Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

julyberda

Bez nápadu.. Muž, který se snaží pomocí hromady papírů zaujmout svoji vyvolenou, by toho mohl vymyslet i víc, než jen vlaštovky. I kdyby snad jeho výtvory měly být trochu uhozené, v animovaném filmu si to přece můžou dovolit. ()

sto7ra

moc pěkné. romantika, nápaditost, zpracování, hudba...ale myslím, že by to bylo ještě lepší, kdyby vedení papírových vlaštovek bylo přirozenější. lépe řečeno, neměly v tom takovou roli. byly vtipné, to ano, hlavně v momentě, když se malý chlapec koukal pohledem (co to sakra je?!), ale prostě to celé romantičnosti a lehkosti ubíralo. ()

Nerdvana

Mílí Oscarem ověnčení, tohle už jsem viděla. Smíchat Cedulky a slavnou dopisovou scénu z Kamene mudrců a zakápnout to pověstným Disney sentimentem, jako proč ne, ale zlatý těžítka bych za to nedávala. ()

HiccupIII

Opravdu krásný nepamatuji si kdy ve mě vzbudil takový krátký filmek nějaké emoce. Tohle dokazuje že stačí docela pár minutek aby se vám trochu zvedla nálada, až mi někdy zas nebude nejlíp snad si na tohle vzpomenu. Tak a jdeme dělat vlaštovky. ()

d4

Krátky a nápaditý animák držiaci sa Disneyovských konvencií. Čo sa príbehu týka, Paperman nijak nevyniká. Prečo potom 5 hviezdičiek? Z jediného prostého dôvodu. Animátori a softwarový inžinier od Disneyho vyvinuli nový druh počítačovo-kreslenej animácie, ktorý sa označuje za následníka klasickej kreslenej animácie. Ide o 3d animáciu v spojení s vektorovou animáciou a tzv. sketch animation. Inovatívne, no nie na jedno použitie. Takáto inovácia by sa dala prirovnať ku stereskopii po tom, čo ju pevne ustálil James Cameron svojim Avatarom. ()

Rychleji

Asi nejsem cílová skupina :D. Pěkný, ale moc přeslazený ... A... až příliš nerealistický ... škoda. Samolítací vlaštovky prostě nejsou nic pro mě :D. Neříkám, že to není pěknej filmek, je, ale bral bych realističtější zápletku (př. poslední vlaštovka ji vypíchne oko ... a nebo ji alespoň trefí do hlavy :D) ()

jojo33

Prvotriedna ukazka toho, co sa da dokazat nadseneckymi filmarmi vytvorit za necelych sedem minut. Nielen filmova magia (ozivene papierove lietadla), ale aj osudova realna (laska si vzdy najde cestu). ()

PanBlack

Výborný animovaný kraťas s krásným romantickým příběhem a velmi pěkným hudebním doprovodem, kterému opravdu hodně moc přeji zlatého plešouna za nejlepší krátký animovaný film. Jakýsi takový příběh a provedení bych totiž velmi rád viděl i v nějakém celovečerním animovaném filmu, snad se jednou dočkám... ()

Eddie7

Když mě dokáže kraťas v 7 minutách dostat víc než nějaké emočně vyděračské celovečeráky, musím to ocenit. Přiznávám, že jsem byl na měkko. Oscar zasloužený. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky