poster

Dobrodruzi

 • Francie

  Les Aventuriers

 • Itálie

  I tre avventurieri

 • Slovensko

  Dobrodruhovia

 • Velká Británie

  The Last Adventure

 • USA

  The Last Adventure

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ****

  K Dobrodruhom som sa dostal cez Soviu rieku, keď som si pozeral filmografiu Roberta Enrica. Pamätám si, ako bol v recenziách označovaný za mladého, veľmi nádejného režiséra, ktorého meno si máme zapamätať. A dnes je už deväť rokov po smrti. Na Dobrodruhov som úplne zabudol, ale stačil obsah, pár komentárov a fotografií a už ich mám v pamäti ako-tak zrekonštruovaných. A aj keby sa mi ich podarilo ešte raz vidieť, neverím, že by to pohlo so súčasným hodnotením.(26.11.2010)

 • gudaulin
  ***

  Název snímku sice vyvolává představu dobrodružné podívané, fungoval by ale mnohem líp, kdyby se soustředil na vztah dvou blízkých kamarádů, mezi které vstoupí krásná žena, a lety prověřené přátelství je vystaveno nečekané zkoušce. Historka o vraku na dně oceánu a střet s bandou zahraničních žoldnéřů je totiž na příběh naroubován uměle a klíčové střetnutí na romantickém ostrůvku je navíc zrežírované nedbale. Joanna Shimkus v roli osudové ženy příiš herectví nepředvádí, je to typický případ modelky, která v mládí prodávala své půvaby, aby se posléze výhodně provdala a ze světa kinematografie se vytratila. Co beze zbytku funguje, je přítomnost dvou velikánů francouzské kinematografie Ventury a Delona. Celkový dojem: 60 %.(11.10.2017)

 • ledzepfan
  ****

  Parádní film který čerpá sílu především z až překvapivé tenze půvabného trojúhelníku Delon, Shimkus, Ventura. Poslední/třetí dějství sice díky tomu už vyznívá poněkud dlouze a snad i přebytečně, ale sílu těch prvních dvou třetin to nemá sílu neutralizovat... Delona jindy moc nemusím, ale tady byl zcela přirozený. Ventura, jako vždycky, na hraně geniality. A Shimkus člověk prostě musí milovat..(2.3.2020)

 • RumbleFish
  ****

  Vzhledem ke zde přítomným komentářům jsem čekal trochu více. Mám rád (z dnešního pohledu již) starou francouzskou školu, samozřejmě s herci, kteří k této etapě patří a Delon patří vůbec mezi mé top herce - možná nehraje úpně skvěle, ale charisma má za 10 herců... a vlastně především z těchto důvodů dávám 4*. Jinak scénář je pomerně slabý a citově mě tento film docela minul (když zastřelí Delona na konci Sicilského klanu, bylo mi to moc líto, tady mi to bylo skoro jedno) a o nějaké ódě na ctnosti a lidské přátelství... ale kdeže, prostě slušný film s výbornými herci. 7/10(23.2.2010)

 • slunicko2
  ***

  Překvapivě dobrá balada o chlapském přátelství. 1) Celou dobu jsem si říkal, kdy ta přátelská pohoda mezi dvěma chlapy a jednou ženskou skončí. Po polovině došlo ke zvratu. Nadále byl děj sice čitelný, ale i tak krásný._____ 2) 32letý Alain Delon předváděl krásný hrudník a pěkné odžínsované boky (na lodi), 48letý Lino Ventura zastupoval chlapský background a 24letá Joanna Shimkusová představovala ženský element._____ 3) Joanně ostatně její náchylnost ke starším mužům zůstala i v civilu. Čtyři roky po natočení snímku se seznámila se Sidney Poitierem, dvakrát s ním otěhotněla, později si ho i vzala (všimněte si pořadí) a herectví pověsila na hřebík.(29.1.2020)

 • - Jména Manu a Roland si autor vypůjčil z jiné své knihy – „Díra“, podle které také vznikl slavný film. [Zdroj: Cinema 8/2018] (Stoka)

 • - Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)

 • - Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)