Když Nicolas Cage zjistí, že byla jeho dcera unesena ruskou mafií, svolá starou partu kriminálníků, kteří jsou pro přítele ochotni riskovat i život... Bohatý podnikatel Paul Maguire má šestnáctiletou dceru Caitlin, která ovšem nic netuší o jeho kriminální minulosti. Doma s nimi žije i její nevlastní matka Vanessa. Když spolu s Paulem odchází na důležitou obchodní večeři, Caitlin nechávají doma s dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá od detektiva, že do jeho domu vnikli maskovaní muži, oba mladíky zbili a Caitlin unesli. Zoufalý Paul se obrací na své dva kamarády, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi ukradli ruské mafii spoustu peněz a jejich kurýra zabili. Tím se tehdy rozloučili s kriminalitou. Nyní jsou tedy opět všichni tři pohromadě a vydávají se pátrat. Jejich metody nejsou zrovna útlocitné, což hned první vyslýchaný pozná na vlastní kůži. Caitlin je však zanedlouho nalezena mrtvá. Po pohřbu Paul s přáteli pokračuje v pátrání i přes nesouhlas svého tehdejšího šéfa Francise. Jak detektivové vypátrají, Caitlin byla zabita zbraní Tokarev TT 33. Je to oblíbená zbraň ruské mafie, které velí Chernov. To je muž, kterého Paul se svými přáteli kdysi okradl. Jenže Chernov je nikdy neodhalil.
Paul tedy vyvolává úmyslné konflikty, aby Chernov nějak zareagoval. Jenže on nic. A tak Paul se společníky přitvrdí a reakce následuje. Chernov přepadne a unese Kanea. Přitom stále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Vyslýchá Kanea velmi tvrdě a on přiznává tehdejší loupež. To Chernova naštve, onen okradený a zabitý kurýr byl totiž jeho bratr. Kane zemře. Paul začíná podezřívat Dannyho, který se chová zvláštně, že to kdysi ve vězení vykecal, a v hádce jej nešťastnou náhodou zabije. Zůstává tak zcela sám ve svém vzteku. A to netuší, jaké velké překvapení jej čeká, když přijde na to, že Caitlin zabil její přítel omylem během frajeření Paulovou zbraní, kterou měl doma ukrytou, a pak se jejího těla spolu s kamarádem ve stresu zbavili. Netušili, že si policie bude myslet, že s tím má co dělat mafie. Zoufalý Paul spáchá sebevraždu. (TV Prima)

Trailer 2

TeeAge

|| Scenár: Jim Agnew, Sean Keller | Hudba: Marco Werba | Distribúcia: Image Entertainment | Štúdio: Hannibal Pictures | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: - $ || Staromódna drsňárna, na ktorú musí mať človek vhodnú náladu. Mne sa to podarilo, a tak som sa slušne bavil. Film okrajovo naozaj pripomína štruktúru pc hry Max Payne, ale nedosahuje jej temnosti a velkoleposti. Navzdory miestnym reakciám, mne sa netradičný záver filmu celkom páčil, nakoľko nabúral hollywoodsky štandard na plné obrátky. Cage v tej lepšej forme, avšak ešte stále s problémom odhadnutia zdravej miery stvárnenia emócií :D 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

PROCESOR

Tak, že ti kostlivci ve skříni jsou zavření, ještě neznamená, že nevylezou, když to nejméně potřebujeme. Jinak žádná akční jízda se nekonala, spíše děravej scénář ve stylu, už nesmíš zlobit Paule, ale detektiv John to za tebe zalepí. Jinak pokud jste úspěšný podnikatel a vážený občan, tak si stačí vzít kožený sáčko a hned jste drsný a můžete vzpomínat na starý dobrý časy. ()

