Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (TV film)

Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Fantasy

Velká Británie, 2012, 90 min

Přijde hrdina do koloniálu a povídá: "Jeden kouzelný prsten, bezedný vak a vezmu si i jedno brnění". A prodavač na to: "A to brnění standard nebo hrdinské?"... Po tomhle výstupu existují jenom dvě cesty: buď okamžitě přepnete kanál nebo se budete smát, až vám vylítnou plíce nosníma dírkama. Jinak kromě klasický televizní Béčkovosti v podobě velmi špatných masek a ještě horších kostýmů nabízí Dračák Trojka až neuvěřitelně kvalitní CGI. Digidrak působil hmotně a reálně a zrůdná holčička, strážkyně knižního přebalu, byla udělaná už na Áčkový úrovni. Nechyběl vtip, spád i smyslupnej příběh a troufám si tvrdit, že zápletka měla lepší nápad než většina současnejch velkohollywoodskejch trháků. Hlavní hrdina sice působil trochu nemastně, o to víc ale byla zábavná družina zápornejch úchylů - v čele s poťouchle zlým čarodějem Verminem, kterej byl jednoduše k sežrání. K sežrání drakem... Samozřejmě.(26.6.2015)

• Alnag

Ze všech filmů inspirovaných D&D asi nejvíc ctí reálie světa z něhož vychází (rasy, názvy míst, artefakty, bohové...) Scénář je bohužel bídné úrovně, herecké výkony taktéž a některé hlášky "Welcome to Adventurerer's Vault" ocení asi skutečně jen dlouholetý hráč této hry. Dvě hvězdičky jsou to tedy opravdu jen za snahu (a docela koukatelnou shadar-kaiskou femme fatale Eleanor Gecks).(26.1.2013)

• Ryuuhei

Hlavní hrdina není ten typický hrdina, co dělá všechno správně. Naopak, zde dělá všechno špatně. A bez sebemenší logiky, ačkoliv na začátku heroicky hlásá všechno možné. Ale co by se dalo čekat od něčeho už od začátku tak předvídatelného. Jinak je to spleť krvavosti, lehké erotiky a snahy o temné fantasy. Ale je to špatné po všech směrech. Efekty nechutně digitální, příšerná kamera, postavy by jakž takž ušly (hezká hlavní ženská nezáporně-záporná postava), ale to je tak všechno. Nedávalo to vesměs žádný smysl, cíl nebyl vidět a konec stál za starou bačkoru. Děs, zlatá jednička, která se mně osobně zdála nespočetněkrát lepší.(25.6.2015)

• Spinosaurus

Nemáme peníze na pokračování, tak prostě začneme točit od znova! Vymyslíme novou zemi, nové hrdiny, nová kouzla, novou zápletku... Jelikož nemáme peníze, ale všechny ty zombie a čarodějové musí vypadat cool, tak je namalujeme fixkama ze školy, dáme jim pár hadrů, co ušila babička, na těch pár efektů najmeme animátory začátečníky. Příběh se už na papíře zdá nezáživný (ale prachy jsou prachy), tak aspoň tu čarodějku v polovině filmu svlíkneme, ať je na co koukat. Bohužel nám před koncem filmu došly peníze už definitivně, tak co uděláme se závěrem? Prostě to utneme tak nějak rychle, aby se neřeklo. Z do té doby nezničitelných záporáků uděláme trapáky a vše osladíme happy endem.(6.4.2015)

• Kalda69

Ne tak tragicky jako jednicka a dvojce zas nesaha ani po kotniky, hlavne teda svym ztvarnenim nejakyho "povolani" jednotlivych postav. A zaujala me myslenka ze take zalezi (ikdyz to z filmu nijak nevyplyva) na tom jak se k cili sve cesty dostaneme a jestli pri tom budeme vyt s vlky a poodhalime svoji temnou stranku, nebo zustaneme kristalove cisti.(10.10.2016)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)