Markýz

Le Marquis

Komedie

Francie, 2011, 85 min

• vesper001

Francouzská komedie je místy nejen mrtvá, ale už pomalu reinkarnuje v humus.(1.7.2013)

Příjemné, zábavné, k pobavení to bohatě postačilo...a to se musí ocenit nadprůměrným hodnocením.(29.7.2014)

• slunicko2

Francouzský smysl pro ironii je něco jako český smysl pro neúplatnost. 1) 49letý režisér, autor námětu a koproducent Dominique Farrugia (v jiných filmech i hraje) splichtil mnohokrát osvědčené postupy kriminální komedie v poněkud omšelou podívanou. Inu, když dva dělají totéž, není to totéž. 2) Film se pokouší o ironický "britský" humor, což ovšem Francouzům nesluší a nejde jim to. Nesporně dobrým hercům navíc chybí potřebné charisma. Výsledkem je umolousaná komedie, v níž je všechno, jak má být, ale divák (přinejmenším tedy já) se nesměje, protože se poněkud nudí.(8.7.2012)

Úsměvné a milé.. jedna z povedených novodobých fran.ckomedií.(30.6.2013)

Po skončení filmu jsem přemýšlel mezi dvěma a třemi hvězdami. Pak jsem si ale uvědomil, že mi vlastně nedělalo problém to dokoukat a dokonce mi to přišlo i vcelku příjemný a sympatický. Typická Francie z toho byla cítit, jen tomu chyběl víc humor. Dokonce si myslím, že námět byl klasická Véberovka, jen to zpracování už dost haprovalo. Dubosc a Berry nebyli nejhorší, ale kam se hrabou na Richarda a Depardieu. To asi ke kritice, popravdě jsem s filmem ale neměl problém.(24.12.2012)