Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty (TV film)

Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Fantasy

Velká Británie, 2012, 90 min

• P. J. D.

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl.(5.3.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 2/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// PLUS: kouzla a jejich efekty, kouká se na ně pěkně a je jich tu hodně MINUS: docela tristní dabing k již tak nevýraznému obsazení a slabému hereckému projevu řadí tuto část film k amatérské tvorbě, od začátku mě to dost nudilo a s přibývajícím časem jsem koukal na stále větší podivnosti, navíc příběh a zápletka jsou tuctové/// Shrnutí: Jednička, kterou jsem viděl asi před 17ti lety, byla pro mě ve své době překvapivá podívaná a film jsem si vážně užíval. Dvojka je jen mírně nadprůměrná a třetí díl je poměrně průšvih. Sice je tu snaha o vytvoření nějakého světa, ale vše působí dost lacině a navíc postavy a jejich jednání mi nebyly vůbec sympatické. Raději snad zapomenout./// Celkem 27%///(23.12.2018)

• Alnag

Ze všech filmů inspirovaných D&D asi nejvíc ctí reálie světa z něhož vychází (rasy, názvy míst, artefakty, bohové...) Scénář je bohužel bídné úrovně, herecké výkony taktéž a některé hlášky "Welcome to Adventurerer's Vault" ocení asi skutečně jen dlouholetý hráč této hry. Dvě hvězdičky jsou to tedy opravdu jen za snahu (a docela koukatelnou shadar-kaiskou femme fatale Eleanor Gecks).(26.1.2013)

• Spinosaurus

Nemáme peníze na pokračování, tak prostě začneme točit od znova! Vymyslíme novou zemi, nové hrdiny, nová kouzla, novou zápletku... Jelikož nemáme peníze, ale všechny ty zombie a čarodějové musí vypadat cool, tak je namalujeme fixkama ze školy, dáme jim pár hadrů, co ušila babička, na těch pár efektů najmeme animátory začátečníky. Příběh se už na papíře zdá nezáživný (ale prachy jsou prachy), tak aspoň tu čarodějku v polovině filmu svlíkneme, ať je na co koukat. Bohužel nám před koncem filmu došly peníze už definitivně, tak co uděláme se závěrem? Prostě to utneme tak nějak rychle, aby se neřeklo. Z do té doby nezničitelných záporáků uděláme trapáky a vše osladíme happy endem.(6.4.2015)

• Kalda69

Ne tak tragicky jako jednicka a dvojce zas nesaha ani po kotniky, hlavne teda svym ztvarnenim nejakyho "povolani" jednotlivych postav. A zaujala me myslenka ze take zalezi (ikdyz to z filmu nijak nevyplyva) na tom jak se k cili sve cesty dostaneme a jestli pri tom budeme vyt s vlky a poodhalime svoji temnou stranku, nebo zustaneme kristalove cisti.(10.10.2016)

• - Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)