzení do amnesie mě příběh její znovunalezené mladistvosti chytl a nepustil (přestože to Juliette s tím diblíkováním občas opravdu přetáhla; například na lodi, ale omluvila jsem si to tím, že v alkoholovém opojení občas směšně blbne i lecjaká padesátnice). Pro pesimistu nejednoznačný konec ale potěšil (vzpomene si, odjede nakonec do Londýna - neodjede...?). Několikrát jsem se i od srdce zasmála, za mě tudíž spokojenost. Filmový debut ve stylu Sofiina Ztraceno v překladu to rozhodně (a zdaleka) není, ovšem do šedého průměru bych La Vie d'une autre neházela.(17.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace