Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

• Martin741

Reziser Paco Cabezas /Aparecidos/ natocil pod/priemerny fryler s Nycolasom Cage-om /8 mm, Zbesilost v Srdci/ v hlavnej ulohe. Okrem Cage- a tu hra aj Danny Glover /Lethal Weapon/, ktory ale prehrava, a dost je to poznat. Pribehovo je to o ruskej mafii, ale to je uz klise. No a je tu akurat jedna autonahanacka, inak je to klasicke Cage-ovska bieda. Fakt, ak bude tocit dalej taketo filmy, dopadne na dno zumpy, kde taky Seagal uz sa uspesne zabyval. 30 %(26.1.2016)

• schizmo

Než si Cage přičuchnul k několika blockbusterům, byl to poměrně druho-ligový herec, který až na vyjímky (Leaving Las Vegas, Face-Off) hrál jak ponocnej. Po Con Air a Skále se mu ale začalo dařit a jak s jídlem rostla chuť fanoušků, rostla i chuť i filmovým studiím a producentům. Jenže Nicolas si pošlapal vlastní štěstí tím, že mu chyběla soudnost umět si vybrat aspoň průměrné filmy a tak kejval na na vše až dokejval, protože Tokarev je nejen jedna z nejhlubších žump jeho filmografie, jeho herectví, ale také suverénně nejhorší akční film roku. Zápletka kdy bývalému členu mafie zastřelí dceru je sice životaschopná, ale díry ve scénáři jsou tak velké, že nedohlédnete z jednoho břehu na druhý, a nezachrání to ani dost překvapivé rozuzlení (ona ani produkce tomu nepomáhá a leckde v Mexiku jsou schopni udělat zajímavější produkty). Pokud se Cagemu divíte, proč kejvnul na takový brak, zeptejte si i dalšího experta Danyho Glovera, kterej je ve filmu platnej jak mrtvému zimník. Bída s nouzí.(30.11.2014)

• Alnag

Film je slabý, protože pointa je jasná prakticky od začátku. Pokud jste ten "zvrat" neviděli tak zhruba od 5 minuty filmu, tak prostě nemáte dost nakoukáno, protože ty náznaky jsou tam příliš okaté. Proč jinak tolik představovat určitou postavu. Je to tradiční efekt Čechovovy zbraně (když v prvním aktu pověsíš na stěnu pušku, nejpozději ve třetím je z ní třeba vystřelit) a tady se to přece tak krásně zavěsilo... právě kvůli pointě, která má být překvapivá, ale je zjevná, dávám nízké skóre.(29.4.2014)

Momentálně má Tokarev na kontě 52% a já tomu plně rozumím. Jelikož tenhle snímek, v hlavní roli s velkým Cageem, je jednoduše slabý. Akce-dost zvláštně natočeny a je jich na akční film pramálo. Děj-neskutečně se táhne. Dialogy-nudí. Jediné, co pozvedává finální dojem směrem vzhůru, je závěrečné rozuzlení. Nebýt toho, byla by to jednoznačně podprůměrná krimi akčňárka. Asi pouze z úcty k Nicolasovi, jehož filmy mám v podstatě rád, dávám vymodlených 60%.(19.5.2014)

Neni těch otců a dcer poslední dobou trochu moc? Tentokrát se v roli mstícího tatíka ocitl Cage, takže se daly očekávat promluvy alá leklá ryba a psí oči. A taky že jo. Naštěstí tu byl celkem solidní kompars, takže se ta Cageova neschopnost trošku rozmělnila. První půlhodina je docela nudná, ale když pak zdrcený otec se svojí partičkou rozjede irsko-ruskou válku, má to sem tam koule a třeba scéna s cihlou a lanem byla parádní. Závěrečný zvrat pak potěšil i překvapil. To jsem fakt nečekal. Nebýt Cage, bylo by lépe, ale i tak se jedná o lehce nadprůměrný počin. 55%(11.5.2014)

• - Film se natáčel v Mobile v Alabamě. (rafix)

• - Prvý americký film režiséra Cabezasa. (ywo666)

• - Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)