1850 Saint-Pierre, malý francouzský ostrov nedaleko Kanady. Neel - pachatel brutální vraždy, je odsouzen k trestu smrti. Není zde ale mechanismus k vykonání trestu. Francouzská vláda proto rozhodne, poslat na ostrov gilotinu. Než loď s nákladem dorazí, je Neel vězněn v sídle kapitána a jeho manželky, kteří ostrov spravují. Čekání na smrt si Neel krátí prací. Pozvolna se stává nepostradatelným a velmi oblíbeným mužem celého ostrova. Zvláštní slabost pro něj má i kapitánova žena. Když dorazí loď s gilotinou, je třeba vykonat spravedlnost. Kapitán se, z lásky ke své ženě, postaví proti rozhodnutí. Osud všech tří je od té chvíle nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

Juto

Leconte znovu potvrdzuje svoj rastúci význam pre francúzsku kinematografiu touto precízne spracovanou, výborne zahranou drámou, ktorá predstavuje silné vyhlásenie o treste smrti. Film má svoje pomalé scény, ale vynikajúca úroveň herectva je viac než dostatočná kompenzácia. 6/10 ()

LEATHERFAC

Zklamání roku. Film na který jsem se chystal dlouho, velmi dlouho. Už kdysi dávno mě zaujal svým prostředím, obsazením a zápletkou. Ale zpracování a scénář jsou tak hloupoučké, naivní až blbé, že mě to vůbec nechytlo. Usnul jsem někde v půlce a nevím, jestli budu mít někdy potřebu vůbec dokoukat... :( PS: asi jsem definitivně přestal mít rád J. Binoche. Vlastně, spíš jsem si definitvně uvědomil, že jsem ji neměl rád nikdy. Ani nevím proč. Prostě neměl. ()

patrikus

Leconte je skvělý režisér, ale tohle je jeho slabší kousek. Vlastně mě to až překvapilo, jak mě to nudilo a to jsem viděl několik mistrových filmů a všechny byly velmi dobré.... zvláštní... ()

DannyBoy80

Tak tento film se mi docela líbil, mělo to atmosféru a dobrý příběh. Ale hlavní hrdinka už se mi pak začínala hnusit, její lidskost byla až přehnaná, spíše to vyznělo komicky. Vztah vězně a paní K měl být více propracovaný. Škoda dalo se z toho vytlačit mnohem více. ()

GREGOIRE

Zvláštní pokus o film. Mohl to spíš být docela solidní několikadílný seriál, ale jako celovečerní film to je slabé. Hlavně na počátku se vše děje hopem, postavy působí vytrženě z kontextu a člověk nechápe, proč by měly jednat tak, jak jednají. Nic proti zkratkám, ale tady je jich nějak příliš. Julii Binochet mám rád, ale, když se ihned vrhná s nadšením k maníkovi, který někoho rozčtvrtil, tak příliš nechápu. To je k nesežrání Hlubší a uvěřitelný vývoj postojů hlavních postav by neškodil. Škoda, protože ten film mohl být podstatně lepší. ()

patroklos

Kruté drama o tom, jak jednoduše může člověk doplatit na svoji dobrotu a morálnost. Všichni tři herci v hlavních rolích excelují, přesto by filmík potřeboval trošku více "šťávy", aby zaujal i náročnějšího diváka. ()

Mocoft

No myslím, že aby se potkalo na jednom ostrově tolik vyjímečných charakterů je opravdu nemožné. Ale koukalo se na to pěkně, jen se u toho nesmí moc myslet... ()

Austen

A líbil se mi a líbil se mi a líbil se mi. Viděla jsem to v kině, francouzky umím. Ačkoliv dialogy nejsou asi to nejdůležitější v příběhu, kde vládne atmosféra, kamera a hlavně příběh tří lidí, kteří jsou pro své okolí těžko pochopitelní, protože jsou silní, jsou to osobnosti. Není to příběh se šťastným koncem ani moc veselým dějem, ale má v sobě něco, co mi říká, že se můžou potkat lidi, kteří si rozumí aniž si musí dlouze vysvětlovat, proč dělají nebo nedělají to či ono a milují se se vším všudy a všichni kolem nich jsou jak šedivé stíny. Juliette Binoche a Daniel Auteuil vytvořili jednu z nejzajímavějších filmových manželských dvojic, které jsem viděla a dávají naději, že manžeství může být docela prima, i když vám dá okolí pěkně za vyučenou. ()

DJ Kritik

Vždy som bol zástanca toho, že za úmyselnú smrť človeka by mal nasledovať trest smrti pre vinníka. A to, že je niekto pod vplyvom alkoholu je úplne jedno. Ale v tomto filme vás režisér presvedčí o opaku. O tom, že ľudská bytosť má tisíce zákutí. Ale za všetkým hľadaj ženu platí aj tu. Ženu, ktorá mala odvahu veriť a muža, ktorý bol silný a neskonale ju miloval. Dramatický príbeh nerozvážneho skutku a príbeh veľkej lásky v podaní J. Binoche, E. Kusturicu a D. Auteuila........ ....... ................ ........... ... ..... .... .... Realita: ***** Vtiahnutie do deja:***** Romantika:*** Dramatičnosť:**** ()

seba

Zajímavé prostředí, silný příběh i dobří herci, ale přeci jenom se to dost vleklo. Ještě by mě zajímalo proč Kusturica nehraje ve svých filmech? Hraje překvapivě dobře. ()

Soupalka

Nevím, zda jste v té pevnosti někdy byli - já měla to štěstí na celý den o cca 10 let dříve, než tam film natočili. Byl podmračený chladný den a doposud si pamatuji jak bylo vše šedé a depresivní - i ta normálně zelená tráva měla nějak jinou barvu a toulaly se tam nějaké kozy se svěšenou hlavou. Jiné než šedé a zelené barvy tam nejsou. Tenkrát jsem si říkala, že tam žít musí být opravdu náročné a kdyby na mne nečekal motorák, tak bych byla bych schopná odtamtud veslovat i ručně. Proto mi ani příběh filmu nepřipadal nijak nesmyslný - to místo je divný a plný z mlhy vystupujících symbolů a přišlo mi logické, že se tam lidé mohou chovat iracionálně, naivně nebo pateticky. Film ale působí jinak - tak nějak se podařilo do vší té deprese zakomponovat něco relativně pozitivního a příběh i forma mi mi vyloženě vyhovovaly - mám ráda výraznou symboliku, silné charaktery i dramatická osudová rozhodnutí. Navíc skvěle zahrané. ()

allegria

Radek99 ve svém komentáři řekl všechno za mě, díky. Jen bych ještě dodala, jak názorně příběh tohoto skvělého filmu poukazuje na nesmyslnost trestu smrti. ()