Reklama

Reklama

VOD (1)

Ubbe, Bjorn a Lagertha připlouvají společně s Heahmundem do Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi nejsou zrovna vřele vítáni. Král Alfred je ochoten jim nabídnout zemi slíbenou králem Ecbertem, ale musí svoji loajalitu prokázat v boji proti nepřátelům Anglie, seveřanům z Dánska. Heahmund by se rád vrátil do Sherbourne, kde býval biskupem, ale jeho staré místo je již obsazené. V Kattegatu oznamuje Ivar, že jeho novou královnou bude Freydis. Harald tento moment bere jako signál, že jeho ambice stát se králem celého Norska jsou zcela pryč, když Ivar zplodí dědice. Ale je toho Ivar vůbec schopný? (TV Prima)

(více)

Recenze (27)

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Alfred je voči Vikingom milosrdný. Samozrejme, chce od nich boj proti svojim nepriateľom. Biskup je nespokojný s tým, že sa mu teraz nemôže vrátiť jeho biskupstvo a na vlastnú päsť sa vyberie vyhlasovať pasívne nepriateľstvo aktuálnemu biskupovi. Epizóde, rovnako ako minule, stále chýba drive. Ivar si myslí, že krvou oplodnil ženu. Navyše tu máme veľmi riskantné udalosti, ktorými si niektoré postavy možno podpísali nad sebou ortieľ. Bjorn opäť nevie, ako uvoľniť testosterón, niekto chce vyvolať Hvitserkovu pomstu a biskup sa rozhodne pred dvomi svedkyňami zobrať spravodlivosť do vlastných rúk, navyše mu jeho sok predtým  prezradil, že na neho má špinu. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čím dál větší slátanina, kde se postavy chovají jako v přiblblé telenovele. Rozdíl je jen v tom, že je vše zasazeno do atraktivních kulis a do historických souvislostí. Hlavní postavy a zásadní události, drží Vikingy aspoň trochu v mezích, ale i tak...dnešní díl potvrzuje, že se mělo skončit společně s Ragnarem. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani dvanáctá epizoda mě zrovna nenadchla, i když je pravda, že to mohlo být mnohem horší. Problémem páté sezóny je hlavně to, že v ní chybí všechno, proč se mi seriál tak líbil. Někdejší kvalitní akce prakticky vymizela, plánování záludných intrik udělalo místo úplně jalovým rozhovorům a už se jen řeší kdo, kdy a s kým. ()

0verseer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Piatu sériu Vikingov pozerám už len zo zotrvačnosti a zvedavosti. Bláznivé kúsky, ktoré dokáže Hirst vyparátiť, ma spočiatku najmä pri porovnaní s kvalitnými predošlými sériami celkom nasierali. Postupne som však akcetoval fakt, že z Vikingov sa stala severská telenovela s historickým nádychom a mnohé dejové zatáčky už miesto pohoršenia vnímam úsmevne. Príkladom sú napríklad nová Bjornova a konieckoncov aj Ivarova milostná línia. Alfred, Ubbe a Harald sú asi posledné postavy, ktoré okrem päty majú aj hlavu a prepojenie prvých dvoch pomaly trochu nostalgicky začína nadväzovať na kamarátstvo Ragnara s Athelstanom... ()

EmilHS 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabší než úvodní rozjezd a to hlavně proto, že tohle bylo vlastně takové pokračování a seznamování s vývojem. Byly přidány další postavy a naopak nějaké zase odebrány. Ale proč? Ta Margrethe se tam na ty dva díly objevila jen tak ze srandy? Jenom aby nahnala Ivarovi strach a zjevila se mu ve snu...? Mám pocit, že tam byla přidaná proto, aby se mohlo dát alespoň něco do traileru, protože v tomhle díle se jinak vlastně nic nestalo. Zápletka v Anglii OK, ale ten nový biskup neměl hned zemřít. K té princezně z bůbvíodkud, co se tam skoro zázračně zjevila, se vyjadřovat zatím nechci, ale doufám, že jí tedy alespoň producenti nějak využijí, když už dostala tolik prostoru. Celkově by se mělo dát více prostoru starým tvářím- Bjorn, Lagertha, Rollo (jestli tam ještě bude) nebo klidně i Krásnovlas, protože nové postavy v seriálech jako Vikingové většinou nezaujmou. I přes trošku slabší díl se nicméně i na další těším, protože jak už tak znám seriály a především Vikingy, tak by se v příštím díle mělo odehrát něco živějšího. :) PS. K Flokimu se snad už ani nebudu vyjadřovat :D ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Kostel v Sherborne je postaven v gotickém stylu, tedy ve stylu, který se užíval až o několik století později, než se odehrává samotný děj. (Cheeter)

Reklama

Reklama