Přežili jsme invazi

• USA Saints and Soldiers: Airborne Creed (více)

15. srpna 1944 uskutečnily americké jednotky invazi do francouzského Provensálska, aby tu podpořily a ochránily spojenecké vojáky, kteří se v Normandii vylodili 6. června téhož roku. Po nočním seskoku se musí tři parašutisté na zemi shledat se svými spolubojovníky ve vesnici Les Arcs. Tady pomáhají místnímu odbojovému hnutí osvobodit několik jeho členů a organizují přepadení německé obrněné jednotky. Bude prolita krev, některým zhasnou veškeré naděje, jiní naleznou lásku, ale každý z mužů se změní...navždy. (oficiální text distributora)

kenkaku

Ryan Little má evidentně téma rád. Jako volné pokračování "Saints and Soldiers" sice udělal jeden malý přešlap, ale otázka je kdo si toho vůbec všimne (jeden herec hraje dvě různé postavy :)). Za sebe dávám plus "německému důstojníkovi". Jeho postava totiž hraje právě v prvních "Saints and Soldiers" řadového vojáka co sám musí mačkat kohoutek, kdežto tady už má popravčí četu vlastní. Za sebe to jako pokus fakt oceňuju (i když... nebyla náhodou invaze v Normandii před Ardenama? ;) fuj fuj... hned myšlenku zapudit než mě to pokazí dojem :D). Snaha o provázání tu prostě je (i když stejně jako u toho kiksu s "dvojrolí"... kdo si toho všimne ;)). Film jako takový nijak neuráží ani neirituje. Střídá rozumnou akci a "povídací pasáže" které mají za cíl dát postavám tvář (než je zastřelí... dřív nebo později). Moc se mi líbilo že film nepůsobil lacině a vážně nedal mi jediný důvod ho nechtít vidět znovu. Protože prvnímu Ryanovu počinu jsem dal hvězdičky 4 a toto se mi líbilo malinko méně (povídání až moc), dávám tři (mezi námi 3,5). ()

jirijost

Kolikrát už jsme zažili takové zklamání, trailer vypadal naprosto bombově ale film tomu neodpovídá. Neni to špatné ale ani žádný trhák, Přežili jsme invazi je pouze další válečný film který zapadne do šedého průměru. Například seskok v den D měl být určitě zpracován mnohem lépe, to že se podívám na to jak paragáni sedí v letadle blikne červené světílko a pak už jsou na zemi neni žádný zážitek. Stejně jako na Přežili jsme Ardeny je tu hodně znát že film je nízkorozpočtový až běda ale abych jenom nekritizoval, tak setkání s Němci ve spojeneckých uniformách bylo moc povedené. Přesto dávám tomu jen dva body. ()

cmenda

Na americkou tvorbu o válce v evropě pěně zpracováno a slušně koukatelné .I když chvílemi dost protahováno . ()

MickeyStuma

Dle originálního názvu 'Saints and Soldiers',   se jedná o další příběh a poctu vojákům z   doby 2. světové války a to tentokrát s   podtitulem 'Airborne Creed'. Český distribuční   název u předchozího titulu byl 'Přežili jsme   Ardény'. Teď se přežívá invaze a jedná se   tak trochu o podobný příběh. Tentokrát je   však velmi znatelný menší rozpočet a značná   roztahanost děje. Zpočátku se zdá být   příběh jakž takž přijatelný, ale čím   blíž byl konec, tím víc se zvyšovala nudnost.   Válečné scény jsou přítomny jakoby jen z   nutnosti. Komornost vyprávění však tomuto   žánru spíše škodí. A tak se od tohoto   válečného snímku nedá nic zásadního   očekávat. ()

Lucas87

Filmu mohu vytknout jen slabé počítačové efekty, a nepřizenost těch třech paragánů. Plusem je ta děvčina z francouzského odporu a setkání s němci v amerických uniformách, spolu se závěřečnou přestřelkou, to považuji naopak za zdařilé. Proto hodnotím 3 hvězdami. ()

sarfian

Pokus o vojnový film sa teda moc nevydaril. Traja paragáni sa snažia niekam dostať. Ich cesta je až na pár scén dosť nudná a nezaujímavá. Pozrieť sa to dá, ale len raz. VIDENÉ 1x ()

Matt007

Důkaz, že i s nevelkým rozpočtem se dá natočit celkem kvalitní válečný film, samozřejmně na trháky tipu Zachraňte vojína Ryana to nemá ale i tak se líbilo. Filmu dávam takové trošku lepší 3 hvězdy. ()

markyzgero

je to tak. medal of honor a call of duty mi natolik zvedly nároky na atmosféru bojů wwii, že průměrnej film mě už neuspokojí. jenže stejně jsem vděčnej za každej kus, kde uslyšim charakteristickej zvuk došlýho zásobníku M1 Garand. ()

TommyDiamond

Myslím, že ty zajímavé a dobré snímky o 2.světové válce už byly natočeny. Do budoucna asi nikdo žádný trhák z 2. světové války nenatočí. Přežili jsme invazi byl podle mě zbytečný filmařský počin. Nuda, mluvení a občas nějaký ten výstřel z dobových zbraní. Víc než jednu hvězdu dát nemůžu..... ()

windows odpad!

Neuvěřitelně slabý film, nemotorní Němci, hrdinní Američané. Po shlédnutí občas uvažujete, jak Nacisté mohli dobýt Evropu. To staří Čechoslováci museli bejt jooo esa, když odevzdali stát s opevněním právě těmhle, co bojují, jak naše děti za barákem... Odpad, kdo dal víc jak ** musel bejt zhulenej...by mě zajímalo jak potom hodnotili třeba Ryana.... ()

myrecko

Ma to dej a gradaciu. v 2/3 filmu som si myslel ze to uz konci ale potom sa to opat posunulo. Mam pocit ze film ktory nema efekty je pre niektorych hned odpad. Ak ma clovek rad vojnove filmy tak a oplati pozriet. ()

Brano odpad!

Jeden z najhorších vojnových filmov z obdobia druhej svetovej vojny, aký som kedy videl. Strašne nezáživné, nudné a miestami stupídne. Tie retrospektívne pohľady do minulosti mi dosť vadili. Po polhodine som to vypol. Nemalo to hlavu ani pätu. ()

rasto87

Najlákavejšie na tomto filme bol asi trailer. Nízko rozpočtové vojnové béčko, ktoré stojí akurát za jedno pozretie. Musím sa však zasmiať na scéne s coca colou, tá bola asi odjakživa. ()