13 Eerie

Kanada, 2013, 87 min

Lowell Dean

Mark Dobrescu

Ken Worth

Ortodoxní zastánci italských gore klasik nemají lehký televizní život. Když se Anno Domini překlápělo do třetího tisíciletí, byli si nuceni zvyknout na boom rozličných PC korekturních technik u krvavých efektů, protože zvůle a neschopnost režisérů pohrát si s touto neodmyslitelnou součástí horrorů vedla k tomu, že " filmová krev" byla v drtivé většině zprzněna IT departmentem v produkci toho, či onoho snímku. Teď máme druhou dekádu milénia a k tomuto počítačovému neduhu se přidává další kýčovítý módní trend - pryž. Írí je za březen/duben snad třetím filmem ze žánru definovaným senilním strýčkem Romerem, ve kterým lídruje guma. Přece nemůže být takový problém nadizajnovat zombíky způsobem, že aktéry v back_stagi vyválím v blátě, oháknu jich do roztrhaných outfitů, popatlám je jahodovou červení, zkrášlím vlasy plechovkou červů a..... klapka. Ach jo. Průser gumových kombinéz v tomto sympatickém dílku mě mrzí o to víc, jelikož prvek krve v brutálních scénách je nesmírně působivý. Snaha se cení čtyřma !(4.5.2013)

• vegetol.mp

Ale no tak. Opravdu dobrým hororem může tuhle rutinu označit jen optimista. Je to zábava a herci naprosto v pohodě. Bohužel se postavy chovají jako debilové a hlavně zombíci nejsou maskérsky nic moc. Popravdě nevím co je horší. Jestli tihle zombíci, co vypadají jako navlečený v neoprénu, nebo ti, co vypadají jako cigoši z Chánova v The Dead 2. Není to vyloženě katastrofa, ale mělo to na víc.(8.11.2014)

• grizly007

Velice depresivní Céčko. Film je zajímavej do doby než oživnou ehm zombie. Jako fanoušek tohoto žánru bych vzhled těchto zombie přirovnal k lidem který někdo polil od hlavy k patě čokoládou nebo tím druhým hnědým výtvorem. Rejža se sice snažil nedostatky ve scénáři nahradit gore efekty takže gumový palice jsou zde propichovány ostošest ale to nic nemění na tom že jsem se těšil na konec filmu a to není nikdy dobré znamení. Jak říkají na severu čech NEVER MORE.(10.4.2013)

• Morholt

Tak jsem si myslel, že se po American Mary pustí Katharine Isabelle do něčeho solidnějšího, ale to jsem se zase jednou šeredně zmýlil. Sice zhubla a zkrásněla, ale to bylo tak všechno, co jsem si z 13 Eerie odnesl. Jedná se jen o další šílené béčko, plné neplánovaných komických momentů, kterých ovšem zase není tolik, aby jste netlačili očima časomíru. 10%(10.11.2013)

• Corpsegrinder

Hrozný po všech stránkách, za zmíňku stojí možná tak slušný gore v pár scénách, ale nevim proč by se někdo brodil tou nudou jen kvůli 2 minutám efektů. Zombivci jsou takový divný bahňáci takže tam se toho moc říct nedá. Film přeskakuje sem a tam mezi postavama co pobíhaj bůhví kde a nikam se to neposouvá. Možná horší než Bollův House of the Dead.(30.8.2018)