Bonnie a Clyde po italsku

Bonnie and Clyde Italian Style

Bonnie a Clyde po taliansky

Komedie

Itálie, 1982, 97 min

Priznam se, ze Bonnie a Clydea jsem nevidel, takze pokud mel bejt film parodie, je to mozny, ale v tomhle smeru me to neoslovilo. Ale tvurci nastesti pouzivaj klasicky Villaggiovo vtipky a pridavaj i par originalnich foru. To cely navic v docela hezky promyslene krimi zapletce. Jinak vtipu tu je dost, ale postupne ubejvaj, nastesti vetsina je fakt vtipna, akorat po case uz to neustale mlaceni cimkoliv Villaggia do hlavy omrzi. Co se tyce Ornelly, tak je vcelku pekna, akorat v tech cervenejch satech vypadala nak tlusta. No a Villaggio je jako vzdy hustej. Sice ma film par hluchejch mist, ale ja se vetsinu casu moc dobre bavil, takze 4*.(2.8.2007)

Talianska komédia je trochu z iného súdka ako francúzska. Ale P.Villaggio je dobrý komik. V dobe jeho filmov sa v kinách dobre ľudia smiali. Aj v tomto filme je dosť smiešnych vecí, ( nemecký turisti v kempe, prepadnutie auta s peniazmi, ukradnutie skautských šiat na stanici, ranná rozcvička pri otvorenom okne ). Ja som sa v tedy zabavil - 75%.(1.10.2006)

Lepší průměr ***+ co se týče opravdu dobré komediální dvojice v tomto filmu, která ztvárnila někdy až opravdu velmi pobavující scény... Krásná slečna, která je téměř slepá a nemá brýle, pan účetní, který je neschopný prakticky i když by brýle měl. A o tom to je - hledali se, až se našli a provází vás výborným dějem plným neštěstí a smůly, ale opravdu v zábavném podání. Musím říci, že v kombinaci s herečkou Ornellou Muti, která ztvárnila společnici pana účetního, byl film nejlepší z italských komedii Fantozzi a maléry pana účetního. Dala tomu šmrnc a dávku humoru :). Já osobně doporučuji(10.12.2015)

Vecny smoliar Fantozzi, tentokrat v ulohe Lea Gavazziho sa pokusa spolu s Ornellou Muti unikat pred policiou a banditmi, ako najväcsi zlocinci - samozrejme, ze obaja su nevinni a iba s humornymi nahodami sa dostali do tejto situacie. Tuto komediu som v detstve zboznoval, tak ako aj vsetky talianske komedie s Paolom Villaggiom a dnes si uz len z nostalgie rad pripominam tieto filmy. Jasne, ze dnes to uz nie je ono a humor je mozno trochu prehnany na dnesne casy, ale mne sa to velmi paci a chcel som vediet, co na to povie uzivatelka Madison, s ktorou som to pozeral a ktora nemala moznost v detstve tieto komedie vidiet a cuduj sa svete, jej sa to pacilo a chce vidiet aj nejake casti smoliara Fantozziho :-)... 19.08.2010 ________ Paolo Villaggio - (Leo Gavazzi) +++ Ornella Muti - (Rosetta Foschini / Giada) +++ Jean Sorel - (Kapitán) +++ Antonio Allocca - (Doktor) +++ Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis +++ Nemecka Cinema - 0 %(19.8.2010)

Na Villaggiových filmech mě vždycky bavila ta sociální kritika uspěchaného, dravého a odlidštěného městského života, v němž je obyčejný člověk degradován pouze na jakéhosi egoistického robota či dnešním žargonem lépe řečeno - lidský zdroj (zde např. hlavně v začátku filmu Leův sklepní byteček, cesta autobusem nebo návštěva jídelny). Jinak je to klasická ztřeštěná komedie v gansgterském hávu o Villaggiho klasickém troubovi, který ke všemu přijde tak nějak náhodou a vůbec ne vlastním přičiněním, plná komiky, různých fórků a to občas i jaksi nucených. Prostě klasika. Villagio vládne, krása Ornelly je v tomto filmu sporná, nevím jak v jiných filmech, ale tady jí to seklo jen v tom punkovém úboru.(26.5.2010)