Crawlspace

Thriller / Sci-Fi

Austrálie, 2012, 86 min

Dave Redman
  • MiniRecenze

Snímek,který pořád prvkuje a nedokáže se zařadit pod určitý žánr.Ze začátku vypadá slibně,ale s další přicházející minutou Vaše přesvědčení slábne.Scénář je snad napsaný "na koleně" a to se odráží jak hercích-nehercích,tak i na samotném příběhu.Ke všemu je děj hrozně předvídatelný a vy v polovině filmu začnete tušit,jak dopadne.Pochválil bych určitou snahu ze strany efektů (gore).Každá taková scéna Vás donutí na film dokoukat.Takže opět další nevýrazný film,který těžko zvládne oddálit dlouhou chvíli. SLABOTA!!!(14.3.2013)

Peta Sergeant, respektive její výrazná a zajímavá tvářička, byla nejpádnějším důvodem, proč jsem si tohle pustil. Byl jsem zvědavý, jak bude hrát/vypadat v jiném filmu, než v Iron Sky, kde se mi hodně herecky (nejen) líbila. Mám taky ovšem rád sci-fi, horrory a byl jsem zvědavý na australské exteriéry i na australský film obecně. No, exteriérů jsem si příliš neužil, horroru a sci-fi jen o málo více, ale námět filmu nebyl vůbec špatný - maniakálně vraždící telepatka je fajn béčková postava. S lepším scénáristou, režisérem a vyšším rozpočtem z toho mohl být skvělý komorní thriller s hustou paranoidní atmosférou. Takže - dobrý nápad ale podprůměrné zpracování, slibný rozjezd ale slabý závěr, trocha akce, pár dobrých gore efektů, hezké ženské... tedy průměr.(18.10.2013)

• kaylin

Austrálie má horory, které jsou velmi dobré, ale snímek „Crawlspace“ se k nim nakonec bohužel nezařadil. Námět je hezky béčkový, ale to by nevadilo, bohužel to však není posunuto do nějaké zajímavé roviny, s níž vy se film stal něčím víc než jen akčním béčkem s hororovými a sci-fi prvky, které sice celkem jdou dohromady, ale není to nic, co by vyloženě strhlo.(9.10.2018)

Akčný krváčik s prvkami sci-fi, avšak úplne priemerný. Nemám veľmi v láske filmy, v ktorých sa musím po celý časa dívať na skupinku blbečkov (v tomto prípade vojačikov), ako pobehujú v podzemných tuneloch, hysterčia a strieľajú všade naokolo. Sem tam sa za rohom objaví nejaká pekná príšerka, takže vojačikovia raz lovia a o chvíľu sú lovení, klasika. Veľa tam toho ale nebolo. Potom sa to otočí na ďalšiu klišé zápletku ako experimenty na ľuďoch či ovládanie mysle, do toho občasné otravné flashbacky, a ja som si vlastne uvedomil, že ma to prestáva baviť, a jediný dôvod, pre ktorý to pozerám, je dostatok gore, skrvavených mŕtvol, sem tam odseknutá končatina, upálenie či vybuchujúca hlavička. Zdalo sa mi to síce o niečo lepšie, ako podobné, nudné Underground či Stormhouse z minulého roka, takže mávnem rukou, dám slabú trojku a ide sa ďalej.(3.1.2013)

Mix sci-fi, akce a hororu - ve výborném poměru, bez zbytečného protahování s velmi dobrým koncem. Ať už jde o vzpomínky, vývoj Eve nebo představy, vše je uchopeno výborně. Žádné dlouhé vysvětlování a přednášky vědců, ale jen pár poznámek a vše ostatní postupně vyplývá z příběhu. Kam se hrabe Doom nebo Horizont událostí. Jedinou výtku bych měl k tomu stereotypu pouze jediné lepší a spravedlivější strany - prostých vojáčků/speciálních jednotek atp. I když jde o psychopaty, kteří bezdůvodně zavraždí nevinného, bude člověk ze zvláštními schopnostmi, který se pouze mstí za příkoří prezentován jako nebezpečné monstrum, zatímco vrah s trochou sebelítosti jako hrdina.(11.10.2014)