Peklo na talíři

(pořad)

Šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk pranýřuje úroveň české gastronomie a stolování. Přidává i pár praktických rad, čemu se vyhnout, na co si dát v restauracích pozor a čas od času rozbírá některé zajímavé potraviny. (oficiální text distributora)

The_God

V rámci své kategorie dobře natočené díly, v drtivé většině případů přínosné a s hodnotnými informacemi. A občas i pekelně dobrý hlášky, jako třeba po přepočtu ceny maso vs. křehčené maso: "V tý ceně (křehčeného masa) je snad započítaný i vodný a stočný, ne?" ()

hony23

Roman Vaněk varuje české spotřebitele před hnusárnami ze supermarketů, které se tváří jako potraviny. Přetože to dělá vtipnou formou, je to všechno spíše k pláči... ()

Merenre

Vaněk se asi snaží dosáhnout na úspěchy svého slavnějšího "kolegy" Pohlreicha... zatím má co dělat. Nicméně, někdy je to celkem zajímavé a krátkometrážní formát zajistí, že se člověk nenudí. ()

easer07

Tak toto je opravdu příšerné. Kdyby jsme se řídili pode Vaňka, nemohli by jsme v podstatě nic jíst. Ovšem pořád je tohleto zlatý proti Láďovi Hruškovi, Babicovy dobroty, U Haliny v kuchyni a jiné další ,,pochoutkové pořady''. ()

Kalda69

Prvni porad ktery jasne ukazuje co do nas vyrobci, na zadost prodejnich retezcu, perou za srajdy. Porad, ktery nam Cechum vysvetlil ze musime cist etikety a ne cist jen reklamni bonmoty "lahodna chut", "s prichuti ovoce" apod. Skoda ze se v nem nepokracuje a pan Roman presedlal na ukazku toho jak se ruzny ty srajdy (a nejenom ony) vyrabeji v poradu Jidlo s.r.o. ()

Eradin

Moje každotýdenní masochistická chvilka. Někdy nestačím zírat, čím si ničím zdraví. Na celkovém zpracování by se určitě našla spousta věcí, které by se mohly zlepšit, ale o tom ten pořad není. Roman Vaněk to do nás pere, seč mu síly stačí a dobře nám tak! ()

platzman

Nářez - krásně ukazuje jaké šmejdy se nám snaží vnutit do ledničky, s postupujícími díly lepší a lepší. Posledních několik dílů první série (Šmejdi, Grónská pomazánka, závěrečné šmakuládové finále) naprosto dokonalých - už se těším na další! ()

PanNafka

Docela mě fascinuje, že spousta lidí si uvědomila, že jí blivajzy, teprve až poté, co jim to pan Vaněk svým expresivním způsobem vmetl do ksichtu a že do té doby zcela opomíjeli fakt, který by měl být základním měřítkem, že taková jídla nejsou dobrá, a to jest ten, že taková jídla prostě nejsou dobrá... Dále si myslím, že spoustu věcí dost zveličuje, ale v tomto případě je to asi potřeba. ()

ajaxx

Jako poloprofesionální kuchař nemohu jinak, než plný počet. Pořad i na svou délku jednotlivých dílů ukazuje, co vše se dá do našich obchodů i žaludků beztrestně vměstnat. Samozřejmě, hledání toho či onoho druhu potraviny je asi složitější (tolik jich zase nebude), ale je dobré, že se někdo zabývá tím, čím se náš národ může živit. ()

Trumpetista

Víc takových pořadů. Je až neuvěřitelné co někteří lidé dokáží sníst a vlastně se vůbec nedivím, že je v ČR tak velký výskyt rakoviny. Skvělá show, Roman Vaněk velký profík. Pro mě 5* ()

Mark1983

Svým způsobem je to zajímavý minipořad, podle nějž se můžeme sporadicky orientovat, co se jisté kvality u potravin týče. Ovšem, jak i jednou se o tom zmínili i v rozhlase, není vždy stoprocentní informování zákazníka na obale, ač například se zjistilo, že určitá část hmotnosti u mražených ryb patří ledu, když mražená ryba se trochu rozmrazila a poté vrátila do mrazáku, kde to opět zmrzlo i s nánosy ledu navíc, což přidalo rybě na hmotnosti. ()

Baži

Člověk se za deset pětiminutovek dozví, co za hnusy konzumuje, dále také, že si připravuje naprosto špatně čaj i kávu. Začal jsem číst v obchodech etikety, to musím zaklepat. Myslím, že panu Vaňkovi pomohl k popularitě jeho kamarád Zdeněk Pohlreich, ale to neznamená, že to není odborník a borec. ()