Reklama

Reklama

Tenkrát v Midlands

  • Velká Británie Once Upon a Time in the Midlands (více)

Obsahy(1)

Spagetti western ochucený britským černým humorem jehož děj se odehrává v současné střední Anglii - ne, to není show Bennyho Hilla, to jistý Shane Meadows složil hold svému oblíbenci Sergio Leonemu v černé grotesce s Robertem Carlylem (Donaha, Trainspotting) v hlavní roli. Když delikvent Jimmy (R.Carlyle) uvidí v jistém stupidním televizním pořadu, jak jistý Dek žádá za euforického jásotu lidiček v komparsu o ruku jeho ženy, nemůže tomu chvíli uvěřit. Není se ale čemu divit - Jimmy před 12 lety svou rodinu opustil - být desperátem a otcem zároveň prostě nejde. Přesto je to pro Jimmyho takový šok, že se rozhodne vrátit do rodného městečka a získat zpět svou ženu a dítě. Bude to mít sakra těžké - postaví se mu všichni místní balíci, kteří na Deka, místního Bosse, nedají dopustit a navíc se jim příčí lidé, co neposlouchaj country, nenosí šusťáky a vůbec se nějak odlišují. Typická situace pro napínavý western, ve kterém dosáhnou svého jen ti nejlepšíJimmy na všechny místní kovboje kašle - přišel si jen pro to, co mu patří... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

DDT 

všechny recenze uživatele

Film je to jenom průměrný, ale všichni herci skvělí a kvůli nim to stojí i za vidění. ()

Reklama

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Autor distribučního textu lže jak když tiskne a Shane (!) Meadows bere jméno Boží nadarmo. Tenkrát v Midlands je snad možno chápat jako hold westernu, ale jmenovat Sergia Leoneho je docela drzost – o nějaké inspiraci mistrovými postupy nemůže být ani řeč a celý film je žánrovými odkazy jen tak halabala naočkovaný. V názvu nenápaditě, v jinak skvělém hudebním doprovodu nedůsledně a v ději téměř nezpozorovatelně – stejnou paralelu by šlo najít v každém druhém filmu, ve kterém se vyskytují alespoň dvě mužské postavy. ()

sarianna 

všechny recenze uživatele

Poněkud nenápadný film, který ale mile překvapil. Rozjíždí se pomalu zpočátku trochu nezáživně, ale postupně nabírá obrátky a je z toho celkem solidní komedie. Zejména oceňuju, že je to celé pojaté jako moderní western, Robert Carlyle a Rhys Ifans si to dobře dávaj. Velmi příjemná pohodovka. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama