Ježíš mě miluje

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

• KrestanFilms

NENECHTE SE ZMÁST NÁZVEM - je to opravdu odpad nejvyššího kalibru. Kvůli podmínkám hodnocení na CSFD jsem musel skouknout alespoň kus. Prvních pár minut to byla zajímavá veselohra - než do toho vmontovali Ježíše, pak začalo mé srdce plakat... Je zcela jasné, kdo je autorem - ten, jehož Ježíš porazil. A on teď Ježíše potupuje a znesvěcuje kde se dá, třeba i přes filmy.(13.11.2014)

,,ON JE VE MĚSTĚ A DÍVÁ SE, JESTLI SI LIDÉ ZASLOUŽÍ APOKALYPSU"... /// Čistě hypoteticky – JSOU MEZI NÁMI! A trápí je mezilidský vztahy. (Kdo? Jaký?... Se podívej nahoru!) Je to míň šílenější, než by jeden od přítomnosti náboženskejch potentátů čekal. Lidstvo zastupuje Marie a můžem na vlastní voči vidět, že do úterý, se nemáme šanci změnit. Lehce úsměvný ,,zrcadlo“, který postupně začne víc řešit vztahy, - takže Ďábla a lásku. Místy je to celkem chytrý, ale já na ty vztahy (ani když jde o NĚHO a Marii!) fakt moc nejsu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2008 napsal David Safier, číst nebudu. 2.) Nenaseru se, když zjistím, že se apokalypsa odkládá. 3.) Thx za titule ,,pwatzke“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.8.2014)

Archanděl Gabriel trčí 39 let na Zemi, kam kvůli lásce dobrovolně sestoupil z nebes. Jenže ne všechno vyšlo tak, jak by mělo a tak se stal z Gabriela zapšklý dědek, který straší na školních představeních nejmenší děti Apokalypsou. Vše se změní ve chvíli, kdy se před jeho dveřmi zjeví Ježíš a oznámí mu, že jeho strašení nabyde brzy reálné kontury. Přesněji řečeno příští týden v úterý. Do té doby chce poznat lidi a zjistit, zda si Apokalypsu zaslouží. Při té příležitosti potká Marii, která se bezútěšně plácá životem a shodou okolností vypadá jak tamta Marie. Jen má menší nos. A pak se všechno zašmodrchá, čemuž napomůže i Lucifer, který brousí už 6000 let po světě. Naprosto pohodová teologická komedie, která mnohým prelátům nejspíš nepůjde pod vousy, ale já se u ní bavil. Oproti uječeným americkým fraškám plných záchodových vtípků je tohle čerstvý vítr a pro mě je celkem překvapivé, že takhle jemný humor zavanul z Německa. Herecky také nemám co vytknout a vypíchnul bych Jessicu Schwarz, která ukázala nejen komediální talent. Další neprávem přehlížená záležitost od našich západních sousedů. 85%(20.8.2014)

Přiznávám, že jsem docela zklamaná. Podle většiny zdejších komentářů i hodnocení jsem očekávala nějakou třeskutě vtipnou a neuctivou satiru na náboženství, něco ve stylu Život Briana, Smithova Dogmatu nebo třeba pozdějších dílů Supernatural, ale nic takového se nekonalo, na to byl ten film až příliš korektně hodný a takový závěr už pro mě až nepříjemně zasahoval na území menší křesťanské agitky. Gabriel mě příliš neoslnil, nepříliš charismatický Ďábel také ne, skutečně humorných situací bych napočítala na prstech jedné ruky, celé to bylo mírně utahané a tak jediné co zbývá je průměrná romantická komedie s netradičními hlavními postavami. Taková horší trojka.(23.11.2014)

Pohled na apokalypsu tak trošku na odlehčený způsob a pro mě osobně naprosté zjevení, které ani nevím, k čemu bych pořádně přirovnal. Vlastně jsem ani nevěděl o čem to celé je a to bylo moje překvapení příjemnější. Malý komediální nádech a hlavně naprosto uvolněná atmosféra, která nám dá nahlédnout na soudný den, který je servírován na německý způsob. Lehce, stravitelně a s výbornou příchutí. Dal bych si ještě jeden chod, ale snad někdy později. Za pět.(31.10.2014)

• - Ježíš mě miluje je také název básně, kterou napsala Susan Warner v roce 1860. (Terva)