• český

Rage

• slovenský

Akční / Krimi / Thriller

USA / Francie, 2014, 98 min

Prvá pomalšia polovica sa trochu utahane a nenápadne plížila do druhej jak sa vážne patrí polovice ale prežil som celý film bez utrpenia a sklonou k sebevražde narozdiel od Nic...nechápavých odborníkov na teoriu thrilleru,(ktorých si ináč nesmierne vážím), ba dokonca som sa bavil,malo to zápletku,akciu,zvrat jednoducho poctivá Cageovka a to možem...(14.5.2014)

• Xmilden

Po lehčích průserech a herecky obstojném Joeovi se Cage vrací opět do své akční bažiny. Nechápu tohoto herce, který čas od času nemá problém dokázat že hrát zcela nezapomněl proč si vybírá podobné filmy. Tokarev je stejná akční slátanina jako miliarda předešlých. Napraveného otce doženou stíny minulosti, tak že příjde o dceru. Nastává tedy cesta pomsty, zbytek nechť si každý dosadí sám..... 40%(23.7.2014)

• dr.horrible

Páčil sa mi Červenákov komentár ku Drive Angry: "Cage pochopil." Tak to je, má asi blbého agenta, alebo mu to už ľudia v prvej lige vážne nežerú, neviem. Som len nekritický fanúšik a mám rád aj jeho béčkové prehrávanie. Do Tokareva som išiel s očakávaniami, nie pre meno jeho, ale pre meno režiséra, tvorcu vynikajúceho Aparecidos, ktorý v spojení s béčkovým námetom a nasratým Cageom, mohol stvoriť minimálne zábavnú haluz. Bohužel, vinou scenára plytkejšieho než akčný žáner sám, stvoril dielo hodné tak Stevena Segala po nástupe do radov zombies, takže sklamanie, priamočiare, krvavé, o ničom.. PS: Odporúčam všetkým prečítať si tunajšiu diskusiu k tomuto filmu! Nechcem nikoho menovať, pretože nemám na mysli len jednu osobu, každopádne, padali tam perly -(14.5.2014)

Kdo stejně jako já, čeká na velkolepý návrat Nicolase Cage, si bude muset ještě počkat. Tokarev není úplně špatný film a v pár okamžicích dokáže dokonce i překvapit... záběrem...filtrem...akcí...ale je to jen pár střípků roztroušených po zemi... Zbytek je vcelku hloupý, okoukaný, bez emoce, bez děje... Docela zajímavé herecké obsazení je vlastně zbytečné. Když ze scénáře vyškrtnu absolutně bezduché postavy P. Stormare a D. Glovera, tak se bohužel vůbec nic nestane. To je strašná škoda a nehorázné plýtvání hereckým potenciálem. 50%(16.5.2014)

Nicolasovi Cageovi unesou dceru a on se ji vydává pomstít. Zabíjí jednoho mafiána za druhým, ovšem tak mu z toho drbe, že začne kosit i vlastní kamarády. Je to celkem dobrá akční jednohubka, i když Nicolas Cage opět jako ve filmu Outcast hraje v některých chvílích narušenýho člověka. Nick je můj oblíbenec, doted se mi líbily jeho filmy i Nickovi výkony v nich, ale to co předvádí v roce 2014 je trošku zklamání, ty jeho role už nejsou tak dobré jako dřív.(8.4.2016)

• Max Ryan

• - V čase 52:50 má hlavní hrdina (Nicolas Cage) omlácené klouby na rukou. O pár vteřin později však následuje záběr na jeho ruce, na němž je vidět, že jsou bez poskvrnky. (v.indruchova)

• - Paul Maguire (Nicolas Cage) vo filme jazdí na aute Mustag GT500 z roku 1967. Je to totožné auto s "Eleanor", rovnako nalakovaným vozidlom, známym z jeho predošlého filmu 60 sekúnd (2000). (MikaelSVK)

• - Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)