Bonnie a Clyde po italsku

Bonnie and Clyde Italian Style

Bonnie a Clyde po taliansky

Komedie

Itálie, 1982, 97 min

..sice jsem již viděl lepší komedie, ale nostalgie mi nedá jinak.. ..v minulém režimu jedna z mála ,,kapitalistických '' komedií.. ..no ale přesto jsem se u toho i dnes opravdu s chutí zasmál.. ..spád a švih, dobré gagy, hlášky, výborná hudba a perfektní dabing. Sice jako téměř vždy téměř nehrající Ornella, ale skvělý Paolo Villagio to s přehledem zmákne za oba..(8.7.2014)

Talianska komédia je trochu z iného súdka ako francúzska. Ale P.Villaggio je dobrý komik. V dobe jeho filmov sa v kinách dobre ľudia smiali. Aj v tomto filme je dosť smiešnych vecí, ( nemecký turisti v kempe, prepadnutie auta s peniazmi, ukradnutie skautských šiat na stanici, ranná rozcvička pri otvorenom okne ). Ja som sa v tedy zabavil - 75%.(1.10.2006)

Vecny smoliar Fantozzi, tentokrat v ulohe Lea Gavazziho sa pokusa spolu s Ornellou Muti unikat pred policiou a banditmi, ako najväcsi zlocinci - samozrejme, ze obaja su nevinni a iba s humornymi nahodami sa dostali do tejto situacie. Tuto komediu som v detstve zboznoval, tak ako aj vsetky talianske komedie s Paolom Villaggiom a dnes si uz len z nostalgie rad pripominam tieto filmy. Jasne, ze dnes to uz nie je ono a humor je mozno trochu prehnany na dnesne casy, ale mne sa to velmi paci a chcel som vediet, co na to povie uzivatelka Madison, s ktorou som to pozeral a ktora nemala moznost v detstve tieto komedie vidiet a cuduj sa svete, jej sa to pacilo a chce vidiet aj nejake casti smoliara Fantozziho :-)... 19.08.2010 ________ Paolo Villaggio - (Leo Gavazzi) +++ Ornella Muti - (Rosetta Foschini / Giada) +++ Jean Sorel - (Kapitán) +++ Antonio Allocca - (Doktor) +++ Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis +++ Nemecka Cinema - 0 %(19.8.2010)

"Nic mi není, jenom mě tak lehounce škrtíte. Ale nechat se uškrtit od Vás je pro mě spíš, řekl bych, vyznamenání." Clyde mě se svým vzorkovníkem hovínek moc nebavil, ale Bonnie byla úžasná. A to v oblečení typické italské hospodyně, se samopalem, jenom v košili, úplně nahá a hlavně jako punkerka. Zkrátka ji miluju od dětských let a proto mě hrozně mrzí, že tento "superfilm", na který jsme za vlády rudých bratrů nadšeně čekali o Silvestrovské noci, za ta léta hodně ztratil ze svých pozitiv. Bonnie nikoli, ta je snad ještě hezčí.(12.12.2017)

• MM_Ramone

Ničím výnimočná súčasť filmovej komediálnej tvorby talianskej školy 80.-tych rokov. Skvelé gagy sa striedajú s hluchými miestami, a občas snaha o ďalšie fóry vyznieva trocha trápne. Ale až taká hrôza to nie je. Paolo Villaggio je tu celkom fajn a Ornella Muti, s úžastným dobovým image, tiež poteší. Krátkozrakú naivnú kočku Rosettu zahrala roztomilo. **(5.2.2008)