Reklama

Reklama

Dobrodruzi

  • Francie Les Aventuriers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pilot bez licence Manu (Alain Delon), závodník bez závodního vozu Roland (Lino Ventura) a sochařka se špatnými kritikami ve všech novinách Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé potlučení nepřátelskými ranami osudu. Shodou okolností se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě 500 mio franků. A tak se vypraví poklad získat. Nejsou ale sami... (monolog)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (176)

Šakal 

všechny recenze uživatele

Čistých sto procent, jako bylo přátelství Manyho a Rolanda a jakým je i snímek samotný. Snímek, který troufám si rozhodně tvrdit, by spolehlivě fungoval i beze slov, bez jediného dialogu a samotnou podstatu by sdělil i tak. Možná ještě působivěji. Jakákoliv slova (komentář) jsou naprosto zbytečná, pouze by se tříštila jako příboj narážející na zdejší starou kamennou pevnost. Ostatně jak, podle jaké šablony, chcete popisovat čisté nefalšované přátelství, lásku a svobodu. Pokud bych měl zmínit jeden resp. dva důvody, proč Dobrodruhy shlédnout, neváhal bych ani vteřinu. Ústřední duo L. Ventura- A. Delon. Jak jsem již napsal, beze slov by se snímek obešel, bez těchto dvou velikánů nikoliv. Pouze díky nim, divák tomu, co se před ním odehrává, (rád) věří a nesklouzne to, ani na moment, v naivní báchorku. Pověstnou třešínkou na dortu je tu potom krásná mladičká Joanna Shimkus, která by mohla být tím klínem, který rozetne to čisté přátelství dvou věčných snílků, leč..... Les Aventuriers jsou snímkem, který dobrovolně ustupuje ději a který si lze pouze užít resp. prožít. (A)nebo taky ne. ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Tento film je především jedna velká nuda. Nic na tom nezmění přítomnost Ventury a Delona (zcela jistě jeden z jejich nejslabších filmů). Nanicovatý odnikud nikam líně se sunoucí neděj s Roubaixovou hudbou, kterou původně zamýšlel jako podkres k dokumentu ze slavné cyklistické klasiky Paříž-Roubaix, ale nakonec to díky nostalgickému nádechu skončilo zde. Několik pěkných exteriérů , záběrů na moře a potápění dobrodružný film ještě nedělá, pokud vyloženě neteskníte po loňské dovolené v Chorvatsku nebo tu příští neplánujete v jižním Atlantiku poblíž delty Konga. A tak když se v závěru objevila pevnost Boyard, tak jsem se zájmem čekal aspoň soupeření Delona s Venturou ve šplhu na laně, chytání humrů, či sbírání červů. Ale ani ječícího Delona prchajícího z telefonní budky plné hmyzu jsem se nedočkal, bouchlo jen pár granátů. 45%. Produkce: CGIC ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

I když de Roubaixova hudba unáší podobně příjemně jako mořské vlny a Alain Delon každým gestem dokazuje, že mu jako pohodovému frajerovi jen málokdo dokáže konkurovat, nefungují Dobrodruzi jako ucelený film téměř vůbec. Přeskakování nálad z rozjívené do melancholické a z komediálně potrefené do napínavé mi vůbec nesedí a je to jen výtečná herecká trojka, která film drží i při nezvladatelných žánrových skocích. V nostalgicky přátelské rovině úžasné, v jiných smutně roztříštěné. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Ve své době to byl možná velkofilm, ale v současnosti mu chybí takřka v každé části příběhu hloubka. Všechno se hned vyřeší a honem hned nová lokace, kdy se takřka úplně odstřihne dosud odvyprávěné. Nebýt pevnosti Boyard, tak by mě u konce filmu už skoro nic nedrželo. Ale třeba scény natáčené pod vodou jsou úžasné, když si člověk uvědomí, že se psal rok 1967. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Dobrodružné drama o jednom velkém chlapském přátelství, které ustojí vše, životní propady, pracovní neúspěchy, lásku k jedné ženě i nenadále získané obrovské bohatství. Nutno říct, že jsem jim to oběma uvěřila, Alain Delon i Lino Ventura báječní. Zcela přirozeně k nim, do toho jejich světa, zapadla krásná Joanna Shimkus, coby kreativní umělkyně, snílek a senzační kamarádka. Rozuzlení mě nepotěšilo.. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (5)

  • Jména Manu a Roland si autor vypůjčil z jiné své knihy – „Díra“, podle které také vznikl slavný film. [Zdroj: Cinema 8/2018] (ČSFD)
  • Ačkoliv ve filmu název pevnosti, na které se stěžejní část filmu odehrává, není uveden, jedná se o pevnosti Boyard u západního pobřeží Francie. (vesper001)
  • Autorem stejnojmenné knižní předlohy, která vyšla i v češtině, je režisér José Giovanni. Děj filmu se ale od knihy v některých bodech odlišuje. (vesper001)

Reklama

Reklama