Z hněvu a ze zoufalství nad neschopností justice potrestat vraha své manželky se uchýlí bývalý lyonský inspektor Daniel Pratt na jeden africký ostrov. Tam ho zastihne zpráva, že zavraždili i jeho dceru, která studovala v Lyonu. Stala se obětí záhadné teroristické skupiny, která zastřelila několik mladých lidí při krádeži zboží ze skladu. Podobných případů už policie zaznamenala více, ale pátrání je bezvýsledné.

Pratt se vrátí do Francie a snaží se vypátrat vraha zpočátku s pomocí bývalého spolužáka Stéphanea Reinera, který vede vyšetřování a dá mu jako spolupracovnici mladou inspektorku Sabine Clémentovou. Brzy však Pratt postupuje v rozporu s Reinerovým pátráním... (oficiální text distributora)

DaViD´82

Francouzské lehké béčko o pomstě z roku 1985. Jeden hrdina versus desítky nepřátel, přímočarý děj bez zvratů a spousta vystřílených nábojů. K tomu samosebou neprůstřelný hrdina a několik upocených "svalnatých" rvaček. Prostě přesně typ filmu v jakém byste tehdy očekávali vycházející hvězdu typu Van Damma. A hle, on padesátiletý Alain Delon. Což je sice překvapivá, ale nikoli zlá volba. Alespoň té nudné a jednorozměrné postavě dokázal vtisknout zdání nějaké hloubky. Celkem to odsýpá, je to drsné, místy i příjemně syrové a celkově dost podařené. Ovšem naprosto neskutečně to kazí syntetizátorové iritující peklo. Rozhodně jedno z těch nejhorších osmdesátkových. Takže nakonec pouze průměr. ()

Karlos80

Příšerná hudba (protipóly které do sebe vůbec nezapadají) a podle mě úplně zbytečná pasáž v Cirkusu (která se do tohoto druhu filmu nehodí) to jsou dva hlavní a negativní dojmy z celého filmu...Delon a spol. jdoucí v tomto filmu přes mrtvoly působí někdy opravdu směšným dojmem, stejně tak jako některé scény (při kterých byl člověk možná tenkrát úplně baf, ale dnes je tomu už opravdu jinak). Malá vzpomíná na svou kdysi věhlasnou se oživit nepodařila.. Film který se nijak nevymyká z průměru. ()

Boss321

Průměrná francouzská kriminálka s nekompromisním Alainem Delonem, který mstí smrt své dcery a každý co s tím má co dočinění nezůstane bez odplaty. Jinak se jedná o klasickou detektivku o hrdinovi, kterému zabijou všechy, na kterých mu záleží a proti velké přesile se mstí. Ovšem kvůli charismatickému Delonovi to rozhodně stojí za zkouknutí i když takovýhle kriminálek jsou mraky....... ()

Djkoma

Nejhorší Delonův film, který jsem viděl. Je cítit snaha dostat do klasické francouzské kriminálky americké trendy a hudbu, která sem však vůbec nepasuje a celý Delon je taková malá parodie sama sebe. Jsem milovník starého Delona, uhlazeného elegána, který nikam extra neběhá nebo nevyvádí, ale už jen jeho chůze nebo pohled vzbuzuje respekt, který se mi v tomto filmu vůbec nedostávalo. ()

Radek99

Francouzský krimi film, který se chce tvářit hodně syrově a expresivně, ovšem je tak na úrovni československé detektivní filmové tvorby 80. let... ani (k charakteru role silně přestárlý) akční Alain Delon to nezachrání... (a tenhle snímek má nadto asi ten nejstrašnější hudební doprovod, co se dnes dá ve filmu slyšet...proklatě novovlné syntezátory coby esence pokleslých 80') ()

• Ve scéně v hotelu, kdy nastražená kulovnice vystřelí dveře ze zárubní, tak na nich není ani škrábnutí. (sator)