Ježíš mě miluje

Jesus liebt mich

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

Přiznávám, že jsem docela zklamaná. Podle většiny zdejších komentářů i hodnocení jsem očekávala nějakou třeskutě vtipnou a neuctivou satiru na náboženství, něco ve stylu Život Briana, Smithova Dogmatu nebo třeba pozdějších dílů Supernatural, ale nic takového se nekonalo, na to byl ten film až příliš korektně hodný a takový závěr už pro mě až nepříjemně zasahoval na území menší křesťanské agitky. Gabriel mě příliš neoslnil, nepříliš charismatický Ďábel také ne, skutečně humorných situací bych napočítala na prstech jedné ruky, celé to bylo mírně utahané a tak jediné co zbývá je průměrná romantická komedie s netradičními hlavními postavami. Taková horší trojka.(23.11.2014)

CITÁT - A v onen den, padne rozhodnutí v místě zvaném Armageddon...... .......mám já to pech, pastor je vožralej, družičky vypadaj jak Kukuřičné děti a svatební šaty mám posedlé Ďáblem......... Smál jsem se od počátku, laťka je vysoko, tak snad to vydrží. Marie je smolařka a má celkem dobrý kecy. Ježíš je cvok. Je to nábožensky pojaté, ale vnesené do dnešní doby a naštěstí je příběh brán s rezervou, humorem a ironií. Podstatou příběhu je láska a možný konec světa. CITÁT - Řekla jsem to nahlas?....... Scéna, kdy Ježíš promění Gabrielovi vodu na víno mě snad rozesmála nejvíc. CITÁT - Řekni: Hovno......... Ďábel je sympaťák a Bůh je borec. CITÁT - Co se tu děje, Maruško?.......... Ke konci to trochu ztrácí ten původní vtip, ale když se blíží apocalypsa, tak musí humor stranou, nebo ne? Příběh přináší i nějaké to moudro a rozumy, ale mi se stejně jménem božím budeme mlátit dál. Bůh sere na nějaká pravidla. No a já se slušně pobavil. Je vidět, že Němcům se v natáčení komedií celkem daří a já jim to přeju. CITÁT - Sakra!..........(22.11.2014)

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

Prvá polovica veľmi dobrá a presne naplnila to, čo som od tohto filmu očakával. Schopnú komédiu s dobrých hláškami a zaujímavým dejom. No akonáhle do toho začala vnikať tá romantická zložka filmu a neskôr apokalyptické živly, tak úroveň filmu rýchlo padala a s tým aj moje prvotné očarenie. Veľká škoda, že sa príbeh neniesol v podobnom duchu ako prvá polovica a takto to razom upadlo, hoci aj v druhej polovici bolo zopár dobrých scén a dialógov. Len už to nebolo proste ono, a navyše chýbala tá komediálna zložka, na ktorej to mohlo byť celé postavené. Takže tak.(4.7.2014)

S anglickýma titulkama z translatoru to není úplně ončo, ale většinu filmu to bylo něco mezi komedií a romantikou, taková pohodová jednoduchá pohádka, a ta mě bavila. Poslední třetinu jsem ne úplně chápal, hlavně proto, že slovo Mesiáš mi evokuje kladnou postavu. # příběh ** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znovu **(21.4.2014)

• - Ježíš mě miluje je také název básně, kterou napsala Susan Warner v roce 1860. (Terva)