Po odjezdu velké vikingské armády do Anglie vládne Kattegatu královna Lagertha. Kattegat ovšem napadne družina neznámých útočníků. Po těžkém bpji, při kterém je i Torvi zraněna, jsou útočníci odraženi a jejich vůdce zadržen. Lagertha ho nechá mučit a vyjde najevo, že se jedná o Egila, který se nakonec přizná, že k útoku na Kattegat ho najali král Harald se svým bratrem Halfdanem. Velká armáda pak pokračuje ve svém tažení napříč Anglií a obyvatelé Mersie jsou z jejich příchodu vůce než vyděšení. Král Ecbert očekává co nejbližší útok a dodává svému synovi Aethelwulfovi podporu, aby se ujal vedení vojska. Dokonce přemlouvá svou snachu Judith, aby se k Aethelwulfovi vrátila. Harald zavraždí manžela své lásky Ellisif. Ta se za Haraldem vydává s omluvou, že ho v minulosti nepojala za manžela. Ve skutečnosti chce Haralda zavraždit, ale v tom jí zabrání Halfdan, který ji zabije. Ivar se snaží přesvědčit své bratry, aby v boji proti Aethelwulfovu vojsku zaujali trochu jinou taktiku než doposud. Bjorn a ostatní nejprve nesouhlasí, ale nakonec na Ivarův návrh kývnou. Plán se ukáže jako úspěšný, protože Vikingové v bitvě Aethelwulfovy vojáky dokonale zmátnou. (TV Prima)

LinkEr

Tvorcovia seriálu využili potenciál Ivarovej postavy naplno. Výborný diel (čo už nie je nič nové, druhý polovica série je proste skvelá) ktorý nás prichystal na finále. Teším sa ()