Angliština Engliština (festivalový název)

Aangilam Vaangilam

इंग्लिश विन्ग्लिश

(festivalový název)

Komedie / Drama / Rodinný

Indie, 2012, 134 min

Film plný sympatických gést, situácií a postáv. Takže je to vlastne sympatický film. Konkrétne mi to napadlo pri scénke, kedy Shashi objednala v kaviarni (ako sedela spolu s tým Frantíkom) menu, ked' bola nasraná na dcéru po telefonáte a urobila to '' Waaaw!'' gesto. Inak celý film mala asi miesto krku strunu, lebo sa jej hlava v jednom kuse kývala zo strany na stranu. Ale aspoň som pochopil, prečo tu, v UK, staré pakistánske babky miesto odpovede na otázku sa usmievajú a pokyvujú tou strunkou, čo majú miesto krku. Ja som to doposiaľ chápal, že so mnou bielym, mladým a krásnym sa odmietajú po anglicky baviť. Teraz už konečne viem, že nevedia ani slovo anglicky zadrieť. Takže je to film i poučný! A tiež sa mi páčil soundtrack. Asi prvý v bollywoodskom filme. (A to čumím, že nezamydlili nejaké tanečky do toho!) Tiež je to milý film. Ked' Frantík v triede rozprával, že prečo chodí na tie lekcie. To sa mi páčilo. (Nejak zgayovatievam sa mi vidí... ) P.S. Ale i tak najlepšie na celom filme bolo to, že jej chlap sa dotrmácal aj z deckami za ňou do NYC a že konečne zasunie a ona medzi nich furt pchala toho ich malého rozmaznaného zmrdíka :))) Smola, chlape... No a na svatbe som sa cítil, ako pri pozeraní LOTR, ale za to, ako ich nádherne sundala, tak neváham ísť na štyri hviezdičky úplne v pohode!(12.1.2013)

Druhý nejlepší indický film, jaký jsem kdy viděl. :-) Emocionálně mě to sice nesundalo jako Statečné srdce získá nevěstu (kousek z 1001), ale je tu tolik pravdy, extrémně sympatických postav (jazykový kroužek) a Shashi's first time in Njů Jork, že si to člověka nemůže nezískat. Titulní skladba It's all about 'English Vinglish' válcuje. http://www.youtube.com/watch?v=oVEUALJ5_Yg(17.12.2013)

Krásny a sympatický film. Veľa sa k nemu naozaj nedá napísať. Zahrané aj zrežírované s citom a je to vidieť v každej jednej scéne. Bollywood v tej najlepšej možnej podobe. Mnoho humorných situácií vychádza z realistických pohnútok a vďaka tomu nepôsobia ako niečo čo tam chcel scenárista silou mocou vložiť, len aby to zabavilo. Aj napriek lokácií New Yorku je English Vinglish zábavný, farebný a ľudský. Nakonci mi dokonca ušla jedna či dve slzy. A samozrejme krásna hudba ako to už pri týchto filmoch býva.(20.1.2013)

Svieži a príjemný film, ktorý vás rozveselí, poučí, a aj slzy sa budú tlačiť do očí. Zostavička v triede výborná, New York nesklamal, indické jedlo na pohľad ohromné, Indky krásne ... pesničky mi moc nesadli, trošku na iné som v Bollywoode zvyknutá. 134 minút bolo aj málo :-))). Videné v rámci Season Challenge Tour (4.9.2015)

Takové milé, velmi půvabné, pohlazení pro duši a oči. Krásná Shashi v Indii, se svojí rodinou, úspěšným manželem a dětmi, je brána tak trochu jako inventář rodiny, co funguje jako perpetuum mobile, čili jsem tu furt a makám pro všechny, to je přece normální. Miluje svoji rodinu ale cítí, že se vkrádá nespokojenost a lítost, zvlášť když dcerka tatínkův přístup zdatně odkoukala. Do toho přijde pozvání na svatbu z New Yorku od své neteře a let prvně v životě sama je křest ohněm, zvlášť když anglicky vlastně neumíte. Trapné situace ji donutí se zapsat na měsíční kurs angličtiny, kde je osazenstvo vskutku mezinárodní. A ten krásný úsměv Francouze...Jak říkám , pohlazení pro duši ...Máte oči jako dvě kávové kapky na bílé mléčné pěně...(9.2.2017)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v New Yorku a v indickom meste Pune, ktoré sa nachádza neďaleko známeho veľkomesta Bombaj. (MikaelSVK)

• - Film, ktorý sleduje Shashi (Sridevi) počas letu do USA, je Zdrojový kód (2011). (MikaelSVK)

• - Vo filme sa na chvíľu objaví aj jeden z najznámejších indických hercov - Amitabh Bachchan. (lilina133)