• Austrálie

Samy Inayeh

Marco Pecota

Duncan Christie
  • korbitch22

Skoro hodinu toporné a úděsné nudy v hnusným domě sledujete oneman show jednoho dejme tomu slušného herce.Potom se film vytasí s hutnou atmosférkou, slušnejma lekačkama a najednou ožijete, fakt máte strach a chcete vědet zásadní věc a to co se tam kurva děje.Aby zase přišel konec, který jsem aspoň já moc nepochopil a chtěl jsem se zeptat imtimních partií své snoubenky jestli to pochopili, protože to byla fakt píčovina.Nesnesitelně natahovaný, ve finále nudný smyslu postrádající debut, který zaujme místy nějakým tím nápadem, ale ve finále nefunguje.Když bude režisér makat, jednou něco natočí, ale hlavně ne podle svého scénáře.Mimo jiné, jestli si myslel, že ty nájezdy kamery jsou inovativní a značí mladou a dravou krev tak ne, značí debila co nedokáže postavit staticky kameru a ukázat nám, co chce vlastně říct.35%.(13.8.2014)

Zajímavě podaná duchařina. Příběh vlastně ohraničují monology titulní mrtvé postavy, což mně osobně nepřišlo jako nejvhodnější nápad. Obrovská část filmu se navíc zabývá až pedantsky detailními záběry na interiér domu (dveře, vázy, sošky), což má za následek doslova slimáčí tempo. Právě v tomhle se skrývá asi největší kámen úrazu, hardcoroví fandové tudíž ostrouhají. Pro ty ostatní by to ale nemusela být vůbec špatná volba, už kvůli pečlivě budované atmosféře a těmi znepokojivými pohledy na sošky andělů.(30.7.2013)

Ten hlas, ktorý doprevadzal celí film mi neprišiel zaujímavý a zdalo sa mi, že sa sem ani nehodil, tá forma mohla byť aj lepšie zvolená. Je tu parádne snímaný interiér domu, anjeli, sošky, obrazy, pohľady na rakvu a iné hodnotné veci domu a kamera im dávala veľký priestor a to spôsobovalo rozťahanosť deja, ale má to aj druhú stránku, a tou je, že film mal nádherný vizuál. Film mal v niektorých momentoch silnú atmosféru a to hlavne kvôli kamere, ktorá vedela presne ako postupovať, keď chce aby to vyzeralo čo najstrašidelnejšíe. Film má temný základ, ale aj častú nudu.(29.8.2015)

• *CARNIFEX*

Leon sa po smrti svojej matky vracia do rodičovského domu. Je jediným synom svojej matky a tak aj posledným právoplatným dedičom. Dom je staromódny a plný starožitností s kresťanskou tématikou. Jeho matka totižto bola silno veriaca osoba zo spolku Anjelov. V dome taktiež postupne nachádza rôzne odkazy. Leon si čoraz viac začína uvedomovať, že nasťahovanie do matkinho domu a prebúdzanie spomienok z dávnej minulosti bolo... Podpriemerný duchársky príbeh o predstavách schizofrenickej babičky, ktorá ostala všetkými, vrátane svojho jediného syna, úplne opustená. Vyobrazenie prežívania samoty sa tak stáva hlavnou témou tejto "drámy", ktorá v úvodnej 40 minútovke neponúka absolútne nič. Následne sa kvalita snímku posunie o stupienok vyššie, s prívlastkom - ničím originálny snímok pri ktorom dochádza k tomu čoho máme najmenej - strate času. 20%.(27.8.2013)

Tak za sebe můžu vřele doporučit, i když to ten film nebude mít u spousty lidí vůbec lehké (náboženská tematika, nedokonalé triky, pomalé tempo). Oceňuju, že film působí báječně staromódně, upřímně, poctivě. Má atmosféru, krásnej starej dům plnej starožitností a vlastně i docela pěkný příběh, byť značně komorní. A hlavně jsem se na několika místech regulérně bál. Tři a půl zaokrouhleno nahoru, povšimnutíhodný celovečerní debut.(10.7.2013)

• - Při tvorbě filmu Gudiño řekl, že byl inspirován jeho katolickou výchovou. (Kmotr76)