Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (TV film)

Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Fantasy

Velká Británie, 2012, 90 min

Gerry Lively

Brian Rudnick

Emil Topuzov

Steve Richards
  • HMTD

Mnohem lepší než předešlé dva díly což je kuriózní na to že tohle je TV film, zlepšili triky, kostýmy kulisy. Jen to chtělo ještě doladit příběh a obsadit kvalitnější herce. Základní myšlenka jako že se ten hodný musí přidat ke špatné partě a konat zlo v zájmu dobra, je skvělá proč jen ji častěji nepoužívají u velkofilmů kde ji mohou doplnit odpovídajícím scénáristou. Úvodní načrtnutá sekvence mi přišla poměrně kvalitní, vyděl jsem horší v rozpočtově mnohem silnějších filmech. Konec viloženě odfláknutý je to jako se dívat na nízkorospočtového Pána prstenů kde nechají poslední bitvu vyhrát za tři minuty tak že se Válečníci pomodlí. Škoda škoda nevyužitých šancí.(13.3.2013)

Ti, kteří dávají nízké hodnocení jen nechápou o co ve filmu jde. Temná noc duše je hodně hluboké téma. Ve sci-fi je to trošku jinak stvárněno ve filmu Star Wars. Konkrétně, jak se zrodil Darth Vader, jak ve víru dobra páchal zlo. Snad i odtud je ta podobnost toho kostýmu hlavního záporáka, jinak efekty a masky taky supr, dráček perfektní a zombí holčinka též. Velko scenérie točené z vrtulníku sice chybí, ale co se dá dělat. Co se týče emocí, tak je to taky trošku slabší. Zvraty v ději jsou sice překvapivé, ale zato nijak moc nenapínají. Zato se najde pár gegů, jako například vylézající oko, což je hooodně trefné a pobavilo. Smůla jen, že se plazí jak ten had a neumí se dívat dovnitř. Celkově si tak nízké hodnocení /35% za 26hlasů/ opravdu nezaslouží.(14.3.2013)

• Alnag

Ze všech filmů inspirovaných D&D asi nejvíc ctí reálie světa z něhož vychází (rasy, názvy míst, artefakty, bohové...) Scénář je bohužel bídné úrovně, herecké výkony taktéž a některé hlášky "Welcome to Adventurerer's Vault" ocení asi skutečně jen dlouholetý hráč této hry. Dvě hvězdičky jsou to tedy opravdu jen za snahu (a docela koukatelnou shadar-kaiskou femme fatale Eleanor Gecks).(26.1.2013)

• P. J. D.

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl.(5.3.2014)

Přijde hrdina do koloniálu a povídá: "Jeden kouzelný prsten, bezedný vak a vezmu si i jedno brnění". A prodavač na to: "A to brnění standard nebo hrdinské?"... Po tomhle výstupu existují jenom dvě cesty: buď okamžitě přepnete kanál nebo se budete smát, až vám vylítnou plíce nosníma dírkama. Jinak kromě klasický televizní Béčkovosti v podobě velmi špatných masek a ještě horších kostýmů nabízí Dračák Trojka až neuvěřitelně kvalitní CGI. Digidrak působil hmotně a reálně a zrůdná holčička, strážkyně knižního přebalu, byla udělaná už na Áčkový úrovni. Nechyběl vtip, spád i smyslupnej příběh a troufám si tvrdit, že zápletka měla lepší nápad než většina současnejch velkohollywoodskejch trháků. Hlavní hrdina sice působil trochu nemastně, o to víc ale byla zábavná družina zápornejch úchylů - v čele s poťouchle zlým čarodějem Verminem, kterej byl jednoduše k sežrání. K sežrání drakem... Samozřejmě.(26.6.2015)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)