Nekorunovaní králi paródií si tentoraz vzali na mušku filmové spracovanie knižnej trilógie Hry o život (2012). Nechýbajú však ani postavy z ďalších veľkofilmov posledného obdobia. Príbeh sa odohráva v najdepresívnejšom kraji postapokalyptickej budúcnosti. Hrdinka Kantmiss Evershot (Maiara Walsh) dobrovoľne prevezme miesto svojej manipulatívnej mladšej sestry v 75. ročníku „Hier hladujúcich". Zanechá tak za sebou svojho priateľa Dalea (Brant Daugherty) a uzavrie spojenectvo so synom miestneho kuchára Petrom Malarkeyom (Cody Allen Christian), aby spoločnými silami bojovali o vlastné prežitie. V hre je však aj čosi viac: kúsok starej šunky, nedojedenej kyslej uhorky a kupón na zľavu pre jednomiestnu ponorku. (Incantator)

uiu

Tak tu máme další zbytečnou parodii zaměřenou pouze na cílovou generaci, která zná Annoying Orange, Angry Birds, Nicki Minaj a Lady Gagu a používá Facebook nebo Twitter. Sice je fajn, že narozdíl od původních Hunger Games tato parodie útočí na tu politickou stránku příběhu, kterou film opomněl, ale jinak nejde o nic světoborného. Scény s Avengers nebo LMFAO vyznívají do trapného prázdna asi jako minirole Batmana a Iron Mana v Disaster Movie. Je to snesitelné a hlavní hrdinka sympatická, naštěstí tu není tolik fekálních a sexistických vtípků, jak to v poslední době u amerických komedií/parodií bývá, ale taky to není žádná řacha. ()

M.i.k.e

to že je parodie jako žánr v současné době mrtvá je fakt a vzkřísit se jí nepovede ani tímhle kouskem.Co je třeba ocenit,že narozdíl od svých předchozích movies s libovolným přídavkem tentokrát pánové Seltzer a Friedberg nesklouzávají tolik k nechutnosti a ultra trapnosti a stvořili tak jejich zatím jediný stravitelný film,po kterém divák nemá potřebu si vyškrábat oči.Co víc (a to sem vůbec nečekal),sem tam se objeví vtípek,který je opravdu vtipný (narážka na Lady Gaga,prezident Snowball,...) a to je výhra sama o sobě.Osobně nejvíc zavidím téhle dvojce przničů jejich bezbřehou fantazii,protože dát v jednom filmu dohromady Oze,Hunger Games,Avatara,Avengers,Expendables a já nevím co ještě,je opravdu kumšt...30% ()

Phorbo

Podprůměrná, nebo spíš podpodpodprůměrná záležitost. Většina parodií se točí s nadsázkou a dělá si srandu z toho, co paroduje. Starving Games ale poskočili o deset kroků dál. Parodují naprosto všechno, co v posledních letech ovládlo jak kina tak youtube. Annoying orange, avengers, avatar… toho tam je tolik, že se divím, že tam nebyl pewdiepie nebo Fred… Nejlepší jsou z filmu nepovedené záběry na konci, jinak je to naprostá ztráta 75 minut čistého času. ()

Shredder

Rezia: Friedberg a Seltzer, I don't know what I expected. Parodia na Hunger Games prepchata neskutocnym mnozstvom mensich parodii (The Avengers, HP, The Most Interesting Man in the World, LFMAO, Sherlock Holmes, Double rainbow etc.), obligatnym product placementom od Apple a samozrejme tradicneho humoru nasej reziserskej dvojky. Ti, co videli ich predchadzajuce pociny vedia, ze narozdiel od nasej hlavnej hrdinky Kantmiss sa im malokedy podari trafit do cierneho. Scary Movie to rozhodne nie je, ale moja laska k parodiam ma nuti aj nadalej pozerat ich filmy aj napriek tomu, ze viem, ako to zase skonci. ()

Aljak

Paródie celkom môžem, obzvlášť keď sa týkajú filmov, ktoré moc nemusím - tak vtedy to človek berie všetko s humorom. Toto však bola paródia na preslávený film The Hunger Games, ktorý mám veľmi veľmi rád. Takže to potom človek aj úplne inak berie, ale napokon to nebola až taká úplná tragédia. Bohužiaľ, opäť to prehnali tými kadejakými nechutnými scénkami, množstvom nezmyselných vsuviek, ktoré boli nesmierne trápne, plus fekálny a kadejaký nechutný "humor" tiež moc nepridali na kvalite. Ale napriek tomu všetkému sa tu vyskytlo aj kopu vydarených scénok priamo parodujúce pôvodné scény z Hunger Games, a fakt sa na tom dalo aj zasmiať (dokonca viac ako som čakal), takže aspoň za 3* to stálo. ()