Bonnie a Clyde po italsku

Bonnie and Clyde Italian Style

Bonnie a Clyde po taliansky

Komedie

Itálie, 1982, 97 min

Taliansku kinematografiu milujem a tu je aj dalsi dokaz, preco. Reziser Steno /Policajt Drabem, Un Americano a Roma/ natocil sympaticku taliansku komediu, ktora je parodiou na Bonnie a Clyde-a s Beattym. Humoru je viac nez dost a Paolo Villaggio /seria s panom ucetnim/ sa snazi bavit divakov. Eraz darmo, europsky styl humoru nam pasuje viac nez podstatne vzdialenejsi americky styl humoru. 69 %(23.5.2015)

Pamätám ešte československú premiéru i to aká to bola udalosť. Ako školáci základnej školy sme celý deň o ničom inom nerozprávali. Strašne sme sa na tom vtedy bavili, možno aj preto, že toho v tv veľa nešlo. Kúzlo 80-tych rokov pominulo, roky ubehli a aj O. Muti by gúľala tými škuľavými očami, keby vedela, že Rocky Balboa odvtedy vyboxoval štvrté, piate i šieste pokračovanie. P. Villaggio je stvorený na tento typ smoliarov a aj keď sa po toľkých rokoch smejem z iných vecí, ako keď som mal 8-10 rokov, stále sa to dá pozrieť. Objektívne skôr za tri, ale pridávam nostalgickú štvrtú za veselé spomienky na detstvo. 70%.(6.4.2012)

Dodnes si pamatuji, jak jsme na tomhle filmu byli s bratrem jako děti v hospodském sále jedné jihočeské vesnice. Tenkrát mě to moc bavilo a bylo to mé první seznámení s Boeingem 747, což je letadlo, které obdivuji stále. Pamatuji si, že Paolo mě dostával svým pitvořením a Ornella byla hrozně hezká. Takže jsem se docela těšil... ale chyba lávky. Paolo Villagio opakuje stejné vtipy a grimasy jako v ostatních filmech, Ornella je sice fešná, ale ta osmdesátková móda jí doslova zabíjí a děj je hrozná chujovina. Jediné, co tedy zůstává je ta 747 Jumbo jet, která je stále okouzlující. Dost málo...(8.9.2017)

Jedna z tých lepších Villagioviek kde ho spolu s extrémne krátkozrakou sexbombou Ornellou považujú za krvilačného zločineckého kápa. Väčšina humoru je síce založená na tom kam vilaggio spadne a čo mu tresne do hlavy, ale ono to minimálne v tomto prípade stále funguje. Napr, keď predstiera že mláti zločincov, čo sú v skutočnosti len vrecia a v jednom je nákova po ktorej majzne rukou. "Stalo sa vám niečo? Nie, je to len obyčajná fraktúra". Dobré bolo aj keď sa ako obchodný cestujúci snaží v hračkárstve predať rôzne modely plastových hovien ( ...a toto je klasické...lajno ). Čosa týka Ornelly, nespomínam si že by som ju videl v nejakom inom filme, ale tu to bola taká milá sympaťáčka a s Vilaggiom boli dobrá dvojka. Dobré tempo a humor síce ošúchaný ale funkčný, proste pozerateľná komédia.(3.9.2012)

Lepší průměr ***+ co se týče opravdu dobré komediální dvojice v tomto filmu, která ztvárnila někdy až opravdu velmi pobavující scény... Krásná slečna, která je téměř slepá a nemá brýle, pan účetní, který je neschopný prakticky i když by brýle měl. A o tom to je - hledali se, až se našli a provází vás výborným dějem plným neštěstí a smůly, ale opravdu v zábavném podání. Musím říci, že v kombinaci s herečkou Ornellou Muti, která ztvárnila společnici pana účetního, byl film nejlepší z italských komedii Fantozzi a maléry pana účetního. Dala tomu šmrnc a dávku humoru :). Já osobně doporučuji(10.12.2015)