Reklama

Reklama

Dobrodruzi

  • Francie Les Aventuriers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (179)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Ja mam proste pre tieto stare filmy 60. rokov slabost, a teda sa mi dostala do ruk dalsia kvalitna europska filmarina s panom Vino Lenturom a Alainom Delonom. Film je tak trochu aj o hladani pokladu kdesi v africkom Kongu. Co vsak posunulo film do vysokych met, su obdivuhodne herecke koncerty a vyborna rezia. Takze za seba som spokojny a vrele filmecek doporucujem. 92 % ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak tento snímoček ma zahrial pri srdci. Nádherná oslava úprimného priateľstva na pozadí dobrodružstva a honbe za pokladom. Navyše tu hrajú bok po boku Lino Ventura a Alain Delon, pričom o ich kvalitách hádam netreba nikoho presviedčať. Tomu sa povie príjemne strávený čas pri filme. 80/100 ()

Reklama

topi 

všechny recenze uživatele

Přátelství, láska a svoboda. Tyto slova nejlépe vystihují film Dobrodruzi. Ústřední trojice Lino Ventura - Joanna Shimkus - Alain Delon fungují přímo chemicky. Roubaixova hudba je naprosto čarovná (podobně jako u Staré pušky). U dobrých filmů bývá zvykem, že končí nezapomenutelnou scénou. Tady jsou ty scény hned dvě. Na konci a taky uprostřed. Hodně silnej filmovej zážitek!! ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

10/10. Dobrodruhy považuji za jeden z nejkrásnějších příběhů o přátelství a za jeden z nejlepších filmů vůbec. Příběh sám o sobě nepůsobí nijak převratným dojmem, ani neřeší žádný palčivý společenský problém. Hlavní postavy jsou obyčejní lidé, kterým se v životě moc nedaří. Všichni ale mají své sny a snaží se v životě udělat něco velkého a zároveň se tím vymanit ze všednosti svých existencí. Navzájem se při tom podporují, pomáhají si a drží jeden druhého až do konce. „Kdybyste byl pilot, neměl byste někdy chuť proletět letadlem Vítězný oblouk?“ (…) „A kdybyste byl automechanik, pokoušel byste se o převrat v automobilovém průmyslu?“ „To asi ne. Proč bych to dělal?“ „No jistě – právě!“ (více zde) ()

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Příběh začíná na výkupišti surovin někde na okraji Paříže, kterou vlastní Lino Ventura s jeho nejlepším kamarádem Alainem Delonem, který je akrobatický pilot. Jednoho dne za Linem přijde svůdná intelektuálka Joanna Shimkus, která od něj chce koupit nějaký šrot. V té době nikdo netuší, že tento šrot chce kvůli svému umění a že se později všichni tři spřátelí. Bohužel Alain přijde zásluhou nešťastné náhody a nepochopení o licenci a tak zoufale shání peníze. Lino se pro změnu snaží zkonstruovat motor do závodních automobilů. Joanne se snaží prorazit se svým rádoby uměním do světa. Linovi zhoří celé auto, Joanně nepřijme její umění kritika a tak těmto nešťastným a chudým lidem včetně zkrachovalého letce nezbude nic jiného, než uvěřit báchorce o ztroskotaném letadle se zlatem na dně oceánu, kterou Alain vytřískal s jenoho chlápka, který měl za příčinu jeho odebrání licence. Nikdo z nich nemá co ztratit a tak se všichni tři vydají na spanilou cestu oceánem hledat poklad. Celou dobu je pronásleduje letec, který se zachránil ze ztroskotaného letadla. Není však zlý a dá se na jejich stranu a přivede je k pokladu. Během celé cesty se všichni zamilují do půvabné Joanne, která je nešťastnou náhodou zastřelena pronásledovateli a hledači pokladů. Alain a Lino pohřbí její tělo do moře a zbaví se letce, který je přivedl na místo kde kdysi letadlo ztroskotalo a který mimo jiné z části mohl za smrt Joanne. Po návratu na souš se snaží co nejlépe vyplnit tajná přání Joanne a předat její díl pozůstalým. Jediný schopný pozůstalý se zdá být její bratranec, který je dovede až ke bývalé pevnosti, ze které chtěla Joanne udělat ateliér a kde se nyní ukrývá munice z II. světové války (dal bych ruku do ohně za to, že to byla pevnost Boyard:-)) Zde je najdou pronásledovatelé, kteří neúnavně prahnou po nalezeném bohatství a Alain Deloin zde umírá v Linově náruči. V posledních slovech ujistí Lino Alaina, že jediný, koho Joanne milovala, byl právě on. Dle mého byl film hodně zdlouhavý jako tento můj komentář, tedy hlavně začátek, který byl přímo nudný, ale nutný pro pochopení děje. Potom to byl hodně nadprůměrný film. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (5)

  • Jména Manu a Roland si autor vypůjčil z jiné své knihy – „Díra“, podle které také vznikl slavný film. [Zdroj: Cinema 8/2018] (ČSFD)
  • Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)
  • Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)

Reklama

Reklama