Exists

• Velká Británie Exists
Trailer

VOD (1)

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

Trailer

ricci.s

Found footage o Bigfootovi so všetkými plusmi a mínusmi, ktoré tento žáner obsahuje. Eduardo Sánchez sa s tým popasoval celkom slušne (kostým znesiteľný a našťastie je to dostatočne akčné, takže som pri tom nezaspal), ale žeby som skákal od radosti, tak k tomu mám rozhodne ďaleko. Ani neviem, či sa na túto tému dá nakrútiť nejaký peckový horor, a vlastne o tom začínam pochybovať. No napriek môjmu nízkemu hodnoteniu som videl aj väčšie bigfoot-kraviny, dokonca by som ešte povedal, že tento bol jedným z tých lepších. Nezaujalo ani neunudilo. ()

*CARNIFEX*

Matt prichádza s bratom a pár priateľmi na starú rodinnú chatu do oblasti Riverfront. Nikto okrem nich však netuší, že ich strýko výlety do tejto časti hôr vyslovene zakázal. Pred pár rokmi totiž v blízskosti chaty uvidel niečo, čo ho na smrť vystrašilo. Čakal som to horšie. "F.F." o Bigfootovi síce nie je žiadnou novinkou, ale keďže sa to v tomto roku hemží samými "peckami" (tento rok som ešte žiadnemu hororu neudelil 5★, kto je prekvapený? :D), aj to málo čo divák vidí, celkom poteší. Atmosféra miestami slušná, záver dostatočne akčný, kratšia stopáž v tomto prípade plusom. Osobne ma mrzí len jedna vec. To, že "Bigfoot" vystopuje každý ich pohyb ma nijak neprekvapilo (to sa dalo čakať), ale tá inteligencia postáv je zas tak neskutočne nízko, až sa čudujem, že ich všetkých "nepožral" už skôr. Záver po viacerých stránkach milo prekvapil takže - 60%. ()

kaylin

„Exists“ je klasické found footage, což pro mě prostě automaticky znamená, že to je snímek, který mi nepřinese nic nového, snímek, kde se budou postupy opakovat a kde se budou opakovat i záběry, které už jsem viděl tolikrát, že je prostě vidět nechci. Sánchez toho ukáže víc, ale ani tak to není něco, co by mělo diváka naprosto odrovnat. Naopak, spíše je to něco, co v tom množství podobných filmů zapadne. ()

TedGeorge

Rejža Blair Witch se vrátil s found footage horůrkem o partě mladých a vožralých vyrážejících na chatu uprostřed zdevastovaných lesů v Texasu. Najdou tam Bigfoota. A začne teror. Hlavně začátek je imho velmi povedenej a rozhodně se nenaplnila moje obava, že to bude směšný. Sanchez umí, ne že ne. Škoda že po nočním útoku na chatu jsou jaksi vystřílené trumfy a film až do konce jenom doklouže a nemá čím překvapit. Bonus vystřelující to do mírně nadprůměrných vod jsou povedené lekačky, které také nejsou objevné, ale fungují. 6-7/10 a doporučení především pro lidi nakoukávající found footage odnož hororů. ()

S.Quentin QUALE

Po letošní turbo sračce Willow Creek je tento goriloidní BigFoot příjemným závanem na dané téma. Jasně, je to jen další z kvanta FF, ale pro příznivce tohoto subžánru by tohle měla být zábavná záležitost. Oproti předchozí konkurenci je vidět, že si někdo dal práci s natočením průměrného filmu na téma BigFoot, a jelikož jsem žádný lepší v tomto smyslu neviděl, přihazuju jednu hvězdičku navrch. Jako BigFootí zábava nadprůměr, jako FF či natural survival nic nového pod sluncem. ()

• Brian Steele, ktorý stvárnil v tomto filme Bigfoota, takisto stvárnil Bigfoota aj v rodinnom seriáli Harry a Hendersonovci (1991). Rovnaké postavy s diametrálne rozdielnymi vlastnosťami. (KN1Fe)
  • Natáčalo sa v štáte Washington. (Marceloo)