Ubbe, Bjorn a Lagertha připlouvají společně s Heahmundem do Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi nejsou zrovna vřele vítáni. Král Alfred je ochoten jim nabídnout zemi slíbenou králem Ecbertem, ale musí svoji loajalitu prokázat v boji proti nepřátelům Anglie, seveřanům z Dánska. Heahmund by se rád vrátil do Sherbourne, kde býval biskupem, ale jeho staré místo je již obsazené. V Kattegatu oznamuje Ivar, že jeho novou královnou bude Freydis. Harald tento moment bere jako signál, že jeho ambice stát se králem celého Norska jsou zcela pryč, když Ivar zplodí dědice. Ale je toho Ivar vůbec schopný? (TV Prima)

johnsnow

hej trošinku to stúplo v kvalite. Síce kráľ ich prijal veľmi jednoducho ale zase určite Heahmund zaúradoval. Mladá slečna ktorá má byť kráľovou milou ide radšej na Bjornov kolík a náš kriplík pošle konečne do piče Margreth. A Heahmund kilne svojho konkurenta v cirkevnej sfére. A čo sa týka Flokiho, ten nech vezme sekeru a zajebe si ju do tej svojej sprostej kotrby. A ešte ma dosť prekvapuje, že kriplík verí, že čaká so slečnou decko vďaka tomu, že cecla jeho krv ale drbať. ()

Mazicek

Ach jo. Je mi trapné, že si tady poslední dobou u Vikingů neustále na něco stěžuji. Většinou se snažím seriály obhajovat a najít nějaká pozitiva, ale tohle se fakt nedalo. Roztáhnout celou sezónu na 20 epizod byl ten nejhorší nápad. Epizoda totálně o ničem. Kde je to tempo z předchozích sérií? Ta energie? Ten skvělý soundtrack společně s Wardrunou? Kde jsou ty charismatické postavy? U většiny postav mi přijde, že jsou zde tak nějak do počtu. Šílená Margrethe? Co to jako má být? Heahmund je totálně bezcharakterní drsnej frajírek, hrající si na středověkého Batmana. Má tam ta postava nějaké opodstatnění? Staré známé postavy, které byly dřív tak skvělé, jsou teď totálně zmrvené. Floki ubrečenej starej chudák, Lagertha s parukou a o Rollovi ani nemluvím. Linka v Anglii je jediná, která mě celkem baví a Alfrédovi fandím. Vždycky když přemýšlím, jak ohodnotit epizodu, tak se sám sebe zeptám: Měl bys někdy chuť si tento díl pustit znovu? Za mě rozhodně ne. Přesto všechno seriál nepřestanu sledovat, protože tajně doufám, že to postupně chytne nějaké ty grády. ()

Illithune

Oproti poslední epizodě nastalo mírné zlepšení, ale na čtvrtou hvězdu to zatím opravdu nevidím. Za celou epizodu se vlastně ani skoro nic nedělo, většinou protahované dialogy. Aspoň, že konečně umřela ta pizda. Je zajímavé, jak u prvních cca 40 dílů jsem zhltal každou epizodu a byl bych schopen se na seriál podívat i 3x po sobě a teď seriál sleduji spíše z povinnosti s nadějí, že přijde zlepšení. ()

Tumbik

Rozhodně lepší než minulý díl, velmi jsem se bavil. Atmosféra je sice úplně jiná než v dobách, kdy tomuto seriálu šéfoval Ragnar. Stále se ale jedná o nadprůměr v dnešní seriálové produkci. Za mě spokojenost. ()

jakkobCZ

K mé rozpolcenosti tato epizoda jen přidala další úroveň. Některé pasáže čistá nula. Jsou ty postavy debilní? Fetují při jejich psaní scénáristé perník? Za zmínku stojí třeba slečna ChcišukatBjorna nebo postava jednookého porno-kameramana, jehož existenci jsem dosud nezvládl vstřebat do své mysli. Linka s Ivarem a jeho hoe čisté wtf. Floki nám už, zdá se, začal foukat toluen, nebo tak něco. Předvídatelnost děje také stoupá do jiných galaxií. Na dno seriálové tvorby se ale, i když se tam blíží asi takovou rychlostí, jakou Andrej Babiš mladší fičel na Krym, ještě toto dílko nepropadlo. Stále vnímám v některých ještě nedojebaných dějových linkách, byť jen malou, špetku naděje na vzkříšení kvality tohoto seriálu. Třeba postava krále Alfreda se mému srdci vskutku zalíbila. Snad to všechno neskončí očekávaným sentimentálním způsobem, nad kterým by si fandové seveřanské nymfomanky a jejího neméně na píchání závislého synátora mohli navzájem pokouřit své dyky. Pak bych už o této sérii uvažoval asi jako o stranickém programu SPD. Nechejme se ale překvapit. ()