Sight

Krátkometrážní / Sci-Fi
Izrael, 2012, 8 min

Hanan Revivo

Diplomové video z Bezaleal Academy of Arts představuje zrakový implantát z hi-tech budoucnosti. Život se náhle stává hrou a vše je úžasné. Ovšem jen do té doby, než hra začne zasahovat do života. (mr.filo)

Vančura

Nápadité, vizuálně úžasné, znepokojující a asi i tak trošku vizionářské. Nakolik je poslední přívlastek skutečně trefný si ovšem netroufám posoudit - pokud bychom tohle video teoreticky viděli za takových dejme tomu 20 let, byli bychom překvapeni předjímavostí jeho tvůrců, nebo bychom u něj spíše vyprskli smíchy, jako dnes třeba u starých dílů Star Treku? Kdo to ví, odpoví... Víc takových originálních kraťasů, inspirujících k plodnému zamyšlení. ()

easaque

+4* Na studentský film je to velmi dobrý počin, který jako by vypadl z oka některému dílu z Černého zrcadla. Na poli osmi minut rozvinout slušný příběh a ještě k tomu kvalitně zpracovat s poučnou pointu, tomu říkám úspěch. Já si to užil a doporučuji ke shlédnutí třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Gemini

Povedené a aktuální zamyšlení nad tím, že není úplně domyšlené cpát tyhle moderní informační "hlavně abych byl vždycky a všude online" technologie do všeho, zejména ne do vlastní hlavy. Rozuzlení může překvapit jen ty, kdo tu zdravou míru skepse postrádají, ale s ohledem na do detailů vymazlený vizuální styl tohoto snímku a objektivně vzato slušně odvedenou práci na nějaké té myšlence nemám důvod jít pod 80%. ()

kaylin

Skvělý nápad, který vychází z toho, jak v současné době funguje společnost. To, jak se na lidi díváme, je někdy i podobnou optikou, jen to není tak dokonalé. Na jednu stranu si člověk řekne, že v tom určitá krása je. Krása v jednoduchosti. Celkem děsivé, kdyby to takto mělo fungovat. Na druhou stranu, možná se toho opravdu dočkáme. ()

redwik

Parádna vízia budúcnosti. I keď dúfam, že takto neskončíme. Chlapík, pracujúci pre firmu, ktorá vyrába život vylepšujúce zrakové implantáty, ide na rande s obyčajnou ženou. Je super, že vidíme skrz jeho oči. Môžeme vidieť, že všetko je len nejaká hra alebo aplikácia. A úplne najviac sa mi páči scéna, keď prídu ku nemu domov. Prázdne steny, a pritom také plné. Naozaj som fascinovaný ako si autori dali záležať, aby to vyzeralo čo najrealistickejšie. Nuž, ja len dúfam, že ak raz niečo takéto na svete bude, tak nedopadneme ako tá milá slečna. ()