• český

Rage

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

Krásná ukázka jak se může zvrtnout nevinné prostřelení hlavy jedné blbky. Většina lidí má kostlivce ve skříni, ale Cage tam musí mít tokareva a navíc nabitýho, takže když ho následně blbka nadšeně půjčí svým značně opilým kamarádům dá se čekat, že padne ukázkovej headshot. Což se taky stane a díky jednomu blbovi, co se nechtěně trefil, vychcípá půlka ruský mafie, a X dalších k tomu jako bonus, jelikož Cage je přesvědčen, že mu dcerku sejmul nějakej pomsty chtivej kokot z jeho mafiánské minulosti. Film se i snaží, aby si to člověk myslel a naprosto šukající odhulení nám naservíruje až na konci jenže, pokud nemáte v hlavě nasráno, musí vám být jasný, že blbku nikdo neunesl, ale odprásknul jí ten zaláskovanej blb. Vysvětlím proč - Proto. No tak dobře... a) únosci by nenechali ty dva tragédy na živu b) proč by jí den po únosu odpráskli, když jí mohli odprásknout hned c) žádnej ze zabitejch mafiánů fakt nevěděl ani hovno d) jsem zasranej génius v sexy asijském těle. Stačí? Super. Sledujeme tak příběh o pomstě, kde se Cage mstí všem lidem, co jeho dceři nikdy nic neudělali ale začínaj jí ze zcela sobeckých důvodů nenávidět. Zcela je chápu. Kdyby mě někdo ubíjel k smrti kvůli krávě, kterou jsem nikdy neviděla, taky bych jí začala nesnášet. I přes zcela prokouknutelnou pointu jsem se u filmu ale škodolibě bavila a moc se těšila, jak Cage zareaguje až to jeho kouty postižené hlavě dojde. A ono mu to fakt došlo. A co se stalo? Zachoval se jako piča...chjo(27.2.2018)

• castor

O zbytečnosti mnoha rolí Nicolase Cage posledních let se už popsaly stohy papíru. Chlapíka, který má stále jiskru a herectví v malíku (jen by měl urychleně vyhodit svého agenta), mnohem raději uvidím v podobné béčkové ohrané story, než ve všech těch Honech na čarodějnice nebo Ghost Riderech. Je z ní totiž alespoň trošku cítit život. Samozřejmě bychom při opětovném setkání Cage s Peterem Stormarem rádi viděli alespoň polovinu z toho, co v brilantních 8mm, jenže tehdy stál za scénářem Andrew Kevin Walker a režie se chopil (toho času) velmi spolehlivý Joel Schumacher. Tady máme co do činění s úplně jinou ligou. Z nájemného zabijáka politikem, kterému zmizí dcera, to tu ještě u Nicolase nebylo. Nápady i cokoliv, co by tenhle kousek posunulo někam výš, dochází velmi brzy, rozuzlením tomu dá navíc scénárista neuvěřitelnou korunu. Chválit tak nakonec příliš nejde, Cageovi párkrát rupne v bedně, několikrát si zastřílí a je konec. Tak třeba příště!!(13.6.2014)

Nicolas Cage je bohužel posledních 5 let v totální žumpě. Jako jeho stálý fanoušek ale mohu tento nenápadný thriller doporučit. A to i navzdory poměrně špatného hodnocení, jelikož v tomto případě je důvodem spíše nálepka "odepsaného herce". Thriller Tokarev je sice levnější, ale zajímavá kombinace 96 hodin + Johna Wicka a když divák přehlédne tragickou choreografii i zbytečné Cageovo přehrávání, tak se tato akční jednohubka dá bez problémů shlédnout celá. Pointa celkem stojí za to. 65% ... P.S. Takový Left Behind, to je teprve peklo pro diváka na úrovni odpadních Babovřesek! :-D(27.11.2014)

Kdo stejně jako já, čeká na velkolepý návrat Nicolase Cage, si bude muset ještě počkat. Tokarev není úplně špatný film a v pár okamžicích dokáže dokonce i překvapit... záběrem...filtrem...akcí...ale je to jen pár střípků roztroušených po zemi... Zbytek je vcelku hloupý, okoukaný, bez emoce, bez děje... Docela zajímavé herecké obsazení je vlastně zbytečné. Když ze scénáře vyškrtnu absolutně bezduché postavy P. Stormare a D. Glovera, tak se bohužel vůbec nic nestane. To je strašná škoda a nehorázné plýtvání hereckým potenciálem. 50%(16.5.2014)

• SaNcHeZ_cz

Nic se vydává na cestu pomsty a poteče krev. A taky mu sem tam rupne v bedně, jak je tomu už v posledních letech zvykem. A to je tak vlastně vše. Tokarev je neskutečně průměrné akční videobéčko, které nenabízí nic, co by ho povyšovalo nad úroveň prostoduché výplňovky, ve které se mihne několik pomalu vyhasínajících hvězdiček. Špatné to vyloženě není, akční scény patří k tomu snesitelnějšímu, nicméně pokud nejste vyloženě fanoušek Nica, případně masochista, asi můžete tuhle akční záležitost s klidem vynechat. [50%](23.5.2014)

• - Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)

• - Prvý americký film režiséra Cabezasa. (ywo666)

• - V čase 52:50 má hlavní hrdina (Nicolas Cage) omlácené klouby na rukou. O pár vteřin později však následuje záběr na jeho ruce, na němž je vidět, že jsou bez poskvrnky. (v.indruchova)