poster

Slovo policajta

 • francouzský

  Parole de flic

 • slovenský

  Slovo policajta

 • anglický

  Cop's Honor

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Francie, 1985, 98 min

 • DaViD´82
  ***

  Francouzské lehké béčko o pomstě z roku 1985. Jeden hrdina versus desítky nepřátel, přímočarý děj bez zvratů a spousta vystřílených nábojů. K tomu samosebou neprůstřelný hrdina a několik upocených "svalnatých" rvaček. Prostě přesně typ filmu v jakém byste tehdy očekávali vycházející hvězdu typu Van Damma. A hle, on padesátiletý Alain Delon. Což je sice překvapivá, ale nikoli zlá volba. Alespoň té nudné a jednorozměrné postavě dokázal vtisknout zdání nějaké hloubky. Celkem to odsýpá, je to drsné, místy i příjemně syrové a celkově dost podařené. Ovšem naprosto neskutečně to kazí syntetizátorové iritující peklo. Rozhodně jedno z těch nejhorších osmdesátkových. Takže nakonec pouze průměr.(6.2.2008)

 • nascendi
  **

  Považujem za luxus, keď som si opätovne pozrel túto nenáročnú, naivnú, oddychovú detektívku. Aj keď som v hodnotení vyjadril, že nemusela byť nakrútená, domnievam sa, že nikoho jej sledovanie neurazí, pretože patrí do kategórie oddychových filmov, pri ktorých oddychujú najmä tí, ktorí sa ani nemali pri čom unaviť.(29.12.2017)

 • Boss321
  ***

  Průměrná francouzská kriminálka s nekompromisním Alainem Delonem, který mstí smrt své dcery a každý co s tím má co dočinění nezůstane bez odplaty. Jinak se jedná o klasickou detektivku o hrdinovi, kterému zabijou všechy, na kterých mu záleží a proti velké přesile se mstí. Ovšem kvůli charismatickému Delonovi to rozhodně stojí za zkouknutí i když takovýhle kriminálek jsou mraky.......(7.6.2008)

 • Radko
  ***

  Slovo "policajta" by pre príslušníka polície bolo lepšie ako policajt (napr. "Policajta Pratt likviduje lumpov hlava nehlava. Hlava z toho nebolí, naopak. Napriek jednoduchosti zápletky, je tu pekne ukázané, koho túžia mocenské zložky v skutočnosti zlikvidovať: bezdomovcov, imigrantov, sprejerov, drobných zlodejíčkov, imigrantov. Policajta Pratt je správny chlap a koná drsne, ale spravodlivo. V mene pomsty.").(1.12.2016)

 • lekr
  *****

  Nemůžu si pomoct ale tohle je hned po Dvou mužích ve městě druhý Delonův nejlepší film. I když námět je ten samý jaký kolikrát použil ve svých filmech ( nějací hajzlové mu zabijou někoho koho měl rád a on se de msít ), záporáci nejsou nijak překvapivý a i konec filmu se dá už od půlky s přehledem odhadnout, má tento film výborný scénář kde je prostě všechno, co má správná "Delonovka" mít: akce, suché hlášky, láska a i trocha brutality. Skvělý film na pozdější večer!!(18.4.2009)

 • - Ve scéně v hotelu, kdy nastražená kulovnice vystřelí dveře ze zárubní, tak na nich není ani škrábnutí. (sator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace