Reklama

Reklama

Tokarev

  • Česko Kodex spravedlnosti (více)
Trailer 2

Když Nicolas Cage zjistí, že byla jeho dcera unesena ruskou mafií, svolá starou partu kriminálníků, kteří jsou pro přítele ochotni riskovat i život... Bohatý podnikatel Paul Maguire má šestnáctiletou dceru Caitlin, která ovšem nic netuší o jeho kriminální minulosti. Doma s nimi žije i její nevlastní matka Vanessa. Když spolu s Paulem odchází na důležitou obchodní večeři, Caitlin nechávají doma s dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá od detektiva, že do jeho domu vnikli maskovaní muži, oba mladíky zbili a Caitlin unesli. Zoufalý Paul se obrací na své dva kamarády, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi ukradli ruské mafii spoustu peněz a jejich kurýra zabili. Tím se tehdy rozloučili s kriminalitou. Nyní jsou tedy opět všichni tři pohromadě a vydávají se pátrat. Jejich metody nejsou zrovna útlocitné, což hned první vyslýchaný pozná na vlastní kůži. Caitlin je však zanedlouho nalezena mrtvá. Po pohřbu Paul s přáteli pokračuje v pátrání i přes nesouhlas svého tehdejšího šéfa Francise. Jak detektivové vypátrají, Caitlin byla zabita zbraní Tokarev TT 33. Je to oblíbená zbraň ruské mafie, které velí Chernov. To je muž, kterého Paul se svými přáteli kdysi okradl. Jenže Chernov je nikdy neodhalil.
Paul tedy vyvolává úmyslné konflikty, aby Chernov nějak zareagoval. Jenže on nic. A tak Paul se společníky přitvrdí a reakce následuje. Chernov přepadne a unese Kanea. Přitom stále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Vyslýchá Kanea velmi tvrdě a on přiznává tehdejší loupež. To Chernova naštve, onen okradený a zabitý kurýr byl totiž jeho bratr. Kane zemře. Paul začíná podezřívat Dannyho, který se chová zvláštně, že to kdysi ve vězení vykecal, a v hádce jej nešťastnou náhodou zabije. Zůstává tak zcela sám ve svém vzteku. A to netuší, jaké velké překvapení jej čeká, když přijde na to, že Caitlin zabil její přítel omylem během frajeření Paulovou zbraní, kterou měl doma ukrytou, a pak se jejího těla spolu s kamarádem ve stresu zbavili. Netušili, že si policie bude myslet, že s tím má co dělat mafie. Zoufalý Paul spáchá sebevraždu. (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (173)

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Když se ostřílenému režisérovi, co dosud točil akorát tak klikou od rumpálu, dostane do ruky plagiátorský scénář nějakého asi prominentního narkomana, najme profesionálního kameramana s neuvěřitelně rozsáhlými zkušenostmi z natáčení detailních záběrů kundy své manželky na VHS ze zhruba dvaceticentimetrové vzdálenosti a dokonalého střihače, jenž má za sebou už celou řadu úspěšně upravených živých plotů v Malibu a dokonce i několik papírových deček. Tak, perspektivní štáb máme na světě, zbývá jen sehnat nějakou „věhlasnou držku“, která by se neostýchala přijmout na tělo napsaný „oscarový part“. Neuvěřitelné. K dispozici je dokonce sám pán Klec, jehož hvězda v posledních letech dosáhla stádia bílého trpaslíka a marně se snaží po segalovsku znovu expandovat v rudého obra účastí v kdejaké céčkové sračce. Ten bez váhání zvolí nový, šik experimentální účes alá člen předsednictva UV KSČ a stále více podobný na komisaře Derricka se vrhne po hlavě excelovat v tomto beznadějně příšerném a pičoidním rádobysryleru. No, a výsledkem je docela obyčejná buchta. Vně spálená, uvnitř bez náplně, ani zoufale vyhladovělý pes by to nežral. Další úspěšný krok k žumpě zapomnění, Mikuláši! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní béčko ! Tokarev působí jako klasický revenge na styl 96 hodin, který překvapí velmi nečekaným a parádním zvratem. Cage je zde frajer, konečně po dlouhé době dostal pořádnou roli, akce je zde velmi slušná a působí i drsně. Cage se svými kumpány vs Ruská mafie a vybílí snad dva celé baráky pomocí brokovnic, do toho nějaký ten slow motion a skvělý soundtrack. Oddychovka 65% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $21miliónovTržby Celosvetovo $2,060,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $787,111 //počet predaných kusov 17,267Tržby za predaj DVD v USA $2,627,445 //počet predaných kusov 161,236║ opäť zaujímavé obsadenie, snaha o prekombinovaný dej, plný prekvapení, zvratov ale v konečnom výsledku to ostane len akčným bezvýznamným béčkom /40%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,UDĚLEJ CO MUSÍŠ. COKOLIV!...“ /// Stejně jako každýho, i mě (na počátku) napadlo něco vo další recyklaci únosu parchanta. Ale co, vždyť třeba takovej Taken - když Liam vyrazil čistit zeměkouli…, byla výborná zábava. Prozradím, že tady se taky čistí, ale vobčas u toho zůstává rozum stát… Scénáristi se snažej překvapit, bohužel jim po 20ti minutách docházej rozumný nápady. Na to (asi) čekali frajeři, co maj na starost akci, aby se za dalších cca 20 minut vytáhli s šíleností, kterou vydávaj za ruční práci. Ne, scénáristi nejsou to nejhorší… Video film, ve kterým i ruskej mafián dostane prostor k pronesení několika souvislejch vět a svoji drsnost může dokázat na svázaným zavěšeným chlápkovi. (ale furt bych řekl, že největší idiot má na starost tu akci…) Z pomsty se stává válka, k níž (asi) jako bonus dostávám závěrečný překvápko, vo kterým si jen dement může myslet, že bude funkční a já uroním kroupu. Místo kroupy sem se jal zjišťovat, jestli jako ten Kejč konečně neumřel doopravdy. Páč teprve tehdy by se projevila genialita scénáristů a rafinovanost toho čuráka přes akci… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju kadeřníka, co účesy N.Cage na starosti má. (Říkáme mu spolu ,,kudrnáč“) 2.) Miluju, když se všechno zvrací – myslím jako dějově. (no, možná by bylo lepší napsat ,,zvrátí“…ale kdo už tady dneska umí česky…) 3.) Thx za titule ,,mmacoo“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale atmosféra a vizual filmu mi připomínaly videohry Max Payne (ne film!!) ... Rádoby akční thriller, který by fungoval skvěle, kdyby: akční scény měly dobrou choreografii a nikoliv tak otřesně trapnou, Nicolas Cage nepodával jeden ze svých úplně nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, herci obecně nehráli tak špatně ochotnicky a dialogy nebyly tak příšerně nudné a otravné ... Sice je to akční, sice je to temný, sice je to dost brutální, ale stejně se mi to nelíbilo ... Závěr filmu budiž a hořká pachuť totálního zmaru a zbytečnosti mne rychle přivedla i na naprostou zbytečnost vzniku tohoto filmu ... ()

Galerie (62)

Zajímavosti (8)

  • Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)
  • Paul Maguire (Nicolas Cage) vo filme jazdí na aute Mustag GT500 z roku 1967. Je to totožné auto s "Eleanor", rovnako nalakovaným vozidlom, známym z jeho predošlého filmu 60 sekúnd (2000). (MikaelSVK)

Reklama

Reklama