Crawlspace

Area 52

Thriller / Sci-Fi

Austrálie, 2012, 86 min

Dave Redman

Peta Sergeant, respektive její výrazná a zajímavá tvářička, byla nejpádnějším důvodem, proč jsem si tohle pustil. Byl jsem zvědavý, jak bude hrát/vypadat v jiném filmu, než v Iron Sky, kde se mi hodně herecky (nejen) líbila. Mám taky ovšem rád sci-fi, horrory a byl jsem zvědavý na australské exteriéry i na australský film obecně. No, exteriérů jsem si příliš neužil, horroru a sci-fi jen o málo více, ale námět filmu nebyl vůbec špatný - maniakálně vraždící telepatka je fajn béčková postava. S lepším scénáristou, režisérem a vyšším rozpočtem z toho mohl být skvělý komorní thriller s hustou paranoidní atmosférou. Takže - dobrý nápad ale podprůměrné zpracování, slibný rozjezd ale slabý závěr, trocha akce, pár dobrých gore efektů, hezké ženské... tedy průměr.(18.10.2013)

Mix Vetřelců a Scanners je akční oddechovkou pro ty, co mají rádi nahánění vojáků v tunelech, potrubích a větracích šachtách. Na sliz sice nedojde, ale na krev a mandlové oči ano. Průlez šachtou s větrákem není dobrý nápad stejně, jako se nevyplatí podléhat iluzím a zmatkům ve vlastní hlavě. Taková hezká špinavá střílečka, kde diváka neotravují laciné digitální efekty. Příjemně prožité a snadno zapomenutelné sci-fi.(11.11.2016)

• MiniRecenze

Snímek,který pořád prvkuje a nedokáže se zařadit pod určitý žánr.Ze začátku vypadá slibně,ale s další přicházející minutou Vaše přesvědčení slábne.Scénář je snad napsaný "na koleně" a to se odráží jak hercích-nehercích,tak i na samotném příběhu.Ke všemu je děj hrozně předvídatelný a vy v polovině filmu začnete tušit,jak dopadne.Pochválil bych určitou snahu ze strany efektů (gore).Každá taková scéna Vás donutí na film dokoukat.Takže opět další nevýrazný film,který těžko zvládne oddálit dlouhou chvíli. SLABOTA!!!(14.3.2013)

Mix sci-fi, akce a hororu - ve výborném poměru, bez zbytečného protahování s velmi dobrým koncem. Ať už jde o vzpomínky, vývoj Eve nebo představy, vše je uchopeno výborně. Žádné dlouhé vysvětlování a přednášky vědců, ale jen pár poznámek a vše ostatní postupně vyplývá z příběhu. Kam se hrabe Doom nebo Horizont událostí. Jedinou výtku bych měl k tomu stereotypu pouze jediné lepší a spravedlivější strany - prostých vojáčků/speciálních jednotek atp. I když jde o psychopaty, kteří bezdůvodně zavraždí nevinného, bude člověk ze zvláštními schopnostmi, který se pouze mstí za příkoří prezentován jako nebezpečné monstrum, zatímco vrah s trochou sebelítosti jako hrdina.(11.10.2014)

Hodně velké překvapení. Čekal jsem tupé béčko s nádechem sci-fi, kde se bude jen zabíjet a nakonec jsem dostal.. no dobře, béčko kde se jen zabíjí, ale rozhodně to není tak tupé jak jsem myslel. Trochu zajímavý příběh lze v neustálém střílení a zabíjení podat těžko, autorům se to ale docela povedlo, jelikož je vcelku poutavě napsaný a dokáže i překvapit. V hlavě mi hned bleskla vzpomínka na The Signal, ač je to žánrově malinko jinde. Bohužel film to neni dokonalý a trpí klasickými problémy jako každý druhý béčkový film. Trocha peněz navíc a mohl to být jiný level.(18.9.2016)