Tokarev

Tokarev

Rage

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

Nemůžu si pomoct, ale v konečném důsledku se mi tenhle film hodně líbil. Ta pointa vůbec není špatná, Cagova postava je dobře napsaná a dobře zahraná a celé, i když to vyznívá celkem tuctově, je to podbarveno zajímavou zápletkou, která nemá až tak jednoduché rozuzlení, které je i příjemně symbolické. Tuctová akčárna/cesta za pomstou, která mi celkem sedla.(7.7.2014)

Film hrající na strunu starších filmů,docela se mi to líbilo,ale ten zvrat na konci tomu nasadil korunu,to mě dost nasralo.škoda,do tý doby drsnej thriller pro chlapy..50%.(25.8.2014)

• Payushka

Koncentrovana sragora s pitomym scenarem, dialogy, jednanim postav - snad jen ta kamera je koukatelna... Proc si to pustit? Nicolas Cage! Jeho uces snad cesali a barvili bohove. A navic tu permanentne ztraci svuj shit.(17.5.2014)

V hlavní roi Nicolas Cage, jeho grimasy + jeho účes a kadeřník, co měl dávno dostat padáka. Někdo unesl a zabil dceru stavebního magnáta Paula Maguira (Nicolas Cage) a přivolal tím na sebe jeho stráááááááášlivou pomstu. Její ctěnou, šestnáct let starou hlavinkou prošla nábojnice ze staré armádní pistole Tokarev. Stín podezření okamžitě padá na ruskou mafii, se kterou měl Maguire, coby někdejší zločinec, v minulosti pletky. Anebo to celé bylo jinak a smrt milované dcery, má na svědomí někdo jiný? Odpovědi se divák pochopitelně dočká. Jde se na to značnou oklikou a "béčkovost" je pro tento thriller doménou. Režijní styl Paco Cabezase neohromí. Není výjimkou, že často zabředává do průměru, včetně všech akčních scén, které ve filmu jsou. Přesto je styl vyprávění stále poměrně přijatelný, který z diváckého pohledu není nejatraktivnější, ale dokáže plnit funkci efektního thriller pojetí, kterému chybí zásadní povýšení na vyšší režijní level, kterého snaživý režisér nedosáhne. To, co neobsáhl a nedovyprávěl režisér, to totiž bohatě zastoupí Nicolas Cage. Jeho vlasový styling ala "kotlety & kouty" a 105+ jedna grimasa navíc, jsou bezpečně tím nejepším, co film nabízí. Cage pláče, saje (to kecám), rdousí a je temnější než Batman nad Gotham City, a přestože je jeho postava, vzhledem k jeho zločinecké minulosti, veskrze negativní, a tedy jen s obtížemi se ji dá fandit, on ji hraje sympatickým způsobem, kdy mu přece jen divák pomáhá najít spravedlnost v tom zkaženém nitru i jeho okolí. No chudák si akorát nevede evidenci, co doma přechovává za pistole, nebo trpí Alzhaimerem, protože o tom nepíši jen tak. S tím totiž souvisí závěrečné rozuzlení, kdo stojí za zabitím jeho dcery. Závěr je veden v rozporu s předešlým vyprávěním a popírá to, co před diváka do té doby předestřel. Dá se to brát ve dvou rovinách. V jedné se zkrátka a jednoduše zapomene, co divák do odhalení "killera" viděl. Druhou možností je zcela rezignovat na logiku vyprávění příběhu a vše přisoudit na vrub "béčkovému" scénáři z "béčkové produkce, kam Cage po oscarových ambicích během let spadl. Snímek vedle své rozporuplnosti, jak jej brát, také postrádá napětí i originalitu. Mnoho toho, co je v něm k vidění, už bylo videno i jinde, pře(d)vedené lepší a sevřenější formou s případným nádechem nějaké specifické atmosféry. Atmosféra většinu času absentuje a nějaké náznaky se dostaví až v závěrečné fázi. Rovněž pointa, se kterou se film vytasí, už byla v obdobném ražení vidět i v jiném filmu z devadesátých let, který ale nebyl béčkový. Za zmínku stojí možná herecké výkony ve vedlejších rolích, minimálně veterán Danny Glover v roli kamarádského detektiva, nebo sličná Rachel Nichols v roli manželky, odvedli slušnou práci. A s nimi i Cage, kterému se, i přes jeho částečně negativní charakter, nějakým způsobem bude fandit. Tenhle film je tím lepším z jeho soudobé filmografie. Lepším se rozumí, to horší, než je jeho nejhorší film. Mé hodnocení: 60%(13.12.2014)

• SaNcHeZ_cz

Nic se vydává na cestu pomsty a poteče krev. A taky mu sem tam rupne v bedně, jak je tomu už v posledních letech zvykem. A to je tak vlastně vše. Tokarev je neskutečně průměrné akční videobéčko, které nenabízí nic, co by ho povyšovalo nad úroveň prostoduché výplňovky, ve které se mihne několik pomalu vyhasínajících hvězdiček. Špatné to vyloženě není, akční scény patří k tomu snesitelnějšímu, nicméně pokud nejste vyloženě fanoušek Nica, případně masochista, asi můžete tuhle akční záležitost s klidem vynechat. [50%](23.5.2014)