Tom na farmě

• Kanada Tom à la ferme (více)

Tom, mladý reklamní textař z Montrealu, přijíždí na farmu kdesi v Québecu, aby se zúčastnil pohřbu svého milence jménem Guillaume. Je šokován, když zjišťuje, že ostatní neví, kdo je, ani v jakém vztahu byl k zemřelému mladíkovi. Guillaumova matka žije v domnění, že měl její syn v Montrealu přítelkyni. Francis, nejstarší z bratrů zesnulého, trvá na tom, aby vztah Toma a Guillaumea zůstal tajemstvím. A tak začíná rozehrávat s nic netušícím Tomem nebezpečnou a zvrácenou manipulativní hru, jejímž cílem je ochránit truchlící matku i dobré jméno rodiny. Rodí se zhoubný vztah, který skončí pouze za předpokladu, že vyjde najevo děsivá pravda. (Cinemax)

vyhnalek

Strhující příběh od první minuty až do konce. Xavier Dolan představuje další ze svých autorských filmů, kde kamera, hudba i herecké výkony jedou na plný výkon. Hlavním tématem je láska - láska bez podmínek, láska šílená, láska vášnivá, která vítězí nad vlastním rozumem i pudem sebezáchovy. ()

Sadova302b50

Pro mě těžké hodnocení, na jednu stranu správně špinavá, nepřátelská atmosféra, dusivé prostředí, psychická trýzeň, hudební podkreslení... všechno tu pro správný thriller je v téměř perfektním mixu, ale pořád jsem se ptala, proč hlavní hrdina jedná tak, jak jedná. Přečetla jsem si i několik výkladů jeho motivace, ale stejně mi to nejde na mysl. Tři a půl hvězdy. ()

Dexies

Xavier je sympatak :) ... film, zajimave budu napeti, poodhaluje zapomenuta tajemstvi, tajemstvi, která se nemaji dost na povrch ... ukazuje vztah nenavist, podrizenosti, ale i prevladajici touze po svobode, relativne bylo jasne od zacatku jaky bude vztah dvou hlavnich hrdinu, jen když mělo dojit a nfinalovou pecku, tak to trochu vyznelo do prazdna :( ... ale i tak, zajimavy film ... dobra hudba ... ()