Exists

USA, 2014, 86 min

Jamie Nash

John W. Rutland

Nima Fakhrara

Vůbec to nebylo špatný ba naopak např. naháněná na kole byla luxusní :) už jsem viděl hodně FF a tento žánr už asi vyčerpal xkrát všechno možný nicméně tohle neni kravina a dalo se na to dívat. 4* dávám spíš abych tomu trochu pomohl jinak spíše silnější 3*. Na večer nebo na noc příjemnej malej horůrek o rodince Chlupatýrů :D(26.10.2014)

Po letošní turbo sračce Willow Creek je tento goriloidní BigFoot příjemným závanem na dané téma. Jasně, je to jen další z kvanta FF, ale pro příznivce tohoto subžánru by tohle měla být zábavná záležitost. Oproti předchozí konkurenci je vidět, že si někdo dal práci s natočením průměrného filmu na téma BigFoot, a jelikož jsem žádný lepší v tomto smyslu neviděl, přihazuju jednu hvězdičku navrch. Jako BigFootí zábava nadprůměr, jako FF či natural survival nic nového pod sluncem.(25.10.2014)

Autor legendární found footage prvotiny The Blair Witch Project se navrací k handy cam řemeslu i do lesů, tentokráte však nebudeme mít co dělat s mysteriózním neznámem, ale s blízkým setkáním s Yettim alias Sesquatchem. Běhání po lese má celkem atmosféru i grády a to i přesto, že parta mladých lidí je postavena před poměrně konkretního intrudera. Najdeme zde zepár společných znaků, které odkazují na zmíněnou prvotinu, ale rozhodně nečekejte ten animální k posrání strach, který uměl navodit pouze TBWP. Zde působí trochu jiný strach - velké monstrum, které vás nahání po lese a vy máte jen mizivou šanci, že vám nenatrhne prdel, protože je silnější, rychlejší, v domácím prostředí s kupou výhod navrch. Jste tedy postaveni před otázku jak co nejdéle zůstat naživu, případně jak pomoct kámošům. O lekačky není nouze, bohužel ale ani o nelogické chování či kolísající tah na bránu. Jako solidní přidanou hodnotu beru závěrečné wtf rozuzlení, které vás při nejmenším šokuje!(8.11.2014)

Sanchézův zřejmě nejzajímavější a nejzábavnější počin. Všechny jeho ostatní filmy hážu do pytle s nadpisem NUDA. Na to, že se jedná o Found Footage se film celkem rychle rozjede a ukazuje nám Yettiho velmi rychle, sice jsem si tuhle sviňi představoval celkem jinak než jako Homo Sapiens, ale to je menší detail. Vcelku jsem se bavil, atmosféra jde z filmu cítit, škoda že to na konci nevyvrcholilo v krvavé orgie, to bych šel určitě i výše. 60%(25.10.2014)

Další z řady FF kterých letos vyšlo na několik snad i stovek. Tenhle je výjmečný tím že má režiséra Sáncheze který je podle mě talentovanější než Myrick. A dokazuje že FF mu stále jde tohle je totiž jedno z těch kvalitnějších. Narozdíl od ostatních FF jde tohle rovnou do akce. Žádné veliké čekání. Atmosféra byla solidní a scéna kde hrdinové spí v autě byla luxusní. Nicméně film má i tak chyby jako třeba neuvěřitelně klišé postavy. Nicméně mě film překvapil koncem který potěšil že právě klišovitý vůbec nebyl. Pro mě nadprůměr.(4.12.2014)

• - Natáčalo sa v štáte Washington. (Marceloo)

• - Brian Steele, ktorý stvárnil v tomto filme Bigfoota, takisto stvárnil Bigfoota aj v rodinnom seriáli Harry a Hendersonovci (1991). Rovnaké postavy s diametrálne rozdielnymi vlastnosťami. (KN1Fe)