Tom na farmě

• Kanada Tom à la ferme (více)

Tom, mladý reklamní textař z Montrealu, přijíždí na farmu kdesi v Québecu, aby se zúčastnil pohřbu svého milence jménem Guillaume. Je šokován, když zjišťuje, že ostatní neví, kdo je, ani v jakém vztahu byl k zemřelému mladíkovi. Guillaumova matka žije v domnění, že měl její syn v Montrealu přítelkyni. Francis, nejstarší z bratrů zesnulého, trvá na tom, aby vztah Toma a Guillaumea zůstal tajemstvím. A tak začíná rozehrávat s nic netušícím Tomem nebezpečnou a zvrácenou manipulativní hru, jejímž cílem je ochránit truchlící matku i dobré jméno rodiny. Rodí se zhoubný vztah, který skončí pouze za předpokladu, že vyjde najevo děsivá pravda. (Cinemax)

TroiMae

Pravda bolí, ale lze se pak vyléčit. Lež je jako jed. Může být i sladký, ale pomalu tráví. Nejhorší je, že člověk neví, proč mu je špatně. A nemůže tedy ani najít lék. Francis pomalu tráví svou matku, protože ji milosrdnými lžemi drží v pekle otázek, na které nenajde odpovědi. Tom má zřejmě Stockholmský syndrom. A Francis nikoho nemá proto, že je manipulativní a násilný. A zřejmě to ani netuší. Že čím víc, se bude snažit věci a lidi kontrolovat, tím víc mu budou vyklouzávat z rukou, a jednou mu to všechno možná vybuchne do obličeje jako papiňák, co se snaží držet holýma rukama. A já mám lepší věci na práci, než aby mi ho bylo líto. ()

DannyBoy80

Jako dosti zajimávé téma, které jde trochu přes čáru. Ono jaksi dementní chování hlavního hrdiny nešlo přehlédnout. Bohužel to trochu znamená, že děj celkově je postavený trochu na vodě. Uvidím co další filmy tohoto nadějného režiséra. ()

EllienPM

Neznám (zatím) jiné Dolanovy filmy. Na tenhle jsem měl koupený lístek na Mezipatrech 14, ale nakonec jsme šli s kamarádkou znovu na V jeho očích. Takže jsem se na "Toma" těšil podstatně víc, než na jiné. A jestli stálo to čekání za to? No... asi dvakrát na mne bylo tempo vyprávění až tak pomalé, že jsem měl chuť to vypnout. Přitom mi tyhle pocitovky, kde se moc nemluví, vyloženě sedí a chutnají. Asi dvakrát jsem se zasmál a zbytek? Nechci to shazovat, je to hodně dobré a opravdu solidně ujeté (mohlo být i víc - prostě přesně pro mě), trefné, citlivé i mrazivé, ale stejně... je to tak prázdně rozhárané, samo v sobě se peroucí. Každý holt prožíváme ty nejniternější úděly jinak. Mezi tři a čtyři. ()

Solrac

Dusná atmosféra nastupuje s příchodem milencova bratra Francise, který rozehrává psycho i fyzickou manipulaci. Xavier Dolan jako Tom je dobrým režisérem i hercem v jedné osobě a Pierre-Yves Cardinal v roli Francise, nemá chybu. Parádní klubovka. ()

adriane9

Opět výborný Xavier Dolan a jeho další psychologické drama, které dokáže zaujmout už v začátku.. obecně se mi na homosexuální filmy hůře kouká a to rozhodně nemám nic proti, přesto u Xaviera jsou snímky v tomto tématu vynikající nenásilné a rozhodně vám dávají jiný/lepší pohled na podstatu věci. ()

jiri.twist

Mě ten snímek nijak zvlášť nesedl, i když nemohu popřít jeho jisté kvality. Není to ale můj styl, když cítím, že příběh s logikou opilého Neználka je hodně nereálný a jen vyumělkován, i když dost obratně až precizně do podoby depresivního psychothrilleru ... 3654 ()

zalij.kytku

Nikdo nikdy neví, co s ním smrt udělá. Změní nás, od základu (nebo třeba taky ne). Nejsme schopní to ovlivnit, necháváme sebou manipulovat i přesto, že víme jak nás to ničí. Za mě je tento film konečně pravdivou zpovědí. Zpovědí někoho, kdo si prožil něco, o čem se nemluví. Něco, co je za hranicí našeho vědomí, za hranicí naší příčetnosti. 5/5 ()

Maximilianus

Ďalšia vzťahovka od Xaviera Dolana, tento krát trochu viac temná až by som povedal hororová a trochu psycho. Xaviera mám rád aj ako herca aj režišera hoci sa jedná asi o jeho druhý najslabší film, páčil sa mi. 7,1/10. ()

narthasia

Z premiéry som odišla troška sklamaná, čo sa týka príbehu (a motivácií postáv). Hudba mu v tomto prípade veľmi pomáhala navodzovať "desivú a psycho" atmosféru, ktorá však v celku chýbala. Ale na druhú stranu skvelý herecký výkon Xaviera. Oplatí sa vidieť :) ()

TommyDiamond

Je vidět, že Dolan nenašel nikoho, kdo by se nechal dobrovolně ponižovat v roli homosexuála v nízkorozpočtové a nudné frašce na farmě kde kdesi v kanadě, kde mají asi jen jednu krávu a tak hrdě a bez skrupulí obsadil do hlavní role svoji maličkost... Byla to chyba Dolane. Za mě má tato adaptace divadelní hry pouze jednu hvězdu.... ()

Jindrusa

Snad v každé minutě filmu, jsem se musel ptát: Proč to všechno? Obrazová stránka byla uchvátná, atmosféra fantaskní, zvuky a hudba pohlcující. Ale motivace a charaktery postav pro mě byly zcela nepochopitelné. Jako by se nám mladý Dolan snažil něco hlubokého říci, ale zatím to neuměl vyslovit. Byl vůči divákovi příliš bezohledný. Film mi přijde jako roztříštěný do samostatně zajímavých střípků, s kterých však slepil jen jakýsi nepochopitelný patvar, který působí povrchně a hloupě, ikdyž se za ním snad skrývají hluboké vášně a sdělení. Tak nějak doufám, že se zde talentovaný tvůrce zkrátka jen hledá. ()

strachon

Velmi pěkně zahrané, působivá atmosféra a mohl by to být moc dobrý film, kdyby neměl takové díry v logice konání postav. Výsledný dojem je tak trochu nesrozumitelný. ()

Zed70

Nejvíc mě bavilo, že jsem nedokázal odhadnout jak bude děj pokračovat. Takže jestli to chcete vidět, nečtěte další komentáře. Některé víc než naznačují. ()

wick

Divný thriller...který nenabízí moc logiky a bohužel vůbec nenabízí ani zajímavý natož překvapivý závěr. Celkově to působí až jak amatérský film z videokamery. ()

kolodej1

dost slabý film, místy výrazně nudný. Hlavním problémem je ale pseudozápletka celého filmu, která by možná mohla být reálná tak o 40 let dříve. Taky jsem neviděl sebemenší důvod vyjma svévole scénáristy, proč by Tom zůstával na farmě tak dlouho. Prostě jde o špatně vystavěné drama, které si hraje na psychologický příběh, i když na to nemá. ()

haack

Po otřepaném vláčném začátku se člověk dočká silidního psychologického (psychopatického) dramatu s nezvyklou zápletkou, což se málokdy podaří... Určitě jeden z filmů, co nezapadne... 8/10 ()