Berberian Sound Studio

(festivalový název)
  • Velká Británie Berberian Sound Studio (více)

Psychologický snímek se špetkou hororové atmosféry sleduje britského zvukaře Gilderoye (Toby Jones), který přijíždí do Itálie pracovat v postprodukčním studiu na šokujícím hororu. Ve změti děsivých výjevů a ještě děsivějších zvuků se společně s Gilderoyem propadáme až na samou hranici duševní příčetnosti. (Brousitch)

Johny M.

Berberian Sound Studio aneb kolik zeleniny se spotřebuje na ozvučení jednoho hororovýho filmu. Zajímavej nehororovej počin: 3,5* ()

masino odpad!

92 minut nicoho... do priblizne 60.tej minuty filmu sa nic nedeje. Ak chcete stratit kusok zo zivota, odporucam. jedine malinke plus je za zvukove efekty. Ale nestalo to ani za 1*. ()

boo-boo

Byť tam výraznejší ťah na bránu, prípadne nejaký vrcholne zlomový a šokujúci moment, nemám najmenšiu výtku. Atmosférická, úžasne nafilmovaná lahôdka, ktorá však má základný problém s tým, že nikto presne nevie, kam by celá tá psychedélia mala vyústiť. Tak jednoducho pre istotu nevyústi vôbec nikam. ()

wick

Já myslím, že si z nás režisér tak trochu vystřelil a sám vlastně neví, co natočil. Zmatené, nesrozumitelné a nestrašidelné. ()

Birter

Nejsem vůbec fanoušek filmů, které nemají pointu, ale u tohoto působivého snímku mi to vlastně vůbec nevadilo. Tento film má výhodu, že u něj nemusíte vůbec přemýšlet, jen si vychutnávat ten slet scének z života Gilderoye, který se bude asi líbit fandům temných uměleckých filmů, mezi které se neskromně řadím. Nějaká vyšší zápletka by se hodila, ale Berberian Sound Studio je samo o sobě dost působivé a znepokojující a prvky regulérních filmů by se do něj možná ani nehodily. Nenudil jsem se, ale samosebou když takový typ filmů nesledujete, může být těžší udržet pozornost. Jinak jsem spokojen. A po pravdě jsem byl hodně překvapen, když jsem zjistil, že film je úplně britský a ne italský, a že režisér se asi opravdu snaží o umělecký kousek. ()

90125

Film bez akehokolvek pribehu, alebo zapletky. Nedokážem povedat o čom to bolo. Mala to byt len akasi pocta Dariovi Argentovi a talianskym hororom 70tych rokov ? Bola to len onania pre fetišistu a fandu 70kovej zvukarskej filmovej techniky ? Umyselné vyspičkovanie zvukovej dramaturgie na ukor obrazu ? To samotné predsa nestačí. Mal som pocit, ze sa ma tvorcovia pokusali umyselne zmiast a dat mi najavo, ze som hlupak, ak som nic nepochopil (co vlastne nie je vylúčené...he). Ved predsa aj v tych nadherne uletenych filmoch Davida Lyncha vždy o nieco šlo (aj ked bolo castokrat tazke prist na to, o co). V tomto filme som sa nemal čoho chytit. Asi som pri pozerani tohoto filmu malo uletel do vesmiru, co asi bolo potrebné. Pol hviezdy za pokus o psycho atmosferu. Nevydareny pokus. 32 % ()

martasdas

Hodně osobité, někdy dokonce zvláštní. Vlastně doteď nevím, co to mělo být. Co bylo hlavní myšlenkou? Mělo to děj? Nemělo to děj? Ale své kouzlo to rozhodně má. Super prostředí, dobrá atmosféra a jednoznačně zvládnuté zvukové efekty, o kterých vlastně celý film tak trochu je. ()