Sight

Krátkometrážní / Sci-Fi

Izrael, 2012, 8 min

Povedené a aktuální zamyšlení nad tím, že není úplně domyšlené cpát tyhle moderní informační "hlavně abych byl vždycky a všude online" technologie do všeho, zejména ne do vlastní hlavy. Rozuzlení může překvapit jen ty, kdo tu zdravou míru skepse postrádají, ale s ohledem na do detailů vymazlený vizuální styl tohoto snímku a objektivně vzato slušně odvedenou práci na nějaké té myšlence nemám důvod jít pod 80%.(26.8.2012)

Skvělý nápad, který vychází z toho, jak v současné době funguje společnost. To, jak se na lidi díváme, je někdy i podobnou optikou, jen to není tak dokonalé. Na jednu stranu si člověk řekne, že v tom určitá krása je. Krása v jednoduchosti. Celkem děsivé, kdyby to takto mělo fungovat. Na druhou stranu, možná se toho opravdu dočkáme.(21.8.2014)

Originální, povedené a hlavně aktuální zamyšlení nad všemi těmi technologiemi, které už dnes "ovládají" svět. Dokonalá vizuální stránka a skvělý samotný nápad. Bylo by skvělé to trochu rozvinout a udělat na tohle téma celovečerní film. A jen tak na závěr- nejsem si úplně jistá jestli by mi vadilo se dožít téhle budoucnosti, nebo ne.(30.12.2012)

Parádna vízia budúcnosti. I keď dúfam, že takto neskončíme. Chlapík, pracujúci pre firmu, ktorá vyrába život vylepšujúce zrakové implantáty, ide na rande s obyčajnou ženou. Je super, že vidíme skrz jeho oči. Môžeme vidieť, že všetko je len nejaká hra alebo aplikácia. A úplne najviac sa mi páči scéna, keď prídu ku nemu domov. Prázdne steny, a pritom také plné. Naozaj som fascinovaný ako si autori dali záležať, aby to vyzeralo čo najrealistickejšie. Nuž, ja len dúfam, že ak raz niečo takéto na svete bude, tak nedopadneme ako tá milá slečna.(15.5.2013)

• Aljak

Na mňa to dojem nespravilo takmer žiadny, za čo asi veľkou mierou môže aj moja averzia voči tej hyper-technologizácii, ktorá v tejto dobe postihla tento svet. Takže asi preto som si tento krátky film vôbec neužíval, skôr mi bolo z toho smutno ako už aj v dnešnej dobe je postupne všetko ľudské postupne nahrádzané kadejakými technológiami a tým pádom upadajú akékoľvek medziľudské vzťahy :((3.9.2013)