Exists

• Velká Británie Exists
Trailer

VOD (1)

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

Trailer

Astaroth12

Chcel by som vedieť prečo sa natáčajú takéto nudné filmy ale hlavne prečo stále FF projekty.Poslednej dobe je ich ako dážďoviek po daždi.Ale viete čo naháňačka Bigfoota vs. bicyklista bola dosť podarená a bolo v nej cítiť silnú dávku napätia.Je plný totálnych volovín a keby som ich mal rozpísať,tak to by bolo na veľmi dlho.Postavy sa chovali veľmi sprosto priam detinsky.Niektorých fázach filmu bola veľmi silná atmosféra a v tých ďalších fázach nezmysel bol nahradený iným nezmyslom. ()

EvilPhoEniX

Sanchézův zřejmě nejzajímavější a nejzábavnější počin. Všechny jeho ostatní filmy hážu do pytle s nadpisem NUDA. Na to, že se jedná o Found Footage se film celkem rychle rozjede a ukazuje nám Yettiho velmi rychle, sice jsem si tuhle sviňi představoval celkem jinak než jako Homo Sapiens, ale to je menší detail. Vcelku jsem se bavil, atmosféra jde z filmu cítit, škoda že to na konci nevyvrcholilo v krvavé orgie, to bych šel určitě i výše. 60% ()

misterz

Nebolo to tak zlé, ako som čakal. FF o Bigfootovi má čo divákovi ponúknuť. Nechýba tu napätie a ani zodpovedajúca atmosféra, aj keď by som jej privítal podstatne viac, možno by potešilo aj lepšie gore. Maska Bigfoota tiež nebola vôbec zlá. Na druhú stranu snímok obsahuje aj veľké mínusy, ktoré na FF tak neznášam - roztrasená kamera a časté rozmazané zábery. Navyše sa tu pridalo aj ďalšie negatívum, a to zlý strih. Rozuzlenie celkom potešilo. Na slabší priemer to preto stačí. 55/100 ()

Davies182

Strach z blairské čarodějnice byl založený zejména na tom, že jsme ji nikdy neviděli, a fantazie tudíž mohla pracovat na plné obrátky. V texaských lesích nám naopak Velká Noha skáče před kameru skoro od prvního záběru, a to osobně považuji za největší Sánchezův fail. Své momenty to má, nicméně se stejně jedná o tupý akční horor. ()

Stanislaus

Na první pohled to vypadá celkem dobře - horor, ve kterém je Yetti jako monstrum (podobných filmů není zrovna moc), a to vše je natočeno jako found footage (což zavání např. Monstrem z roku 2008). Avšak ve výsledku mi to přišlo bohužel takové nemastné a neslané. Nejspíš jsem čekal asi nějaký větší wow-efekt, který se bohužel nedostavil. Honičky s Yettim nebyly špatné, vlastně ani vzhled monstra - nicméně tomu něco chybělo. Zkrátka horor, který se drží někde pod průměrem, což je škoda, jelikož potenciál zde byl. ()

• Natáčalo sa v štáte Washington. (Marceloo)
  • Brian Steele, ktorý stvárnil v tomto filme Bigfoota, takisto stvárnil Bigfoota aj v rodinnom seriáli Harry a Hendersonovci (1991). Rovnaké postavy s diametrálne rozdielnymi vlastnosťami. (KN1Fe)