poster

Letecká válka (TV film)

 • Česko

  Ozvěny letecké války

 • USA

  WWII Lost Films: The Air War

 • USA

  History: WWII in HD: The Air War

Dokumentární / Válečný

USA, 2010, 2x44 min

Hudba:

Earl Rose
 • route60
  *****

  Seriál u kterého si člověk uvědomí že válka není žádne dobrodružství ale hrůza která hlavní aktéry provázi celý život, autentické záběry z náletu na kterých je vidět hrůza války v plné nahotě, záběry padajícich letadel člověk jen tak z hlavy nevymaže a vyprávění hlavních ještě žijícich aktéru kterým člověk věří každé slovo, opravdu povedený dokument. 100%(2.10.2012)

 • janesX
  ****

  U Amerických vojnových dokumentoch už akosi podvedome očakávam že budú trochu viac patetické a ešte tak americko vlastenecky podané, aby to poriadne pocítil každý neameričan. A často akoby už chceli povedať že to hlavne oni zachránili (oslobodili) Európu, no takto tú vetu nikdy nepostavia lebo vedia že by to bola hanebná lož. Okrem toho my všetci v Európe dobre vieme, kedy až USA vstúpili do vojny (asi ako keď sa dvaja bijú a tretí príde po výhru). Ale tento film taký nie je, tento je hlavne o dobrých záberoch vo vzduchu, úprimných výpovediach o zabitých kamarátoch, o falošnej propagande, o túžbe prestať už zabíjať a odísť odtial preč.(15.7.2019)

 • italka63
  ****

  Musím ocenit záběry, které jsem ještě nikde jinde neviděla i celkové zpracování dokumentu. Proloženo vyprávěním veteránů, kteří možná dnes nahlížejí na své mise jinak než kdysi, když byli mladí a smrt si nepřipouštěli. Ale jiná cesta nebyla. Zkrátka -válka je svinstvo...(10.6.2014)

 • Vikki
  ***

  Výborný dokument s perfektně restaurovanými snímky, který ukazuje tvrdou pravdu o čem? O LŽIVÉ AMERICKÉ PROPAGANDĚ , ANO JE TO SNÍMEK, KTERÝ JAKO OBVYKLE DĚLÁ S PATŘIČNÝM PATOSEM Z AMERIČANŮ OBROVSKÉ HRDINY, KTEŘÍ MAJÍ OBROVSKÉ ÚSPĚCHY, CHVÁSTAJÍ SE NADUTĚ JAK JE U NICH ZVYKEM, jejich média lžou až je to k blití ALE.....POKUD DOBŘE SLEDUJETE TAK VIDÍTE, ŽE TOMU TAK VŮBEC NEBYLO. UMÍRALI OBYČEJNÍ VOJÁCI, TO BYLI HRDINOVÉ, ALE AMERIKA JAKO TAKOVÁ UŽ TEHDY BYLA HNUSEM SVĚTA. Nikde vám ta americká pakáž nepřizná, že Invaze v Normandii se konala jen díky tomu, že už bylo naprosto jasné, že sovětská armáda Hitlera porazí. KDYBY BYLO JASNÉ, ŽE RUSOVÉ FAŠOUNY NEPORAZÍ TAK BY NIKDY !! DRUHOU FRONTU V NORMANDII NEOTEVŘELA , TAKOVÍ TO BYLI VE SKUTEČNOSTI ZBABĚLCI. Ve válce umírali obyčejní vojáci a mockrát umírali naprosto zbytečně díky klasicky idiotským chybám nafoukaného arogantního velení. navíc nikde nepřiznají, že tam tehdy létali a umírali stovky československých a polských pilotů, kdeže by to arogantní amerika přiznala, vždyt ani o britech vůbec nemluví, JAKO BY BOJOVALI JEN CHUDÁČCI AMRIČANI!!! PŘITOM JICH BOJOVALO VE SROVNÁÍNÍ S OSTATNÍMI NÁRODY JEN MALÉ PROCENTO, ALE CHVÁSTAJÍ SE JAKOBY BOJOVALI JEN ONI. Čest a sláva patří těm obyčejným vojákům v bitvách, nikdy ale ne prasatům a intrikánům ve velení, které si pak udílí metály, prastům, kteří ve finále chtěli spojení s fašistickou armádou, aby zaútočili na část Evropy osvobozenou rusy, aby ji amrický dobytek získal pod svoji nadvládu i za cenu, že přitom zlikvidují náš i ostatní národy, takový šmejdi USA jsou dodnes. VYVRAŽDÍ JAKÝKOLI I NEVINNÝ NÁROD JEN ABY DOSÁHLY SVÉHO A JEJICH LŽIVÁ PROPAGANDA BUDE ŠÍŘIT TY NEJSPROSTĚJŠÍ LŽI JEN , ABY SI TO ZDŮVODNILI. tAK JE POSTAVEN I TENTO DOKUMENT.(15.2.2015)

 • Gemini
  ****

  Technicky i celkově filmařsky precizní historická dokumentární práce. Takhle skvěle restaurované dobové záběry snad ještě nikde k vidění nebyly. A z hlediska zasazení letecké války nad Evropou do širšího taktického kontextu je to taky velmi příjemné. Nutno dodat, že veteráni, z jejichž vzpomínek je Letecká Válka sestavena, působí velmi sympaticky a přímo si říkají o váš respekt - rozhodně víc než jejich souputníci z Dogfights. No a v původním znění ty deníkové záznamy čtou skutečně zajímaví herci;) 80%(8.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace