poster

Taková malá bestie

 • Itálie

  Fracchia la belva umana

Komedie

Itálie, 1981, 99 min

 • Pierre
  ***

  Když Vilaggio ředí staré okoukané gagy z Fantozziho není se moc čemu smát a Anna Mazzamauro je ošklivka. Jenomže zápletka o dvojnicích je celkem nosná a i když by mohla být využita o hodně lépe, tak třeba scéna s přepadením banky je celkem slušná. No a vidět Villaggiho v roli krutého zločince je celkem zajímavé. Dabing Stanislava Fišera je tradičně skvělý, ovšem Fracchiovu matku mohl dabovat někdo jiný než Libor Terš (ačkoliv proti němu nic nemám a na některé typy role se hodí, mohl se toho ujmout třeba Jiří Lábus.:D)(15.4.2019)

 • megacik
  ****

  Prvá štvrtina filmu, to bolo ako dvadsiate pokračovanie filmu Fantozzi, úplne bez nápadu, nuda. Chcel som to vypnúť a dať filmu ODPAD. Našťastie som to vydržal a oplatilo sa. Posledné 3/4 boli vtipné, drsné, nečakané, nápadité, tak ako sa patrí.....a Slečna Silvániová konečne dostala po hube. Cítil som však, že to mohlo byť omnoho omnoho lepšie, potenciál tam bol. Škoda, no, tak aspoň za 4 hviezdy.(14.4.2017)

 • Hennes
  ****

  Počátek osmdesátých let byly zlaté časy komedie Paola Villaggia a jeho generace. Příběhy o Fantozzim mají za sebou tři díly, včetně asi nejúspěšnějšího MALÉRY PANA ÚČETNÍHO. Villaggio a spol. nám přinášeli komedie s klasickým ztřeštěným humorem a gagy. Tento film je jednou z nich a Villaggio zde hraje dvojroli Fracchia neúspěšného úředníčka a z druhé strany jemu k nerozeznání podobného zločince "lidskou bestii". Záměna obou samozřejmě přináší množství humorných situací. Kromě Villaggia se zde objevují Anna Mazzamauro opět v roli svůdné kolegyně, Gigi Reder v neobvyklé roli matky, Massimo Boldi jako jeden ze zločinců, Lino Banfi jako policejní komisař a mnoho dalších protagonistů italské komedie osmdesátých let.(4.2.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Tak tomuhle se říká léčba humorem. Paolo zde hraje dvojroli, jednak klasickou postavu lidský rohožky a jednak velmi netradičně taky postavu takovýho drsňáčka, která je pro velkou netradičnost v Paolově filmografii mnohem zajímavější, teda neže by dotyčná postava byla nějak úžasně scénaristicky vyžvejkaná, ale sledovat Paola jak si nic nenechá líbit a dává pěstí ženskejm,chlapům i dětem je minimálně šokující. Samozřejmě zábavná je zde postava lidské rohožky, kde se dočkáme tradičních věcí, jako několikrát přivřených prstů, ponižovaný a výsměchu ze strany jeho vyvolené Anny Mazzamauro, ale i docela neotřelých nápadů, jako opakované zatčení a hlavně výborného finále, ve kterým za zvuku kankánu zcela zavládne zmatek nad zmatek. Jedna z nejlepších Paolových rozesmívaček.(5.8.2013)

 • Fiftis
  ****

  Ak je niekto naozaj stratenou existenciou, potom je to bezpochyby bojazlivý taliansky úradník Giandomenico Fracchia. A hoci sa to zdá neuveriteľné, navyše sa ukáže, že chudák Fracchia je na nerozoznanie podobný najnebezpečnejšiemu zločincovi sveta, ktorého všetci poznajú pod prezývkou "Ľudská beštia". Paolo Villaggio v jednom z jeho lepších komédií. Tu si strihol rovno 2 postavy, takže sme si mohli poriadne overiť jeho herecké kvality. Humor je tu naozaj na tej vyššej úrovni. Poznáme aj Villaggiove komédie kde je humor nútený a suchý. Nech vás nižšie hodnotenie neodradí. Naozaj sa poriadne nasmejete a v tejto snímke sa dokonca dočkáme aj nejakého toho deja. Nečakajte že to bude lepšie ako snímky o Superúčtovníkovi a dostanete viac než čakáte.(17.9.2019)