Metallica: Quebec Magnetic (koncert)

Metallica: Quebec Magnetic

Hudební / Dokumentární

USA, 2012, 135 min

Wayne Isham

Ramsey Nickell

Naprosto dokonalá show, která Vás uzemní jako Rocky pravým hákem... Koncert má úžasnou atmosféru, dokonalý drive a tempo a neskutečný tah na branku. Člověk jen může litovat, že tam nemohl být. Metallica tímto může opětovně zavřít hubu všem, kdo jí haní a pomlouvají, že už to není ono... Je to ono! Je to PŘESNĚ ONO!!! A málokdo se na ně chytá... Tak bylo, je a doufám, že ještě dlouho bude... Prostě vydařený a pohodový koncert. Všem vřele doporučuji.(29.12.2012)

Jeden z mála dívatelných koncertů Metallica. Chrlí spoustu záznámů všech možných koncertů vždy s mizernu kvalitou zvuku. Tady je to super. DTS, fullHD, a tím to končí. Muzikantsky velmi dobré, nicméně to jak zničili za ta léta koncertování některé songy, jak se Hetfield ani nesnaží zpívat a z 50% mluví a z 20% vydá raději skřek je víc než trapné. I na koncertě je vidět že novější skladby jsou otřesné a nezajímavé, proto musí koncert táhnout staré pecky. Nedávno jsem viděl poslední koncert UDO, je to jak srovnat šlapající BMW se starou rozhrkanou Oktávkou. Skupina kterou je lepší poslouchat z CD než si zkazit chuť koncertem, ano jsem konzervativní, Master of Puppets je pro mě TOP album HM, ale koncert Metallica jedině VHS 1993, to je jediný dívatelný.(17.1.2013)

Do hodiny dvacet to není nic moc až na pár hitovek a skvělé (v té době novinky) My Apocalypse a pak se to rozjede kvartetem skladeb Master of Puppets, Battery, Nothing Else Matters (nebrzdí zde tempo, jak by se mohlo zdát) a Enter Sandman. Následná Killing Time (cover od Sweet Savage) taky dobře zapadá do závěrečného tempa, pak stará vypalovačka Whiplash a přídavková Seek & Destroy. Zprvu to nebylo moc záživné, nakonec se to rozjelo ve velmi dobrý koncert.(15.12.2017)

Koncert, ktorý má gule a ktorý naplno využíva finančné možnosti skupiny, takže perfektná práca kamier je samozrejmosťou. Vcelku prekvapil playlist, kde dominuje posledný album, ktorý je síce kalkulom jak sviňa, ale nás old-school fanúšikov, ktorý na Metallice vyrastali musel (resp.mal by) potešiť... Btw Lars Ulrich je arogantný badass.(4.2.2013)

To je Metallica, jak ji mám rád!!! Po velkém tápání a bezradnosti v 90tých letech minulého století a kontroverzním albu St.Anger ze začátku století 21., se Metallica opět vrátila k tomu, co umí nejlépe, k poctivému thrash metalu. Natočila Death magnetic, které nedosahuje úrovně prvních čtyř alb v jejich diskografii, ale přesto je to nejlepší deska od "...and justice for all"! Quebec magnetic zachycuje kapelu v té nejlepší formě, dokonce i Hetfield zpívá čistě, já si to moc užíval a mé hodnocení je jednoznačné!!!(28.1.2013)

• - Lars Ulrich jako zakladatel kapely a člen je veřejností i kritiky často kritizován a označován jako špatný bubeník. (JirkaLexa)