mzss1

|85%| Tak a máme tu další film s Nicolasem Cagem. Po nedávném Joe je toto ještě lepší. Joe schytal ode mě nakonec ty slabší 4 hvězdy také, ale toto už bylo skoro na plný počet. Hodnotím samozřejmě jako vždy podle sebe, páč průměrné hodnocení zde na csfd mě už nepřekvapuje ani nenechá rozčilit apod. Samozřejmě, tohle není akční pecka, tak nechápu co lidi čekali, ale je to jejich věc. Jen se snažím pochopit co jim vadilo na tomto. Nicolas Cage patří do mé top 10 na csfd, tak je možné, že mu trochu vždy přilepším, ale nemůžu si prostě pomoc. Jeho herecké výkony, vžití do role – to mu vždy sežeru i s navijákem a jsem za to rád. Tohle by se dalo zcharakterizovat jako Dramatický thriller, kde občas padne akce. Není nějak světoborně natočena, třeba sesekaná kamera, kdy Cage po svých pronásleduje zločince atd. Ale přesto nebyla když už přišla na scénu akcička vůbec špatná. Působila drsně (ne teda až do takové míry), ale povedla se. Důležitý je pozvolný příběh, který se pomalým tempem vyvíjí. To mě na tom to nejvíc zaujalo. Úvod netrvá dlouho a už se jde na věc. Je to trochu netypický film o pomstě, páč !!!SPOILER!!! Cagova dcera se objeví po cca 30 minutě filmu mrtvá, takže už nenastane hledání dcery, ale pomsta. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže pomalé tempo, vyvíjení a obyčejné situace mě bavili, dobrý scénář. Postavy byly uvěřitelné a Cage to celé skvěle táhl. Nuda u mě rozhodně nehrozila ani na vteřinu. Zaujala mě spolupráce s ruskými přáteli Caga. Nedalo se nějak přesně určit jak film vůbec dopadne. Po dramatické stránce tu měl Cage scény, které perfektně sehrál. Herecké obsazení bylo výborné. Krom Caga mě zaujala ruská dvojice jeho přátel, Danny Glover, který zahrál svůj standart, ale potěšil, záporáci atd. Menší roli co zde měl Peter Stomare – no dá se říci, že ani tak nebyla ta role potřebná, ale nebyl špatný. Nekompromisní akce jak už jsem zminoval mě nejvíce bavila ve scénách kdy Cage nelítostně máchal a řezal nožem. Nebo výbuch vzteku kdy Cage vystřílel celý zásobník pistole do již mrtvého těla protivníka, takže více zajímavých scén je zde. Hudba byla dobrá, hodila se zde. Nejvíc mě zde dostal závěr s nečekanou pointou. Docela jsem byl v šoku. Takže s pointou přichází zajímavá myšlenka, která se nakonec z toho všeho co prožil v životě urodí v hlavě Nicolase Caga ve filmu. Takže jsem nesmírně spokojen. Samozřejmě vylepšovat by se to ještě dalo. Zlepšit akci, víc jí přidat, zdramatizovat ještě scény atd. Přesto mi to nepřišlo nudný ani nezáživný. Byl jsem vtažen do děje. Nicolas Cage měl zajímavou postavu bývalého ruského gangstera. Nemám co bych už dodával. Za mě hodně lepší 4 hvězdy zaslouženě udílím. ()

Vojťas

Nicolas Cage je bohužel posledních 5 let v totální žumpě. Jako jeho stálý fanoušek ale mohu tento nenápadný thriller doporučit. A to i navzdory poměrně špatného hodnocení, jelikož v tomto případě je důvodem spíše nálepka "odepsaného herce". Thriller Tokarev je sice levnější, ale zajímavá kombinace 96 hodin + Johna Wicka a když divák přehlédne tragickou choreografii i zbytečné Cageovo přehrávání, tak se tato akční jednohubka dá bez problémů shlédnout celá. Pointa celkem stojí za to. 65% ... P.S. Takový Left Behind, to je teprve peklo pro diváka na úrovni odpadních Babovřesek! :-D ()

Flipnic

Nevím proč, ale atmosféra a vizual filmu mi připomínaly videohry Max Payne (ne film!!) ... Rádoby akční thriller, který by fungoval skvěle, kdyby: akční scény měly dobrou choreografii a nikoliv tak otřesně trapnou, Nicolas Cage nepodával jeden ze svých úplně nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, herci obecně nehráli tak špatně ochotnicky a dialogy nebyly tak příšerně nudné a otravné ... Sice je to akční, sice je to temný, sice je to dost brutální, ale stejně se mi to nelíbilo ... Závěr filmu budiž a hořká pachuť totálního zmaru a zbytečnosti mne rychle přivedla i na naprostou zbytečnost vzniku tohoto filmu ... ()

• V čase 52:50 má hlavní hrdina (Nicolas Cage) omlácené klouby na rukou. O pár vteřin později však následuje záběr na jeho ruce, na němž je vidět, že jsou bez poskvrnky. (v.indruchova)
  • Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)
  • Film se natáčel v Mobile v Alabamě. (rafix)