13 Eerie

Kanada, 2013, 87 min

Lowell Dean

Mark Dobrescu

Ken Worth

Konečně vím, jak se mají správně konzumovat čerstvé prsty! Úplně stejně jako Hradecké tyčinky...uvidíte zajímavý detektivní příběh s forenzní tematikou, kde se sice na začátku zjišťuje, jak asi mrtvoly odešly na onen svět, ale tato otázka se pro studenty stává prudce neaktuální, když se tam objeví nové objekty, jejichž podrobné ohledání komplikuje neochota zůstat v poloze, která se od mrtvoly očekává. Docela slušná jednohubka, pro zombiefans povinnost.Film si zaslouží určitě minimálně tři ohlodané prstíky, tj. 60 %.(21.6.2013)

• honajz

Hvězda za slušnou kameru a hvězda za první půlhodinu, která dobře pracuje s napětím. Pak už přijdou jen tradiční gore efekty, běhání po lese, střílení, řezání, prostě všechna klišé, plus odvážná školačka div ne Ripleyová. Sice vtipný poslední záběr, ale toho vtipu mohlo být víc i předtím. Navíc vysvětlení je hodně vachrlaté a rovněž z řady těch klišovitých.(30.8.2013)

Jo, takovéhle jednohobky mě baví. Průměrný zombie počin okořenění povedeným gore, kvalitním vzhledem zombies, slušnou atmosférou od prvních minut a dále bych pochválil, že se nemusí čekat do půlky filmu než se něco začně dít. První půlhodina ve znamení forenzních věd je zajímavá a hlavně se člověk pokud není úplně povrchní nenudí. Závěrečné vyvrcholení mohlo být napínavější a více promyšlené, ale to by člověk od hororového béčka očekával příliš. Úplný závěr to zachraňuje. 6/10*(1.5.2013)

A hele, stará známá vlkodlačí dáma! Tahle zombiárna mě potěšila, jelikož si na nic nehraje, nic neobjevuje, jen dá divákovi to, co čeká. Hezké lesní prostředí s mlhou a laškovnými slunečními paprsky, močály, hustá křoviska s trny, co krásně vniknou do očí, a slušivé zombie, co vypadají jak skřeti z LOTRa a běhají rychleji než Zátopek. A jak jim chutná! Sice nechápu, proč střeva, když lidské tělo má daleko onačejší kousky, ale jejich vervu, s jakou oběti konzumují, by jim leckterý kanibal mohl závidět. Každopádně trhání první oběti, chycené v křoví, je hodně věrohodné...řekl bych, že skoro až skutečné. Takže skupinka obětí běhá sem a tam, v patách monstra, do toho stříká krev na všechny strany, kulky lítají, občas ji chytne někdo omylem (ne občas, jen jednou, ale i tak), pěkné gore, večerní červánky, naděje umírá...a to je asi tak všechno. Co víc si na jedno podívání přát?(28.10.2013)

• vegetol.mp

Ale no tak. Opravdu dobrým hororem může tuhle rutinu označit jen optimista. Je to zábava a herci naprosto v pohodě. Bohužel se postavy chovají jako debilové a hlavně zombíci nejsou maskérsky nic moc. Popravdě nevím co je horší. Jestli tihle zombíci, co vypadají jako navlečený v neoprénu, nebo ti, co vypadají jako cigoši z Chánova v The Dead 2. Není to vyloženě katastrofa, ale mělo to na víc.(8.11.2014)