Reklama

Reklama

Sight

Krátkometrážní / Sci-Fi
Izrael, 2012, 8 min

Hudba:

Hanan Revivo

Obsahy(1)

Diplomové video z Bezaleal Academy of Arts představuje zrakový implantát z hi-tech budoucnosti. Život se náhle stává hrou a vše je úžasné. Ovšem jen do té doby, než hra začne zasahovat do života. (mr.filo)

Recenze (48)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je pravda, že implementujete a manipulujete se zrakem ostatních lidí?" Tohle škádlení mezi Patrickem, Daphne a balící aplikací mě bavilo. Sice mne poněkud znervózňuje svět, ve kterém i "chytré" kuchyňské prkýnko vykazuje větší známky inteligence než já, ale na druhou stranu se jako bezfacebookový, bezaplikační a hloupým telefonem disponující obyvatel planety Země ještě cítím celkem svobodně. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Povedené a aktuální zamyšlení nad tím, že není úplně domyšlené cpát tyhle moderní informační "hlavně abych byl vždycky a všude online" technologie do všeho, zejména ne do vlastní hlavy. Rozuzlení může překvapit jen ty, kdo tu zdravou míru skepse postrádají, ale s ohledem na do detailů vymazlený vizuální styl tohoto snímku a objektivně vzato slušně odvedenou práci na nějaké té myšlence nemám důvod jít pod 80%. ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Dalo by se říct, že to bylo takové vylepšení The Sims - celý život je hra a dokončování nějakých levelů. Při krájení okurky přece potřebujete, aby vám někdo psal jak to byl krásný řez. Nebudete potřebovat žádnou výzdobu bytu, žádnou technologii, nepotřebujete peníze ani platební karty, na co jídelní lístek atd. všechno to budete mít v hlavě. Ale jako teď vážně, docela děsivá a bohužel i možná budoucnost. Každopádně vizuálně to funguje perfektně, myšlenka taky skvělá. 4-5*. K vidění zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/zrak ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Skvělý nápad, který vychází z toho, jak v současné době funguje společnost. To, jak se na lidi díváme, je někdy i podobnou optikou, jen to není tak dokonalé. Na jednu stranu si člověk řekne, že v tom určitá krása je. Krása v jednoduchosti. Celkem děsivé, kdyby to takto mělo fungovat. Na druhou stranu, možná se toho opravdu dočkáme. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Nápadité, vizuálně úžasné, znepokojující a asi i tak trošku vizionářské. Nakolik je poslední přívlastek skutečně trefný si ovšem netroufám posoudit - pokud bychom tohle video teoreticky viděli za takových dejme tomu 20 let, byli bychom překvapeni předjímavostí jeho tvůrců, nebo bychom u něj spíše vyprskli smíchy, jako dnes třeba u starých dílů Star Treku? Kdo to ví, odpoví... Víc takových originálních kraťasů, inspirujících k plodnému zamyšlení. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama