Dark Was the Night

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields (Kevin Durand) snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti. (oficiální text distributora)

Charlie84

Ten film, který si dáte jednou do roka a máte zase na nějaký čas vystaráno. Slušná atmosféra, lehce prvoplánový modrý filtr asi taky splnil své. Neotřelý herec v hlavní roli je bohužel nucen polovinu stopáže věnovat rodinnému dramatu, které nikoho nezajímá a nemá propojení na děj. Vlastně kdykoli se mluví, je to o řád slabší. A když se na konci objeví příšera, je to taky slabota, protože...inu protože zdá se nebyly peníze. Takže vlastně tři hvězdy jen a pouze za dobře natočenou atmosféru v prvních dvou třetinách. Jak málo někdy člověku stačí.. ()

Johny M.

Pomalu se vyvíjející příběh, zato hutná atmosféra, napětí, fungující lekačky. Kevin Durand i nějaký to monstrum taky v pořádku. Možná bych vytknul ten modrej filr a lacinej falešnej sníh pro navození zimy u filmu natočenýho nejspíš v létě. Každopádně za závěrečnou půlhodinku rozhodně poctivý 4*. ()

helraiser

Dalo by se říci, že jde v podstatě o obyčejnej monsters horor, ale opak je pravdou. Jo jasně běhá tu monstrum, který zabíjí zvířata, pak i lidi, ale co vyčnívá tak je atmosféra a napětí. Malé městečko uprostřed lesů je dost slušnej základ pro budování napětí a taky to se daří. Pomalé budování v náznacích, nikdo neví co se vlastně děje, divák prakticky do finále neví jak monstrum vypadá a to je v podstatě dobře, protože to funguje. Ke konci se monstrum ukáže a opravdu vypadá dost nepovedeně, no prostě digi potvora nejvyššího stupně, hodně to sráží a tak je jedině dobře, že tvůrci zvolili styl jaký zvolili. Slušná podivaná která si to pokayila závěrem, ale pořád se jedná o nadprůměr. ()

KUFI odpad!

Priserny je slaby slovo. Celej film je z monstra videt jenom stin, pripadne noha jak se sem tam mihne a kdyz ji na konci odhali v cely jeji krase, tak zjistite proc. Protoze vypada jako by ji delalo maly decko v nejakym 3D studiu. Do toho plactivej serif a jeho zastupce s plachtama misto usi. Film ma navic obraz s nejakym sedym filtrem az vam chvilema prijde, ze se vam rozhodily barvy na bedne, nebo ze koukate na cernobilej film. Jediny kvuli cemu jsem to ihned nesmazal je ten krasnej Chevrolet Suburban (film vypada trochu jako reklama na nej) a ta pohubla blondynka u ktery jsem doufal v nakou svlikacku. Ale bohuzel, zadna se nekonala. Timpadem nemuzu dat ani tu jednu hvezdicku. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Bylo dobře, že "monstrum" nešlo do poslední chvíle vidět, protože si to tak udržovalo napětí a skvělou ponurou atmosféru zapadákova. ()

intro

Velmi povedený film. Dark Was the Night má tu správnou temnou tíživou atmosféru, vynikající obsazení a prostředí zapadlého městečka kdesi hluboko v lesích. Nenechte se odradit zdejším hodnocením, snímek stojí za shlédnutí. 70% ()

Pitryx odpad!

Nu, snímek zřejmě vychází z popsaných nálezů těchto stop z anglického Devonu, pak New Jersey a jiných míst na zemi. Bohužel je to velmi nudný film s houfem pasáží co by kdyby, řeší se rodinné problémy, a prostě se vykecává. Postrádá to akci a vlastně je to jen spousta dialogů. Ničím mne to nezaujalo a potvora na konci moc nápadu nepobrala. Škoda času ke sledování, snad jen to narychlo přejet. ()

ervina

Kdyby se na začátku neobjevila americká vlajka,tak bych řekla,že je to severský film.Má to tu správnou atmosféru.Je to temné,napínavé.Pak,když se to blíží závěru a už se tak nějak tuší o co jde,tak to slábne.A konec to zazdil. ()

Mamlas odpad!

V hlavní roli debilně vypadající šerif, který skoro celý film odehrál s otevřenou hubou. Ne údivem, ale asi ji neudrží dovřenou. Film fatální debilovina, naprosto blbá a nudná a ještě plná pitomých barevných filtrů a hloupých keců a zcela trapného neděje. Otřesný to výměšek. (0%) ()

DonBraso

Atmosféra hraje prim a Kevin Durand hezky sekunduje.Vyšetřování možná bylo o chloupek delší a konec zrovna nepotěšil,ale vůbec ne špatný thriller s příměsí hororu,kde ten prdelákov se přímo nabízel.Jen zas škoda moc přihloupé linky šerifa a jeho manželská krize,která úplně zabíjela film neustále. ()

kacir

My little pony trochu inak.. A celkom podarene, až na ten lacný vizuál. Avšak koniec bezchybný. Báť sa asi nebudete, ale je to Pozerateľné. ()

mucho3

Hezky ponurý a depresivní pocit funguje až do finále v kostele,pak to spadne z divize do okresního přeboru,velká škoda.... ()

Haty

Pro mě velké zklamání a při finále filmu až naštvání. Durand to sám neutáhne a zbytek nestojí za moc, korunu tomu nasadí naprosto předvídatelné finále a naprosto komické "monstrum". Jedna hvězda za Duranda. ()

AmunRa

Kevin Durand je asi to jediné, proč tahle mizérie neputuje do odpadu. Snaha o budování atmosféry se počítá, ale nefunguje. Vztah mezi šerifem a jeho ex je sám o sobě klišé, i kdyby fungoval, což nefunguje. Nesmyslné použití kamerových filtrů ničí zbytky zážitku. A na závěr - digitální monstrum je tak špatně udělané, až to bere dech. To měl být vendigo, ne vetřelec! ()