poster

Dobrodruzi

 • Francie

  Les aventuriers

 • Itálie

  I tre avventurieri

 • Slovensko

  Dobrodruhovia

 • USA

  The Last Adventure

 • Irsko

  The Last Adventure

 • Velká Británie

  The Last Adventure

Dobrodružný / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1967, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vesper001
  *****

  10/10. Dobrodruhy považuji za jeden z nejkrásnějších příběhů o přátelství a za jeden z nejlepších filmů vůbec. Příběh sám o sobě nepůsobí nijak převratným dojmem, ani neřeší žádný palčivý společenský problém. Hlavní postavy jsou obyčejní lidé, kterým se v životě moc nedaří. Všichni ale mají své sny a snaží se v životě udělat něco velkého a zároveň se tím vymanit ze všednosti svých existencí. Navzájem se při tom podporují, pomáhají si a drží jeden druhého až do konce. „Kdybyste byl pilot, neměl byste někdy chuť proletět letadlem Vítězný oblouk?“ (…) „A kdybyste byl automechanik, pokoušel byste se o převrat v automobilovém průmyslu?“ „To asi ne. Proč bych to dělal?“ „No jistě – právě!“ (více zde)(21.3.2011)

 • Radko
  ****

  Moderné umenie je mŕtve! Vzdajme teda, priatelia hold priateľstvu. Priateľstvu, povznesenému nad akékoľvek vecné hodnoty. A to aj napriek - alebo vďaka (?) - solídnemu finančnému zabezpečeniu. Skvostná práca. Detské dobrodružstvo a smelé sny narazia na neúprosnú konečnosť žitia aby sa napokon veční optimistickí smoliari a fantasti nejako vysporiadali s tým čo zostalo.(8.9.2014)

 • PetrPan
  *****

  Nejhorší je, když si člověk uvědomí, že je spíš tím chlapíkem z kasina - kdybych byl pilotem, neproletím Vítězným obloukem a kdybych byl automechanik, nechtěl bych změnit automobilový svět. Krásný film o snech a ideálech, odvaze žít podle svých představ, svobodě, síle, přátelství, lásce, štěstí, smutku a bolesti. Neobyčejný příběh o neobyčejných krásách života bez pachuti všední reality. A teď když přemýšlím jak ukončit svůj komentář mi došlo, že taky nejsem onen muž z kasina bez ideálů či odvahy, jsem totiž táta.(27.8.2014)

 • gogo76
  ****

  Chvíľu v úvode trvá, kým sa to rozbehne a konečne vyrazíme na more za strateným pokladom. Od tohto momentu mal u mňa film bližšie k štyrom hviezdam, pretože dovtedy som to videl na priemer. Film však zďaleka nekončí, je stále zaujímavejší a napínavejší a pravé dobrodružstvo sa iba začína. Záver a vlastne všetky scény na pevnosti Boyard boli skvelé. Akčný záver kde proti sebe stoja modernejšie zbrane proti tým schovaným z 2. svetovej vojny po nemeckých vojakoch je výborný. Granátov bolo dosť a vidieť sympaťákov Delona a Venturu strieľať z nemeckej pištole P-38 bolo zaujímavé. Celkovo slabší úvod, ale inak spokojnosť. 80%.(1.12.2013)

 • gudaulin
  ***

  Název snímku sice vyvolává představu dobrodružné podívané, fungoval by ale mnohem líp, kdyby se soustředil na vztah dvou blízkých kamarádů, mezi které vstoupí krásná žena, a lety prověřené přátelství je vystaveno nečekané zkoušce. Historka o vraku na dně oceánu a střet s bandou zahraničních žoldnéřů je totiž na příběh naroubován uměle a klíčové střetnutí na romantickém ostrůvku je navíc zrežírované nedbale. Joanna Shimkus v roli osudové ženy příiš herectví nepředvádí, je to typický případ modelky, která v mládí prodávala své půvaby, aby se posléze výhodně provdala a ze světa kinematografie se vytratila. Co beze zbytku funguje, je přítomnost dvou velikánů francouzské kinematografie Ventury a Delona. Celkový dojem: 60 %.(11.10.2017)

 • - Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)

 • - Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace