Reklama

Reklama

Tokarev

  • Česko Kodex spravedlnosti (více)
Trailer 1

Když Nicolas Cage zjistí, že byla jeho dcera unesena ruskou mafií, svolá starou partu kriminálníků, kteří jsou pro přítele ochotni riskovat i život... Bohatý podnikatel Paul Maguire má šestnáctiletou dceru Caitlin, která ovšem nic netuší o jeho kriminální minulosti. Doma s nimi žije i její nevlastní matka Vanessa. Když spolu s Paulem odchází na důležitou obchodní večeři, Caitlin nechávají doma s dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá od detektiva, že do jeho domu vnikli maskovaní muži, oba mladíky zbili a Caitlin unesli. Zoufalý Paul se obrací na své dva kamarády, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi ukradli ruské mafii spoustu peněz a jejich kurýra zabili. Tím se tehdy rozloučili s kriminalitou. Nyní jsou tedy opět všichni tři pohromadě a vydávají se pátrat. Jejich metody nejsou zrovna útlocitné, což hned první vyslýchaný pozná na vlastní kůži. Caitlin je však zanedlouho nalezena mrtvá. Po pohřbu Paul s přáteli pokračuje v pátrání i přes nesouhlas svého tehdejšího šéfa Francise. Jak detektivové vypátrají, Caitlin byla zabita zbraní Tokarev TT 33. Je to oblíbená zbraň ruské mafie, které velí Chernov. To je muž, kterého Paul se svými přáteli kdysi okradl. Jenže Chernov je nikdy neodhalil.
Paul tedy vyvolává úmyslné konflikty, aby Chernov nějak zareagoval. Jenže on nic. A tak Paul se společníky přitvrdí a reakce následuje. Chernov přepadne a unese Kanea. Přitom stále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Vyslýchá Kanea velmi tvrdě a on přiznává tehdejší loupež. To Chernova naštve, onen okradený a zabitý kurýr byl totiž jeho bratr. Kane zemře. Paul začíná podezřívat Dannyho, který se chová zvláštně, že to kdysi ve vězení vykecal, a v hádce jej nešťastnou náhodou zabije. Zůstává tak zcela sám ve svém vzteku. A to netuší, jaké velké překvapení jej čeká, když přijde na to, že Caitlin zabil její přítel omylem během frajeření Paulovou zbraní, kterou měl doma ukrytou, a pak se jejího těla spolu s kamarádem ve stresu zbavili. Netušili, že si policie bude myslet, že s tím má co dělat mafie. Zoufalý Paul spáchá sebevraždu. (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (175)

castor 

všechny recenze uživatele

O zbytečnosti mnoha rolí Nicolase Cage posledních let se už popsaly stohy papíru. Chlapíka, který má stále jiskru a herectví v malíku (jen by měl urychleně vyhodit svého agenta), mnohem raději uvidím v podobné béčkové ohrané story, než ve všech těch Honech na čarodějnice nebo Ghost Riderech. Je z ní totiž alespoň trošku cítit život. Samozřejmě bychom při opětovném setkání Cage s Peterem Stormarem rádi viděli alespoň polovinu z toho, co v brilantních 8mm, jenže tehdy stál za scénářem Andrew Kevin Walker a režie se chopil (toho času) velmi spolehlivý Joel Schumacher. Tady máme co do činění s úplně jinou ligou. Z nájemného zabijáka politikem, kterému zmizí dcera, to tu ještě u Nicolase nebylo. Nápady i cokoliv, co by tenhle kousek posunulo někam výš, dochází velmi brzy, rozuzlením tomu dá navíc scénárista neuvěřitelnou korunu. Chválit tak nakonec příliš nejde, Cageovi párkrát rupne v bedně, několikrát si zastřílí a je konec. Tak třeba příště!! ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Přesně jeden z "těch filmů", které jste viděli už tisíckrát a po úvodní zápletce dokážete mechanicky odříkat děj bod po bodu i s tou velepřekvapivou pointou. Pro člověka, kterej strávil posledních 80 let na pustým ostrově čuměním do prázdný kokosový skořápky, by to mohlo mohlo bejt snad i trochu překvapivý. Ten, kdo někdy někde viděl byť je pár televizních Béček, nadšenej nebude. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Solidní béčko ! Tokarev působí jako klasický revenge na styl 96 hodin, který překvapí velmi nečekaným a parádním zvratem. Cage je zde frajer, konečně po dlouhé době dostal pořádnou roli, akce je zde velmi slušná a působí i drsně. Cage se svými kumpány vs Ruská mafie a vybílí snad dva celé baráky pomocí brokovnic, do toho nějaký ten slow motion a skvělý soundtrack. Oddychovka 65% ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

"Napravený kriminálnik Paul McGuire sa vracia domov, kde zisťuje, že jeho dcéra bola unesená ruskou mafiou." Už tieto uvádzacie texty nesú značný sarkazmus samé o sebe. Cage sa 20 rokov hľadá, vždy je pre tieto príbehové nepodarky maximálne pripravený. Ani ma nenapadne nič, čo by som k tomuto viac mohol povedať. Nemusíte to ani vidieť a o zcela nič neprídete. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Bol to veľmi sympatický experiment vybočiť z radu. Španielsky režisér Paco Cabezas sa pokúsil vytvoriť neobvyklý film v medziach obvyklého žánru. Myslím si, že sa mu to celkom podarilo. V hlavnej úlohe sa predstavil Nicolas Cage, ktorému sa úlohy nahnevaných otcov v poslednej dobe ponúkli hneď niekoľkokrát. Príliš neprehráva a pôsobil vcelku vierohodne a prirodzene. Medzi akčnými krimi thrillermi síce Tokarev nie je žiadnou hviezdou, ale rozhodne nie je žiadnym prepadákom. Paco Cabezas svojim ešte len šiestym filmom rozhodne nesklamal. Ja som bol spokojný a celkom dobre som sa bavil. Na kriminálnom thrilleri Tokarev bude asi najlepší koniec. Dal sa čakať, ale napriek tomu ma zaskočil. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (8)

  • Film se natáčel v Mobile v Alabamě. (rafix)
  • Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)
  • V čase 52:50 má hlavní hrdina (Nicolas Cage) omlácené klouby na rukou. O pár vteřin později však následuje záběr na jeho ruce, na němž je vidět, že jsou bez poskvrnky. (v.indruchova)

Reklama

Reklama