poster

Dobrodruzi

 • Francie

  Les Aventuriers

 • Itálie

  I tre avventurieri

 • Slovensko

  Dobrodruhovia

 • Velká Británie

  The Last Adventure

 • USA

  The Last Adventure

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ****

  Dva chlapi, jedna žena, člověk by čekal že z toho logicky budou muset vznikat třenice, ovšem to by nesměl člověk koukat na Dobrodruhy. Lino Ventura s Alanem Delonem dávají totiž celoživotně přednost honbě za dobrodružstvím. Když jim do životů vstoupí osudová žena, prostě ji přiberou a jedou si dál to svoje. Významnou roli zde hraje jistá populární francouzská ostrovní pevnost. 80%(1.4.2019)

 • mortak
  ****

  Když knihy José Giovanniho převede na plátno někdo jiný než on sám, výsledek povětšinou stojí za to. Giovanni se totiž psaním vlastně ospravedlňoval za svou temnou minulost (vydírání židů za WWII a jejich vraždy, kolaborace s Francouzským Gestapem), a snažil se, povětšinou v tandemu s Delonem, romantizovat gangsterský svět. Ovšem Enrico dokázal vyvážit v prvním díle Dobrodruhů (druhý díl knihy Giovanni natočil jako svůj debut) tuto romantizující složku s hořkostí reality, a tak hlavně první půlka filmu, ve které se sny trojice hrdinů proměňují v prach, je velmi intenzivní. Jistě, v jádru nejde o nic víc než o moralitu "peníze dávají svobodu, ale bez lásky a kamarádů jsou k ničemu", ale v porovnání s dalšími Giovanniho pokusy zachytit ten prchavý pocit svobody dobrodruha stojí Dobrodruzi na špici.(8.5.2017)

 • hrona
  *****

  Jeden z nejlepších filmů s Delonem vůbec a společně s Lino Venturou. Bohužel na něj snad všechny televize zapoměly a naposledy se tento film vysílal ještě před 89 rokem. Film, kde jako dva nerozluční kamarádi hledají poklad u Konga je vyjímečný, nejenom tím, že v něm je jedna z nejdramatičtějších závěrečných scén tehdejší doby, odehrávající se v pevnosti Boyard, ale také si Delon střihl i jednu z ústředních písní. Vynikající podívaná(28.11.2009)

 • noriaki
  *****

  Úžasný příběh o kráse přátelství, silný jak v myšlenkách, tak v pocitech. Herecky je to neskutečná paráda, Delon a Ventura se celou dobu trumfují kdo z nich je přirozenější před kamerou a kolem nich krouží Joanna Shimkus, okouzlující jako rozkvetlá louka za letního deště. Chemie mezi trojicí hrdinů by se dala stáčet do lahví a prodávat, kupodivu to více jiskří mezi oběma mužskými. Jsou to rození sympaťáci, ve své podstatě smolaři, ale s dobrým srdcem a neustále optimističtí snílci. Pouto mezi trojicí protagonistů je tak silné, že v pohodě zastínilo zápletku a úplně vygumovalo vedlejší postavy. Všechno bledne před jejich souzněním, jak pro ně, tak pro diváka. Excelentní snímek a ještě lepší zážitek.(7.1.2013)

 • 1frida2
  *****

  Úplně super dobrodruzi! Bylo tam všechno, jak má být, charismatický Delon, správný chlap Ventura, krásná holka citovka, gangsteři hnusní, pevnost Boyard, nádherné exteriéry, k nasycení. Velké diky všem, kteří toto chtěli natočit, mohli natočit a natočili.Abychom my toto mohli vidět, vnímat a slyšet.(8.9.2014)

 • - Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)

 • - Jména Manu a Roland si autor vypůjčil z jiné své knihy – „Díra“, podle které také vznikl slavný film. [Zdroj: Cinema 8/2018] (Stoka)

 • - Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace