Ježíš mě miluje

Jesus Loves Me

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 100 min

• WANDRWALL

Narazil jsem na ten film náhodou, a přišel mi hodně Americký, https://www.youtube.com/watch?v=2duBtwwkulU&list=RD2duBtwwkulU#t=1945, a úvod tomu i nasvědčuje. Opilý pastor v tělocvičně káže učitelce a dětem, že víra není pro posery....Postupně ale film trochu - zdá se mi - slábne. Jen díky hlavnímu hrdinovi, neústupnému, fajšmekrovi jsem to nechal puštěný, ale už moc zajímavých hlášek jsem v něm neslyšel. Třeba napodruhé, pokud si to zase pustím, tak jich zachytím víc.(26.2.2015)

S anglickýma titulkama z translatoru to není úplně ončo, ale většinu filmu to bylo něco mezi komedií a romantikou, taková pohodová jednoduchá pohádka, a ta mě bavila. Poslední třetinu jsem ne úplně chápal, hlavně proto, že slovo Mesiáš mi evokuje kladnou postavu. # příběh ** | hudba *** | humor ** | akce * | napětí – | pustil bych si znovu **(21.4.2014)

Film s výborným námetom a originálnym fantasy nápadom. Obsahuje silné myšlienky, ktoré by sme si mali často ako ľudia pripomínať. Rozbeh bol pomalší, dejová linka často skĺzala do bežných rodinných problémov a nudy. Odkedy sa však do toho zamontoval Ježiš, tak snímok získal nielen na humore ale aj pútavosti. Záver bol vôbec najlepší, také zhmotnenie priam Dantovskej apokalypsy som veru nečakal. A k tomu ako čerešnička na torte pekné posolstvo. 65/100(22.9.2015)

Po zklamání s Fack ju Göhte jsem nutně potřeboval vsadit na jistotu a pobavit se u německého filmu, což Jesus liebt mich splnil na celé čáře. První půlka je sice výrazně silnější, než ta druhá, ale celkový zážitek je pořád na pěkné čtyři hvězdičky. Florian David Fitz a Jessica Schwarz by byli moc pěkný pár i ve skutečnosti.(1.10.2014)

Archanděl Gabriel trčí 39 let na Zemi, kam kvůli lásce dobrovolně sestoupil z nebes. Jenže ne všechno vyšlo tak, jak by mělo a tak se stal z Gabriela zapšklý dědek, který straší na školních představeních nejmenší děti Apokalypsou. Vše se změní ve chvíli, kdy se před jeho dveřmi zjeví Ježíš a oznámí mu, že jeho strašení nabyde brzy reálné kontury. Přesněji řečeno příští týden v úterý. Do té doby chce poznat lidi a zjistit, zda si Apokalypsu zaslouží. Při té příležitosti potká Marii, která se bezútěšně plácá životem a shodou okolností vypadá jak tamta Marie. Jen má menší nos. A pak se všechno zašmodrchá, čemuž napomůže i Lucifer, který brousí už 6000 let po světě. Naprosto pohodová teologická komedie, která mnohým prelátům nejspíš nepůjde pod vousy, ale já se u ní bavil. Oproti uječeným americkým fraškám plných záchodových vtípků je tohle čerstvý vítr a pro mě je celkem překvapivé, že takhle jemný humor zavanul z Německa. Herecky také nemám co vytknout a vypíchnul bych Jessicu Schwarz, která ukázala nejen komediální talent. Další neprávem přehlížená záležitost od našich západních sousedů. 85%(20.8.2014)

• - Ježíš mě miluje je také název básně, kterou napsala Susan Warner v roce 1860. (Terva)