13 Eerie

Kanada, 2013, 87 min

Lowell Dean

Mark Dobrescu

Ken Worth

Konečně vím, jak se mají správně konzumovat čerstvé prsty! Úplně stejně jako Hradecké tyčinky...uvidíte zajímavý detektivní příběh s forenzní tematikou, kde se sice na začátku zjišťuje, jak asi mrtvoly odešly na onen svět, ale tato otázka se pro studenty stává prudce neaktuální, když se tam objeví nové objekty, jejichž podrobné ohledání komplikuje neochota zůstat v poloze, která se od mrtvoly očekává. Docela slušná jednohubka, pro zombiefans povinnost.Film si zaslouží určitě minimálně tři ohlodané prstíky, tj. 60 %.(21.6.2013)

• Corpsegrinder

Hrozný po všech stránkách, za zmíňku stojí možná tak slušný gore v pár scénách, ale nevim proč by se někdo brodil tou nudou jen kvůli 2 minutám efektů. Zombivci jsou takový divný bahňáci takže tam se toho moc říct nedá. Film přeskakuje sem a tam mezi postavama co pobíhaj bůhví kde a nikam se to neposouvá. Možná horší než Bollův House of the Dead.(30.8.2018)

Celkem nadprůměrný zombie film, kterému nedělalo problém udržovat mírnou dávku napětí během celé stopáže. Pokud jde o masky a gore, tak tam si taky nemůžu stěžovat. Zombie byli skvěle udělaní. Teda pokud se dají označit jako zombie. Jisté výtky bych k nim ale měl. Vadilo mi, že chvilku to byli klasičtí pomalí zombie a z toho jim nedělalo vůbec žádný problém běžet jak o život. Pokud jde o to gore, tak tam nemám žádný problém. Zabití bylo přímo v záběru, a tak jsme si mohli vychutnat pohled na čerstvé vnitřnosti. O příběhu nebo nějaké originalitě se asi nemá cenu zmiňovat. Jde o klasické schéma, kdy nějaká parta uvízne na nějakém místě a musí se dostat pryč. V tom jim samozřejmě zombie (mají to tak nějak v povaze) a tak to nejmíň polovina osazenstva nerozchodí. A na závěr dostaneme nějaký trn mírně otevřený konec, jak už bývá zvykem.(10.4.2013)

Nebudeme si nic nalhávat! Tento film neoplývá žádnou originální zápletkou a už vůbec ne dech beroucí atmosférou či zrovna oslňujícími efekty a gore scénami, ale přesto jsem s ním nakonec i docela spokojený. Na to že jde o kanadskou produkci a ještě k tomu o kousek se zombie tématikou, se jeho tvůrcům podařilo z mrzkého 3 000 000 (kanadských dolarů) rozpočtu vyždímat asi maximum co bylo v jejich silách. Lowell Dean je hodně zvláštní režisér, jeho styl má v sobě cosi skrytého, co mě dokázalo zaujmout už i v případě WolfCopa. Tady se obklopil řadou známých tváří, které se bezesporu staly hlavním lákadlem pro diváky. Katharine Isabelle, Michael Shanks, Brendan Fehr nebo Brendan Fletcher už mají za sebou bohatou hereckou kariéru, takže jsem neočekával vyložený průser a ten jsem nakonec ani nedostal. Navíc ani samotná stopáž nebyla příliš dlouhá, což jsem samozřejmě kvitoval s povděkem. Asi nejvíce jsem byl překvapený ze vzhledu samotných zombie.Co se gore scén týče, tak tady jsem byl spokojený tak na půl. Dočkáme se ohlodávání prstů, prokousávání krků, vypichování očí, sekání hlav – to bylo ještě v pořádku, ale najde se zde i několik chabých scén (hrátky se střevy obětí, které už moc realisticky nevypadaly). Atmosféra samotná však byla dosti nevyvážená.50%(5.2.2020)

Poměrně překvapení. Od filmu jsem nic nečekal a sehnal jsem si ho jenom pro pár známých tváří a proto že jsem byl zvědavej. Přeci jen jsem o filmu nic předtím neslyšel takže jsem od něho ani nic moc nečekal. Nicméně film mi sem tam připoměl Evil dead a hodně mi připomínal starý 80kový horory takže to bylo fajn. Co je ale na tomhle filmu nejlepší je gore, které je naprosto parádní a tvůrci se nebojí co nejvíce přitlačit na pilu, takže krve a vnitřností je více než dost. Herci nepřekvapí ale ani nezhnusí, co naopak trošku zamrzí je kamera která je taková hodně podivná, a vypadá hodně lacině. A ani hudba nestojí za nic. Neříkám že si film ještě někdy pustím, a neříkám ani že se jedná o nějaké veledílo, ale film poměrně překvapil a potěšil. Takže lepší 3*.(26.7.2013)