Mariin nový přítel je dokonalost sama. Není to nikdo méně významný než sám Ježíš, který se vrátil na Zem, aby završil konec světa. Poblázněná Marie si získá jeho srdce. Je její láska silná natolik, aby kvůli ní Ježíš posunul Soudný den? Marie nemá štěstí na chlapy. Chvilku potom, co zrušila svatbu, se seznámí s tesařem. Konečně někdo citlivý, nesobecký a pozorný. Co čert nechtěl, hned na první schůzce Marii odhalí svou pravou totožnost. Není to nikdo méně významný než Ježíš. Nejdřív si Marie myslí, že má o kolečko navíc, ale vše se ukáže být pravdou. On je skutečně Mesiáš, který se vrátil na Zem před Soudným dnem. A ten má nastat už příští úterý... (HBO Europe)

Verilla

Za mě skvěle zvládnuté téma. Film působí vtipně, vůbec jsem se nenudila. Nejvíc se mi líbila proměna vody ve víno:-) Je pravda, že Němci točí často ve stylu německých seriálů, tudíž také filmy vypadají často amatérsky a komorně, ale tady se objevilo dost efektů, ironických hlášek a děj ubíhá příjemně natolik, aby se to dalo zhodnotit jako na pobavení nadprůměrně dobře natočené. ()

BR23

Nemci a romantika? Nemci a komédia? Nemci a náboženská (kresťanská) téma? ... A toto všetko v jednom filme? Ty kokos: :D Niektoré narážky na cirkev (Benedikt? To je kto?) na náboženstvá (Vyber si formu zjavenia) a na predsudky (Palestínec... takže terorista) (hlavne že ja som začal s Nemcami :D) sa mi hódne páčili... i ked ich nebolo veľa. Viac sa mi páčila prvá polka filmu. Trocha sa mi to zdalo zdĺhavé a romanticky otravné. Ešte okrem zdĺhavej romantiky sa mi nepáčilo že film odníma z našich pliec bremeno zodpovednosti za naše skutky (bože, už zniem ako jeden z tých klakajúcich- ,,Odníma bremeno z pliec,,... heh :D) a odkladá apokalypsu (rozumej- Zjavenie Jána a výhra Krista nad diablom- nepôjdu do pekla všetci ale iba tí čo si to zaslúžia... čiže všetci :D) na inokedy. Ludia by však mali žiť, a konať tak ako by to bol ich posledný deň, každý deň. (o plakaní, strachovaní, ľutovaní sa, rabovaní, znásilňovaní- hlavne nech prídeme o panictvo a panenstvo atd ale nehovorím... :D) Ešte taká výtka- prečo práve kresťanstvo? Prečo práve Ježiš a nie Mohamed alebo niekto iný? Prečo zrovna apokalypsa tak ako ju opisuje kr. biblia? Jedno z ospravedlnení- odpovedí by som si mohol domyslieť- pretože to je jeden film, a obšírnosť (aj z iných náboženstiev) by bol miš-maš, bez ladu a skladu. Lepšie je to interpretovať jednoducho tak ako to poznáme my- cieľová skupina divákov -Európa a možno Amerika. ()

modra.pani

Bych se snad dala na víru, kdyby byl takový Ježíš mezi námi. Ke smůle některých já ty romantický komedie žeru a tady byla snad jen jediná věc, která mi úplně nesedla a tou byl Ďábel. Ne že bych do role obsadila vyloženě ten typ jako v seriálu Lucifer, ale přece jen bych ještě pár herců přehodila vidlema než bych vybrala toho správného. Marie byla rozkošná s tou ztřeštěnou jízdou na kole sem a tam a svými hláškami, Ježíš byl vyloženě k pomilování a rodinka vskutku povedená. A Gabriel? Ten mě odrovnal už na začátku, když spatřil stojícího Mesiáše, a ne úplně nadšeně pronesl: "Ježiši..." A pak začal kolotoč. 77,7% ()