Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery... Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram – jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu „čistí“ město od pochybných existencí. (Česká televize)

gizi

Souhlasím s komentářem Djkoma - americký styl francouzské kriminálce v tomto případě vůbec nesedí, navíc to nemá žádnou šťávu. Už ten trapný zbytečný úvod na ostrově. Opravdu jen průměrné. 60%. Neodpustím si srovnání s o tři roky novějším filmem Nebuďte policajta, který jsem hodnotil asi před týdnem. Natočil stejný režisér, hlavní myšlenka je stejná, ale provedení je o třídu a půl lepší. ()

durkes

Žiaľ po úspešných 60-tych a rutinných 70-tych rokoch došla v 80-tych rokoch Delonovi para. To čo fungovalo predtým pod renomovannými režisérmi už vo vlastnej produkcii nestačilo. Bieda. Ani neviem začo tá jedna hviezda, možno len z úcty, nakoľko celý film bola jedna veľká sračka. ()

Sa.sa

Klasická detektivka s Delonem, která je již kultovní... Navíc bobr se už dlouho moc nevidí ve filmech! A navíc se chlap chová jako muž i žena chová tak jak má :P za mě 5hvězd ()

RoGo01

Obsah České televize urputně trvá na Paříži, ale je to Lyon. No nevadí. Co vadí, je ořechy drtící podobnost s Policejní akademií (mizerný scénář a slizká hudba). ()

milos.bradik

Nepovedený scénář, který si napsal sám pro sebe Delon společně s režisérem. Samozřejmě si tam napsal i hlavní roli a mladou milenku, protože si myslí, že je prostě i v padesáti tak neodolatelný, že každá žena hned ztrácí hlavu a jde jí jen o to dostat se Delonovi do postele. Spousta chyb a nelogičností a celá ta snaha o akční film s přestárlým Delonem byla k ničemu. Nejslabší film s Delonem, který jsem viděl. ()