Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thomas Gardesse, je podomní prodavač zabezpečovacích systémů. Za drobný přestupek je však zatčen a odsouzen k šesti měsícům vězení. V cele se snaží získat respekt svých spoluvězňů, a tak předstírá, že je Markýz, geniální zloděj, jehož identita nebyla nikdy odhalena. Patnáct dnů před tím, než má být propuštěn mu ozbrojený lupič Quentin Tasseau pomůže na svobodu a vezme ho do Manily. Tam se má zúčastnit loupeže, zadavatel si totiž výslovně vyžádal Markýzovo legendární lupičské umění… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Po skončení filmu jsem přemýšlel mezi dvěma a třemi hvězdami. Pak jsem si ale uvědomil, že mi vlastně nedělalo problém to dokoukat a dokonce mi to přišlo i vcelku příjemný a sympatický. Typická Francie z toho byla cítit, jen tomu chyběl víc humor. Dokonce si myslím, že námět byl klasická Véberovka, jen to zpracování už dost haprovalo. Dubosc a Berry nebyli nejhorší, ale kam se hrabou na Richarda a Depardieu. To asi ke kritice, popravdě jsem s filmem ale neměl problém. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Francouzský smysl pro ironii je něco jako český smysl pro neúplatnost. 1) 49letý režisér, autor námětu a koproducent Dominique Farrugia (v jiných filmech i hraje) splichtil mnohokrát osvědčené postupy kriminální komedie v poněkud omšelou podívanou. Inu, když dva dělají totéž, není to totéž. 2) Film se pokouší o ironický "britský" humor, což ovšem Francouzům nesluší a nejde jim to. Nesporně dobrým hercům navíc chybí potřebné charisma. Výsledkem je umolousaná komedie, v níž je všechno, jak má být, ale divák (přinejmenším tedy já) se nesměje, protože se poněkud nudí. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama