Upstream Color

• USA Upstream Colour (více)

Kris (Amy Seimetz) čelí osudnému okamihu svojho života, keď ju bezvýznamný zlodej chytí a nadroguje neznámou látkou. Popri tom sa však v pozadí začína diať niečo väčšie. Nevedomky sa Kris stáva súčasťou životného cyklu organizmu, ktorý prestupuje mikroskopický svet, prechádza fázami červa, rastliny, živočícha a potom sa začína odznova. Na tejto ceste nájde spriaznenú dušu menom Jeff (Shane Carruth), ktorého tiež ovláda sila, väčšia, než je on sám. Obaja spoločne pátrajú po bezpečnom prístrešku ich tela i duše a popritom sa snažia poskladať chaotické úlomky ich rozbitých životov. Stane sa z ich vlastnej identity nakoniec iba ilúzia? (Incantator)

masino odpad!

Tento film je z mojho pohladu uplne nezaujimavy a nesledovatelny. Uz po prvych minutach sa mi to vobec nezdalo a zacal som klamat sam sebe, ze vo filme sa bude diat nieco zaujimave. Bohuzial nedialo. Nudy za tri tatrovky. To je moj celkovy dojem z filmu. Nesledovat, zabalit, vyhodit, alebo spalit... odpad. ()

pekl

Tohle je asi ten nejdivnější film, jaký jsem kdy viděl. Po prostudování různých webových stránek s vysvětlením filmu už jsem trochu moudřejší, ale nevím, jestli to celé za to stálo. To u Donnieho Darka to bylo něco jiného! Propojenost s Malickem? Nikde jsem ji neviděl. Proboha, jenom ať tohle nevidí Verbal... ()

Majzlík

Téměř nedokoukatelný kousek - a to jsem se fakt snažil. Přitom předchozí originální dílko Primer jsem si užil, ale tohle je fakt už moc. Začátek celkem slibný, hudba dokreslující atmosféru, ale zhruba po první třetině už máte jen pocit zmatku a zbytečnosti z toho blivajzu, v kterém by se ani ta všudypřítomná prasátka nevyznala. Kurva, Shane - už to nehul! ()

jafuska

Chaos, který je tak divně natočený, toto je film pro náročné a musí mít tu dobrou náladu a pochopit celý děj, mě se to nepovedlo a je mi to celkem jedno, pro mě další nevydařený film, dala bych tomu 50 procent, víc určitě ne, ()

srncek

Snažil som sa to pochopiť...zo začiatku ma to vtiahlo do deja ako máloktorý alter kúsok,ale časom sa z toho stal jeden fakt nepochopiteľný mišmaš,ktorý vyšumel do stratena.. 60% ()

Matte27

V tomto filmu jsem byl naprosto ztracen. Nechápal jsem jediný symbol, jedinou scénu. Přesto jsem ho nedokázal vypnout, ani odsoudit. Asi pro ten nádherný audiovizuál. Možná i pro tu divnost, která se ale nezdála být tak prvoplánovaná jako u Lynche. Tušil jsem, že existuje vysvětlení. Poté jsem si přečetl tento článek: http://www.slate.com/blogs/browbeat/2013/04/09/upstream_color_faq_analysis_and_the_meaning_of_shane_carruth_s_film.html a pochopil jsem, jak krásný a hluboký film to je. ()

rysafi

celkem zamrzí ty tři hvězdy. ten snímek má na víc, ale stejně jako spousta dalších diváků, i já se někde ve filmu ztratil a rozhodně to není věc, kterou bych si pamatoval, citoval,... ()

elanista1

Je to smiesne, ale z komentara uzivatela Noby som sa dozvedel viac ako z celeho filmu dokopy, v ktorom som si nedokazal spojit nic co by davalo zmysel. Je to presne ten typ filmu, ktory si musite pozriet 10x aby ste ho pochopili. A najhorsie na tom je to, ze aj ked to pochopite, nemusite byt zarucene uspokojeny, preto nema vyznam s takymito vecami stracat cas, su desattisice lepsich filmov, ktore aj o niecom vypovedaju. Upstream Color sa rovna zazitkovemu odpadu, 0%. Strata casu. ()

yazik odpad!

Wtf? Jako kdybych celou noc prochlastal a ráno se probudil kdo ví kde, vyplašenej a z celé noci měl v hlavně jen několik snímků, které do sebe nikterak nezapadají. Ale aspoň bych věděl proč. Zde fakt netuším. ()

bambola

Až budu příště zase tvrdit, ze pokud bych byla nucena znova sledovat v krátkém sledu za sebou Strom života a Melancholii, zabilo by mě to, vzpomenu si na tenhle skvost. Tak strašlivě jsem se namáhala vymyslet, co tím chtěl básník říci, až mě z toho rozbolela hlava. Otázkou je, jestli to vůbec ví on sám. ()

Foogas

Tohle je přesně ten typ filmu, který buď můžete nebo nemusíte. Minimalistický, fascinující obrazem a hudbou, myšlenkově však poněkud zmatený, bez pořádného tahu na branku. Nehorázně špatnej střih. Shrnutí? Hipsteřina nejvyššího kalibru, která je o všem, především pak o ničem. ()

serdehelan

Shane Carruth je rozhodne zaujímavý týpek. Auteur v doslovnom slova zmysle. Napíše, postaví sa za kameru, zrežíruje, hrá jednu z hlavných postáv, zostrihá zloží hudbu a zprodukuje. To všetko s 5 korunovým rozpočtom u Primeru a 500 korunovým u Upstream Colors. A oba filmy vyzeraju profi s X násobne vyššími production values ako ukazuje rozpočet. Obrovský klobúk dolu. Ale u Upstream Colors som celý film nemal ani toho najmenšieho tucha na čo to pozerám. A to som s avantgardou kamarát. Zatiaľ nechávam bez hodnotenia. ()

111a111 odpad!

Neuveriteľná pičovina nejakého pamätenca. Zase raz som doplatil na to, že som len pozrel na percentá a neprečítal si komentár niekoho kto má SÚDNOSŤ!! ()

UrsusDom

Proti tomuto je Tarkovskij mainstream nebo lépe filmový pop music, neboť jsem po zhlédnutí snímku donucen zalézt do kouta a zpytovat své svědomí stran mých nedostatků v akceptaci filmového umění. ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz